Cum sa nu fiu depistat de un site

Daca cauti pe Google vei gasi o lista de proxy servere care sunt deschise maxim 5 min, pe urma se sterg si refac.
Iti recomand sa folosesti macar 4-5 proxiuri in diferite colturi ale lumii.

VPN este bun atat timp cat nu este al tau, altfel trebuie sa faci un mask de proxy la IPul de la VPN si reroute cu headere si target catre websiteul/ip necesar.

Deasemenea daca folosesti Windows este un program de proxy swap care iti schimba IP-ul la 5-10 min automat.
 
Nu exista anonimitate 100% o online.
Chiar daca folosesti un vpn pe calculatorul tau, cu singuranta nu ai sters cache, cookie, dns cache, dezactivat java, schimbat MAC, etc.
Chiar daca faci aceste modificari, semnatura la browser si OS nu o poti schimba si e unica.

Varianta 1
foloseste un tunel sa zic asa. Cumperi un desktop vps unde te conectezi si de acolo accesezi site respectiv

Varianta 2
instalezi un vps la tine pe calculator si la network setezi un socket 5 cu ssl

Acum depinde si de site care vizitezi daca merita efortul.

Kali + tor +vps + kali + tor
 
Intradevar, Kali Linux + Tor (browser + system) te va ajuta foarte mult la lucrul acesta, iar daca sti un pic de python/ruby te va ajuta si mai mult.

Nu exista anonimitate 100% o online.
Intradevar nu ai 100% anonimitate, dar daca primele proxiuri sunt ale tare, prin care treci, ai cam 99% sanse de success.

semnatura la browser
Semnatura se poate schimba foarte usor folosind headless browser (PhantomJS).
 
Semnatura se poate schimba foarte usor folosind headless browser
Ma refer la un user care are cunostiinte medii si nu avansate.
Sunt multe elemente care trebuie schimbate si care nu pot fi schimbate. Asa cum am spus mai sus, depinde si de site care-l vizitezi si daca merita tot efortul acesta.
Online.net iti ofera la unele servere privat VPN care iti poate fi de folos.
Am explicat intr-un topic cum poti face toate astea.
 
deci sunt esentiale proxyurile
Si da si nu. @Ovidiu Bokar a spus bine.
Nu e destul sa pui un proxy si gata esti anonim.
Ti-am dat destule detalii mai sus care te-ar putea ajuta sa cresti procentul de anonimitate online.
 
Loading...
Back
Sus