Sfat Cum alegi un smartphone

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Multi cand isi cumpara un smartphone, se uita doar la firma, pret si apui dupa o luna vad ca nu functioneaza pentru ce au nevoie, pentru aplicatiile care le utilizeaza zi de zi.

Un smartphone cand il cumperi este pentru utilizare indelunga si nu pentru o luna sau doua. De aceea trebuie sa ai grija ce alegi.
Mai bine platesti ceva in plus astazi, decat peste 2 luni sa schimbi telefonul.

Asa ca mai jos va dau cateva sfaturi cum sa va alegeti un smartphone care sa va functioneze bine.

1. ROM - adica memoria interioara. Recomand sa alegeti un smartphone care are minim 4 GB memorie interioara. Chiar daca folositi un SD card, multe aplicatii salvea informatii in memoria interioara. Daca spatiul este sub 4GB o sa primiti mereu mesaj ca trebuie sa eliberati spatiu .
2. RAM - memoria ram disponibila. Recomand un minim 2GB RAM, dar e posibil mai mult.
3. CPU- procesorul sa fie minim 4 core. Daca avei multe aplicatii instalate si majoritatea sunt jocuri atunci trebuie sa aveti un CPU bun si RAM cat mai mult.
4. Restul alegeti dupa placul vostru. Display, camera foto/video, optiuni/aplicatii incluse, etc.

Am facut o sortare pe Emag si Flanco pentru cei interesati.

Telefoane ieftine si bune gasiti si pe piata externa. Eu cumpara de pe AlieExpres telefoane la preturi de nimica si le vand apoi cu adaos de 100-200%. Despre Alieexpres voi vorbi intr-un alt topic.


 
si eu am comandat de pe Alliexper, vreo 20 de produse, acum astept sa vedem daca mi-am luat tzeapa sau nu...
 
si eu am comandat de pe Alliexper, vreo 20 de produse, acum astept sa vedem daca mi-am luat tzeapa sau nu...
Ce valoare au produsele si cand le-ai comandat?
Vanzatorul ti-a actualizat starea la produse cu traking code?
Daca da, atunci poti vedea unde sunt.
La mine ajung in 3-4 saptamani.
 
am luat de la mai multi deodata, o data au facut vreo 5 produse 39 USD iar a doua oara, nu am rezistat sa nu mai comand iar vreo 49 USD, da, unele s-au pus catre expeditie, insa imi vine la posta ? sau cum?
 
Iti vine postasul acasa cu ele. Cel putin asa a fost la mine atat in spania cat si uk.
In caz ca nu esti acasa, iti lasa mandat si mergi adoua zi cu C.I la posta si ridici coletul.
Daca urmaresti prin traking number vei stii exact cand iti ajunge.
 
La unu din ele, comandat cu 1 saptamana inainte a intrat in Romania, iar de acolo... ce fac? Ca imi este sa nu plece inapoi... Ca nu m-a anuntat nimeni
 
Posta romana dureaza pana actualizeaza informatia si pana iti aduce coletul acasa. Ajunge mai repede din Antartica la bucuresti, decat de la bucuresti la ploiesti. :D
Poti merge la posta si poti intreba de colet. Nu uita codul de traking.
 
Loading...
Back
Sus