Cod Reclama!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut. Cum pot sa fac ca atunci cand creez un fisier html de exemplu reclama.html si il pun radacina siteului. (public... etc), iar daca pun de exemplu codul de la o reclama de genul acesta <script> il acel document.... sa apara atunci cand dai click pe site?
 
Nu prea amm inteles ce vrei sa faci?
1. vrei sa apara pe site reclama din fisierul reclama.html
2. vrei ca reclama din fisierul reclama.html sa se deschida onclik?
te rog explica
 
Ori faci cu php, ori poti face cu angularjs.
In php doar faci:
PHP:
<?php include 'fisier-reclama.html'; ?>


Iar cu angularjs, mai intai includem angularjs inainte de <head>:
HTML:
<script src="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/angular.js/1.3.16/angular.min.js"></script>
Apoi declaram aplicatie angular in <html>:
HTML:
<html data-ng-app=''>
Apoi oriunde ai nevoie de include faci asa:
HTML:
<div ng-include="'fisier-reclama.html'"></div>
Documentatie: aici
 
atunci cauta pe google asa:
open javascript onclick
open iframe onclick
Sa deschizi javascript sai iframe onclick este greu de facut si nu prea functioneaza mereu. Plus google nu vede bine acest lucru.
@Andrei Telteu le are in programare. poate reuseste sa te ajute mai bine.
 
<?php include 'fisier-reclama.html'; ?> aceasta functie o pun in fisierul header?
iar aceasta unde? <html data-ng-app=''>
 
<?php include 'fisier-reclama.html'; ?> aceasta functie o pun in fisierul header?
iar aceasta unde? <html data-ng-app=''>
Daca folosesti prima metoda cu php, nu mai ai treaba cu celelalte 3 coduri.
<?php include.... ala trebuie sa il pui unde vrei sa iti afiseze continutul fisierul html cu reclama, daca il vrei in header il pui in header. Ar trebui sa mearga, depinde ce platforma folosesti.
 
Daca folosesti prima metoda cu php, nu mai ai treaba cu celelalte 3 coduri.
<?php include.... ala trebuie sa il pui unde vrei sa iti afiseze continutul fisierul html cu reclama, daca il vrei in header il pui in header. Ar trebui sa mearga, depinde ce platforma folosesti.
El vrea ca reclama din fiserul reclama.html sa se deschida automat atunci cand userul de click oriunde pe site.
sa deschis un link sau pagina e usor, dar sa auto deschizi un javascript sau iframe e putin mai greu.

E acelasi lucru ca la popup doar ca el vrea sa fie pe o reclama javascripts sau iframe.
 
Aaaa cand da click pe orice de pe site. Nu am citit bine, scuze.
Codurile care ti le-am dat nu fac asta.
Nu stiu cum se face ce vrei tu.
 
Deci, am creat un fisier de tip html reclama.html

folosesc acest cod in header, cand dau click pe orice de pe site ma duce pe aceasta pagina: www.site.ro/content-popup.html, nicidecum pe reclama!

<script>
function ClickURL()
{
window.open('content-popup.html');
var link = InternetExplorer.document.getElementById['sb_feedback'];
link.click();
}
</script>
 
daca gasesti rezolvarea sa ma anunti si pe mine :) E foarte greu ceea ce vrei sa faci si nu stiu daca gasesti rezolvare fara un programator experimentat. Sa faci onclick pe un iframe/javascript e destul de munca. Ceea ce face codul tau e pur si simplu pop-up(iti deschide un html unde ai reclama).

PS: Daca ai $ poti incerca pe site-uri de freelancer.
 
Am cautat pe net cred ca orice varianta, doar ca nu am gasit nici un cod care sa imi deschida javascript. Si la freelancer cum sa scriu?
 
Hai ca am reusit sa iti fac ceva cu javascript:
HTML:
<script>
var clicked = 0;
document.onclick = function() {
  if (clicked === 0) {
    window.open('fisier-reclama.html');
  }
  clicked = 1;
};
</script>
Din ce am testat eu merge ;)
In loc de fisier-reclama.html poti sa pui orice adresa url.
L-am facut sa iti deschida in nou tab adresa respectiva doar la primul click, am presupus ca asta vrei, doar la primul click.
 
Da tot asa apare. apare pagina respectiva cu reclama in ea... dar nu se da automat click pe reclama din acea pagina...
 
Da-mi un link catre fisierul respectiv html cu reclama sa vad daca pot face un script care sa iti dea click si pe aia.
 
chiar daca vei reusi sa o faci, chrome si alte browsere va bloca noul tab. In acest moment deschide prea multe tab-uri la click.
Nu il blockeaza pentru ca este declansat de un click. Daca era declansat automat atunci il bloca.

In fata adresei fisier-reclama.html adauga un slash ca sa fie '/fisier-reclama.html', ma rog inlocuiesti numele cu numele fisierului care l-ai creat si in care ai pus reclama
 
Loading...
Back
Sus