Ce faci cand vezi un bun prieten pe video chat?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acum cateva minute am verificat unul din site-urile de video chat care le am. In lista am vazut o figura cunoscuta si am intrat sa vad daca este cine cred eu.
Pe chat live era un bun prieten cu sotia care ma vizitez destul de des si iesim in oras.
Am vrut sa-l sun acum sa-i zic ca EA sa DEA mai tare, dar am renuntat la idee.

Voi daca va descoperiti un prieten, cunoscut la video chat ce faceti?
Stai sa vizionati tot?
Le spuneti ca i-ari vazut la chat?
Dupa ce`i vezi nevasta facand toate nebuniile alea, te vei uita diferit la ea?
Iti schimbi parerea despre ei?
Mai iesiti in oras impreuna sau va mai vizitati?

Pentru mine personal nu schimba cu nimic si nu e primul amic/prieten/cunoscut carel vad pe video chat.

Tare tipa la un moment dat.
Puneti mana si platiti bulangiilor, nu stati si va uitati cum mi-o *** in ***. Tipand in Romaneste. :D
 
Ultima editare:
O faza asemanatoare mi s-a intamplat si mie, mi-a spus un tovaras ca o fata de la mine din oras face videochat si el a vazut-o, am tot stat 2 3 zile si am verificat mereu poate poate o gasesc sa o filmez, pana cand hop am dat de ea :)) atunci am luat telefonul repede si am inceput sa o filmez, am facut 2 videoclipuri cu ea si bineinteles in ziua respectiva am avut material pentru categoria romanesti :))))))))
 
Din partea mea n-ar trebui sa faci nimic :)
Asta e unul dintre motivele pentru care vreau sa plec din Romania. Lumea e prea curioasa, prea bagareata in viata persoana.
In tarile vestice nu intereseaza pe nimeni cum te imbraci, cum te tunzi, ce mananci, ce faci etc..
 
Cu viata personala fiecare face ce vrea. Nu cred ca cineva trebuie sa se amestece in treburile altora.
Bv lor , castiga un ban, nu conteaza metoda, macar nu fura si nu da in cap.
 
Daca chear consideri persona respectiva prieten ai trebui sa-i zici ca nevastasa face video chat.
Puneti urmatoarea intrebare: Daca ar fi nevasta ta si un prieten ar sti ca face video chat si nu ti-ar zice l-ai mai considera prieten.
Fiecare face ce vrea dar oricum ar trebui sa fi depravat rau sa poti da ochii cu prietenul sau cu nevastasa ca si cum nu sar intampla nimik.
 
Pana la urma e treaba lor. Mai ales ca in videochat erau amandoi. Viata lor privata. Daca vrei sa-i mai cunosti dupa asta, e treaba ta... Pana la urma, cred ca suntem in topuri mondiale la a judeca pe altii
 
Pana la urma, cred ca suntem in topuri mondiale la a judeca pe altii
Pe englezi nu cred ca`i va intrece nimeni, niciodata. In Romania mai esti acceptat asa cum esti, insa aici e teroare.
 
Pe englezi nu cred ca`i va intrece nimeni, niciodata. In Romania mai esti acceptat asa cum esti, insa aici e teroare.
@AlexH din pacate realitatea nu e chiar asa..

Chiar zilele trecute vorbeam cu un prieteni si cu cativa angajati de-ai lui care lucreaza in domeniul confectiilor metalice. Angajati de etnie roma, tigani.
Desi sunt curati, nu beau, nu injura (din ce am inteles sunt ceva pocaiti) iti vine sa crezi ca erau clienti care refuzau ca acestia sa lucreze la ei in curte? Sau cand lucrau pe sate si mergeau la magazin nu erau serviti? Sau ca sunt priviti mereu ca niste infractori? Si multe multe altele...

De curios am cautat cateva detalii despre rasism pe google..

..studiul, care a analizat situaţia din 80 de ţări pe parcursul a trei decenii, indică că ţările occidentale sunt cele mai deschise către alte culturi, state ca Marea Britanie, SUA, Canada, şi Australia ocupând primele locuri în clasamentul celor mai tolerante ţări. În ceea ce priveşte România, proporţia celor reticenţi să aibă un vecin de altă rasă este de 15 -19, 9%, o situaţie întâlnită şi în alte ţări est-europene cum ar fi în Ungaria, Serbia, Macedonia, dar şi în Rusia.

Eu am fost in Londra chiar dupa atentatul ala de pe pod. La cateva zile dupa erau musulmani deaia care isi promovau religia pe strazi. N-avea nimeni treaba cu ei.

Bun. Trecem peste rasism..
Prejudecati
Eu fete mai bete ca in uk nu am vazut nicaieri (si am calatorit ceva prin europa). Eh.. la noi cred ca luni de zile era subiect de barfa printre vecini daca vedea o fata beata.
Sa mai vorbim de sexualitate? Unde mai ales pe la tara (in romania 44% din populatia tarii traiesti in mediul rural) daca se aude ca ti-ai inceput viata sexuala fara sa fi casatorita esti curva satului.
La noi daca esti tatuat esti puscarias. Desi aici s-a mai desteptat un pic lumea, cei batrani tot cu ale lor o ramas.
Daca nu te imbraci "ca lumea" imediat esti aratat cu degetul. Faza funny legat de asta.. eram intr-un Tesco intr-o seara si printre rafturi era o gagica in pijamale. N-a avut nimeni treaba cu ea.. la noi cred ca era vedeta pe youtube. :))
In fine.. am multe alte exemple care demonstreaza cat de inapoiati suntem ca si mentalitate.
Si desi noi astia tineri ne-am mai desteptat, am mai calatorit, am mai vazut si alteceva.. majoritatea celor trecuti de a doua tinerete tot cu apucaturi comuniste au ramas (nu e voie, asa se face, ce zice lumea etc)
 
De curios am cautat cateva detalii despre rasism pe google..
Nu te lua ce scrie pe google sau unele publicatii. Eu traiesc aici si stiu cum este. E chiar mai rau ca pe vremea comunismului la noi cand iti era frica sa vorbesti in casa de X pentru ca te auzea securitatea.
Faza funny legat de asta.. eram intr-un Tesco intr-o seara si printre rafturi era o gagica in pijamale
Asta nu are treaba cu accetarea, deschiderea catre nou, etc.
La cateva zile dupa erau musulmani deaia care isi promovau religia pe strazi. N-avea nimeni treaba cu ei.
Nu te lua dupa asta ca este manipulare mare.
Aici Musulmanii, NHC, ajutoarele sociale sunt subiecte Tabu si oricine are tupeul sa zica ceva este ''asasinat'' politic/public, fara sanse ca e viitor sa aiba o functie publica sau viata normala in comunitate.
Una vezi la Tv si alta e in realitate.
Ca tot am deviat de la subiect.
Stii motivul pentru care voi emigra in spania in aceasta vara? [HASHTAG]#Hatecrime[/HASHTAG] care este una dintre cele mai mari probleme aici.
 
Voi daca va descoperiti un prieten, cunoscut la video chat ce faceti?
Stai sa vizionati tot?
Le spuneti ca i-ari vazut la chat?
Dupa ce`i vezi nevasta facand toate nebuniile alea, te vei uita diferit la ea?
Iti schimbi parerea despre ei?
Mai iesiti in oras impreuna sau va mai vizitati?

Asta-i viata, se mai intampla si de-astea. Insa nu cred ca as deschide subiectul daca ei nu ar face vreun apropo. Iti dai seama ca daca o faci, relatia de prietenie este distrusa inevitabil, oricat de deschisi la minte ar fi ei. Si eu am patiti ceva de genul acesta. Lucrez pentru un studio de videochat si in timpul unei sesiuni platite m-am trezit fata in fata cu un fost coleg de liceu, care se mutase in alta tara. Am trecut repede peste socul initial si peste pudoare si am stat mult de vorba. Nu regret nici acum faza...
 
Simplu: Taci si iti vezi de treaba ta, nu este de datoria ta sa spui nimic nimanui. Definitia caracterului este sa iti vezi de treaba ta , fiecare face ce vrea cu viata ta , eu nu suport asa ceva ... Afli ceva imprastii vorba ...
 
Avand acest business de 10 ani, a trebuit sa fiu mereu la curent cu tot ce e nou, si printre altele trageam si cu ochiul in chat-urile modelelor de pe site-uri... am vazut o groaza de cunoscuti , de la minore la 60+ de ani, vecine, foste colege, o fosta iubita , prieteni.... doar de unu am facut misto pt ca nu l-am suportat niciodata...in rest nu a avut treaba cu nimeni sa sun, sa spun, sa povestesc altora etc... nici macar nu am stat sa ma uit... cred ca sunt imun la d-astea :))
Daca as spune cuiva "te-am vazut pe site-ul X" stiu sigur ca va renunta complet la acel job. .. modelele inebunesc numai cand au un roman in chat si le spun "buna" , vor imediat alt nume, alt profil , alte poze etc

Activitatea asta e vazuta diferit de fiecare om in parte... daca ai practicat asa ceva, sau daca ai prieteni care fac asa ceva, sau daca esti mai open-mind , ti se pare un job normal.

Daca chear consideri persona respectiva prieten ai trebui sa-i zici ca nevastasa face video chat.
Puneti urmatoarea intrebare: Daca ar fi nevasta ta si un prieten ar sti ca face video chat si nu ti-ar zice l-ai mai considera prieten.
Fiecare face ce vrea dar oricum ar trebui sa fi depravat rau sa poti da ochii cu prietenul sau cu nevastasa ca si cum nu sar intampla nimik.

Fii sigur ca nu face sotia videochat fara sa stie sotul...si invers. Pana a urma face videochat ca sa aduca bani in casa, nu sta pe vre-un site de Dating de placere.

@AlexH , daca tipa respectiva vorbeste asa inseamna ca nu e profi deloc, si nici nu face prea multi bani, cunosc tiparul , din frustrare vorbeste asa.
 
daca tipa respectiva vorbeste asa inseamna ca nu e profi deloc, si nici nu face prea multi bani, cunosc tiparul , din frustrare vorbeste asa
Pe blogul meu chiar am scris despre acest tip de persoane si cum ar trebuie sa se comporte pe camerea de chat.
Legat de subiect, chat faceau amundoi. Ii cunosc si nu e problema daca le spun ca i-am vazut la chat, ba chiar vom rade si ma vor intreba daca a fost bine, iar EA m-ar intreba daca face treaba buna si mi s-a ***** cand m-am uitat la ea.
Amundoi sunt genul care ii doare undeva daca TU/EU i-am vazut pe chat.
 
Va cam contrazic pe toti
1.Nu ai cum sa nu o privesti altfel, acum hai sa fim seriosi si sa spunem lucrurilor pe nume, orice barbat dupa lumea asta se uita diferit la o tipa pe care a vazut in pz ...goala si una pe care o sti femeie serioasa !
Pana la urma videochatul este curvasaraie , vorba lui becali, nu munceste, da-o incolo de treaba !
3. Sunt alte natii cu mult mai multe prejudecati.
4. hai sa fim seriosi, ar fi frumos asta sa fie stereotip, ca tiganii sunt oameni cinstiti si numai cativa au dres si au facut ! Din pacate o minoritate din ai acei tigani sunt muncitori, culti si etc, restul fura, cersesc etc. asta vad zi de zi, nu vorbesc din povesti nemuritoare cu Ion Creanga si UE ca romanii sunt rasisti ! Am prieteni tigani, majoritatea baieti cuminti, dar sunt cateva picaturi intr-o mare !
5. Orice om dupa pamantul acesta s-ar uita din curiozitatea, cucoana respectiva stie ca ea traieste pe acest pamant, unde traiesc si cunoscutii/prieteni/familie si inevitabil o sa o vada cineva din acestia !

Concluzie ...
Deci...eu nu as spune nimic, m-as uita din curiozitate ...si schimbare de parere despre aceea femeie ......fara prejudecatii, dar asta este realitate !

Ipotetic vorbind: Eu sunt o femeie si ma duc la mama, mai am trei surori si mama nu ne-a mai vazut de mult timp si ne intreaba pe fiecare:
- Ce meserii aveti dragele mele, unde v-ati angajat !
Una spune: Sunt doctor la spitalul de urgente ......
Alta spune: Eu sunt iginier in constructii la Sc. Construct Srl
A 3-a spune: Eu sunt ghid turistic la Sc. Bau bau tur in Varsovia

Eu spun: Imi arat pizz..a la webcam si aia arunca cu bani in cont in timp ce eu imi bag chistoace in cur si lucrez la bongacams !

Bravo fata mami, le-ai bagat pe toate odata sau pe rand ....
 
Loading...
Back
Sus