Ce ai putea face pe Youtube si totul sa fie WOW

Nu ai pus bine intrebarea. Sa zicem ca suntem 1000 persoane aici si fiecare va avea preferinte diferite.
Daca vrei sa iti faci canal pe youtube, atunci fa ceva care iti place, te pasioneaza ca altfel vei renunta dupa scurt timp, mai ales daca nu ies rezultate rapide.
 
Nu ai pus bine intrebarea. Sa zicem ca suntem 1000 persoane aici si fiecare va avea preferinte diferite.
Daca vrei sa iti faci canal pe youtube, atunci fa ceva care iti place, te pasioneaza ca altfel vei renunta dupa scurt timp, mai ales daca nu ies rezultate rapide.

Alex tot timpul sfaturile tale au fost de mare adevar aici pe forum, dar vezi pe mine ma pasioneaza videografie si fotografia ? Ce poti face cu ea pe Youtube ?
 
pasioneaza videografie si fotografia
Vobeste despre pasiunea ta, arata exemple din munca ta, poti inregistra discutii cu altii care impartasesc aceiasi pasiune, mergi la targurile pe aceasta tema, etc.
Este o nisa cautata, cu foarte mare potential de venit.
Pe langa ads poti castiga din recenzii la anumite produse si pus link de affiliat in descriere. Apoi cand ajungi cunoscut si exista interactiune pe fiecare video firmele din domeniu te vor cauta pentru a face o recenzie pe bani + venituri din vanzari + produse gratis.
Sunt atat de multe care le poti face pe nisa ta..... timp sa ai si vointa. :D
 
Care ar fi petnru voi VLOG-UL idel pe Youtube, ce v-ar capta atentia ?

Dupa parerea mea vlogu pe youtube nu mi se pare o idee buna. Ai putea pune intrebarea ce inseamna vlog pentru cei care nu au incercat sau nu inteleg cum se procedeaza. Sigur ti-ar raspunde mai multi asta e o sugestie pentru tine.
 
Alex tot timpul sfaturile tale au fost de mare adevar aici pe forum, dar vezi pe mine ma pasioneaza videografie si fotografia ? Ce poti face cu ea pe Youtube ?
Mie chiar mi-ar place sa existe un canal cu tutoriale bine facute despre fotografie/video. Gen cum sa faci fotografii reusite, cum sa alici filtre..si sa iasa poze profesionale. De la A-Z :)
 
Mie chiar mi-ar place sa existe un canal cu tutoriale bine facute despre fotografie/video. Gen cum sa faci fotografii reusite, cum sa alici filtre..si sa iasa poze profesionale. De la A-Z :)

Ok. Si cum popularizezi un asemenea canal?
In primul rand ca sa fi urmarit ar trebui intai sa fi cunoscut, sa stii meserie ca parerile tale sa fie valide, nu?
Daca esti deja cunoscut nu mai ai timp de pierdut vremea pe youtube.
Ai prins ideea?
 
sa stii meserie ca parerile tale sa fie valide, nu?
Nu neaparat, poate face un jurnal in timp ce invata el si altii pe langa el.
Si cum popularizezi un asemenea canal?
recomandat la cei interesati pe aceasta nisa.
Eu am un amic care toata ziua se uita la video pe aceasta nisa. A castiga un premiu cu o poza si de atunci si-a luat laptop, aparat bun pentru a face profi. Pana acum o luna nici nu voia sa auda, iar acum este tot ce face zilnic.
Vede ce fac altii si testeaza sa vada daca ii iese.
Daca esti deja cunoscut nu mai ai timp de pierdut vremea pe youtube
Ca un tip ce spui ca te pricepi la promovare, ai firma pe domeniu, acest lucru nu te ajuta prea mult.
Youtube este una dintre cele mai bune surse de promovare si conversie.
Sa luam exemplu:
Omul este cunscut, face poze, montojae bune sau ce face el pe nisa asta. Are in prezent 10 contracte pe luna, cu youtube ar putea ajunge la 50, pentru ca lumea ii vede munca fara ca el sa-i caute.
Intelegi unde bat?
 
Acum ceva timp am vazut un canal care avea ca tema videografie mergea foarte bine nu mai tin minte dar stiu ca era sus de tot .. youtube e un domeni in care poti face bani din aproape orice pasiune dar sa sti cum sa-o abordezi.
 
Păi nu cred că trebuie să fii super mega expert. Poți face un montaj video când testezi un obiectiv, care setări îți plac cel mai mult ție. Și da, am puțină experiență în photoshop și consider că photoshopul e ca fotografia, imaginația e totul. Deci nu poți greși dacă zici că dacă setezi aparatul cu iso mai mic decât altcineva, pentru că ăsta e stilul tău, așa faci tu fotografie, nu sunt legi de aur sau altele, sunt câteva de bază cum începi și cam atât. Ar fi interesante și niște tutoriale, eu te-aș urmări. Alege doar să faci care ți-e pasiunea, pentru că acolo se vede calitatea muncii tale, acolo te dedici trup și suflet.
Cum să te promovezi?
- Poți să-ți iei o dronă și faci niște montaje din orașul tău, apoi postezi pe pagina orașului și pui numele tău la credit.
- Sunt tot felul de concerte, fă poze în stilul tău mulțimii, artiștilor și ce mai dorești. Apoi postezi pe facebook și dai tag orașului și artiștilor.
- Sunt muzee, concursuri de tot felul. Faci poze și dai tag locului, o să-ți ceară oamenii din jur să le faci și lor poze, le faci și lor poze apoi le ceri să-ți dea tag și gata, promovare moca. Îți urez multă baftă.
 
Avem o tara plina de fotografi. :)) Nimeni nu zice ca in ziua de azi conteaza mai mult montajul decat fotografiatul sau filmatul in sine.

Youtube este una dintre cele mai bune surse de promovare si conversie.
Sa luam exemplu:
Omul este cunscut, face poze, montojae bune sau ce face el pe nisa asta. Are in prezent 10 contracte pe luna, cu youtube ar putea ajunge la 50, pentru ca lumea ii vede munca fara ca el sa-i caute.
Intelegi unde bat?

Daca e asa simplu cum zici tu de ce nu faci afiliate pe youtube?
Exact.
 
Daca e asa simplu cum zici tu de ce nu faci afiliate pe youtube?
1. pentru ca nu ma pricep la vanzari de nici o forma
2. nu am timp pentru a face materiale de afiliere la youtube
3. ma pasioneaza alte lucruri
 
Loading...
Back
Sus