Caut pe cineva care sa ma ajute sa optimizez site-ul sa functioneze mai repede

Monet

Active Member
Registered
Full Member
Am si eu nevoie de cineva care se pricepe foarte bine la wordpress si la optimizat site.
Site-ul este de filme si iau o nota cam slaba la speed test, mobil 47 si desktop undeva la 66 67, ceea ce mi se pare foarte slaba tinand cont ca am site-ul instalat pe VPS de 4 GB cu SSD pe el, am instalat si wp rocket, am incercat sa optimizez imaginile, dar nu stiu cat de bine s-au optimizat. Iar restul n-am mai stiut ce sa fac si n-am vrut sa ma complic sa stric ceva prin el, decat doar treba cu optimizatul imaginilor care dupa parerea mea nu a mers dupa cum m-as fi asteptat.
Vreau sa-l fac sa functioneze cat mai repede, ma intereseaza foarte mult acest aspect deoarece am muncit foarte mult pe el in ultimele 3 luni.
Am incercat sa urmez tutorialele lui @AlexH, dar n-am vrut sa ma bag prea tare in tot felul de plugin-uri deoarece nu vreau sa duc site-ul in extrem nestiind toate ce fac si ce setari au nevoie la fiecare plugin.
Daca este cineva priceput pe aici sa lase mesaj mai jos sau sa imi trimita mesaj privat.
⚡48-Hour Flash Sale!⚡ Today only: courses as low as $11.99

Reclama

Topicuri Recomandate

1. Platforma CPL Romania

Stiri Monezi Virtuale

Reducere pentru Vacanta

Sunt Invizibil

Loading...
Sus