Opinie Cand lumea e cu fundul in sus si tu ...

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Poveste reală.

Un cuplu cu 7 ani vechime.
Ea: vreau mai mult angajament din partea ta. Fugi zilnic de responsabilități si mereu spui ca sunt indecisa si ca nu stiu ce vreau.

El. Vine într-o zi cu cheile la un apartament frumos, nou cumpărat.
Si-a vândut masina si cu banii luati a dat un avans si platit taxele de cumpărare.
Acum au casa lor, vor plati lunar dar e mai bine fata de apartamentul cu chirie care era mic si plateau o grămadă de bani plus o zona nu asa frumoasa.

Bucuros de ce a putut face cand iese de la munca isi sună iubita sa vina la o adresă

Il întrebă ce este aici si el ii răspunde ca este o surpriză pentru ea.
Ajung in apartament unde ii spune ce a făcut si ca este a lor plus scoate si un inel si o cere de soție. Inelul nu era ceva extra pentru ca nu mai avuse bani si de acesta.

La care ea ii răspunse zic eu tipic feminin.

Tot timpul ma presezi sa fac ceva, iei decizii fara mine, nu mă consulți niciodată, acum ma fortezi sa ma căsătoresc cu tine, plus multe alte vorbe care nu se pot spune aici si care sunt sigur ca le puteți imagina.

In final a plecat si la lasat cu ochii in soare.

Se gândește sa o lase putin sa se calmeze pentru ca e posible sa fi fost un soc pentru ea apartamentul si cererea in căsătorie.

După 2 ore merge la apartamentul lor închiriat unde il astepta ea si cu cei 3 frati.

Cum intra ii spune ca in seara asta se va muta si ca ei doi au terminat totul.

Sa mai spun ca dupa o săptămână deja avea pe altul in apartament?

Sa mai spun ca EL s-a facut prieten cu actualul si a aflat ca folosea cu el același text, parca totul era tras la xerox.

Omul nostru bun ii spune povestea pentru ca nu vrea nimeni sa mai treacă prin asta, dar in final tot el a ieșit rau.
 
Poveste reală.

Un cuplu cu 7 ani vechime.
Ea: vreau mai mult angajament din partea ta. Fugi zilnic de responsabilități si mereu spui ca sunt indecisa si ca nu stiu ce vreau.

El. Vine într-o zi cu cheile la un apartament frumos, nou cumpărat.
Si-a vândut masina si cu banii luati a dat un avans si platit taxele de cumpărare.
Acum au casa lor, vor plati lunar dar e mai bine fata de apartamentul cu chirie care era mic si plateau o grămadă de bani plus o zona nu asa frumoasa.

Bucuros de ce a putut face cand iese de la munca isi sună iubita sa vina la o adresă

Il întrebă ce este aici si el ii răspunde ca este o surpriză pentru ea.
Ajung in apartament unde ii spune ce a făcut si ca este a lor plus scoate si un inel si o cere de soție. Inelul nu era ceva extra pentru ca nu mai avuse bani si de acesta.

La care ea ii răspunse zic eu tipic feminin.

Tot timpul ma presezi sa fac ceva, iei decizii fara mine, nu mă consulți niciodată, acum ma fortezi sa ma căsătoresc cu tine, plus multe alte vorbe care nu se pot spune aici si care sunt sigur ca le puteți imagina.

In final a plecat si la lasat cu ochii in soare.

Se gândește sa o lase putin sa se calmeze pentru ca e posible sa fi fost un soc pentru ea apartamentul si cererea in căsătorie.

După 2 ore merge la apartamentul lor închiriat unde il astepta ea si cu cei 3 frati.

Cum intra ii spune ca in seara asta se va muta si ca ei doi au terminat totul.

Sa mai spun ca dupa o săptămână deja avea pe altul in apartament?

Sa mai spun ca EL s-a facut prieten cu actualul si a aflat ca folosea cu el același text, parca totul era tras la xerox.

Omul nostru bun ii spune povestea pentru ca nu vrea nimeni sa mai treacă prin asta, dar in final tot el a ieșit rau.
Orice nemulțumire nejustificată are întotdeauna ceva ascuns în spate (chiar dacă e simplă prostie care e suficientă pentru a renunța la o relație). În general prostia completă e greu de găsit, alte țeluri sunt în spatele unor reproșuri nejustificate (trebuie să fii deștept să poți enunța reproșuri credibile). Majoritatea femeilor au un caracter ireproșabil dar uscăturile nu sunt imposibile. Trebuie doar să ții ochii deschiși și nu ceva sculat. Probabil "certurile" erau la ordinea zilei. Trebuia să renunțe de mult la relație! Concluzie, el este vinovat pentru că i-a lipsit raționamentul : reproșul fără baze reale este de fapt o încercare de subminare și inducere a sclaviei (el să muncească pentru ea sau viceversa, nu are importanță). Atenție la următorul motto: cine ține ușa deschisă să se aștepte să fie prădat de hoți. Dacă vrei să-i prinzi trebuie să stai de veghe". Trebuie să ții "ușa deschisă" dacă vrei o relație dar asta nu înseamnă că nu trebuie să fii vigilent.
 
Loading...
Back
Sus