Canale Tv Gratis Romania ( StbEmu )

micutzuzzy

Member
Registered
Salutare , pentru ca listele free de iptv sunt din ce in ce mai greu de gasit sau daca le gasiti dupa cateva ore nu mai functioneaza :)), va propun o noua metoda FREE de a viziona canale tv romania si nu numai. , eu folosesc aceasta metoda de ceva timp si este mult mai stabila.

Pentru; telefon , android tv , android box sau alte stb box se instaleaza aplicatia din google play : StbEmu
Pentru pc trebuie un android emulator gen bluestacks sau nox ..... google-it sunt multe ,apoi la fel se instaleaza StbEmu
Pentru smart tv nu stiu exact dar cred ca se poate cu siptv app....la fel ...puteti cauta pe google .......

Aplicatia StbEmu se configureaza astfel:

-dupa istalare daca apare imaginea cu Greetinghs ! dati close
- dreapta sus apesi pe cele 3 puncte apoi settings / profiles / daca ai deja un profil acolo apesi pe el sau dai add profile...name ce vreti voi....Portal URL introduceti portalul din lista de forma http;//xxxxxx.xxx/c/ , ok si back., apaesi STB Configuration dai pe MAC-address si introduci un mac din lista dai ok si back pana iesi din setari. In stanga sus apesi pe cele 3 linii apoi Reload portal si asteptati cateva secunde....daca apare imagine cu account is expired sau canalele nu se deschid ...urmati pasi si schimati doar MAC-ul cu altul din lista ...,trebuie sa dai reload portal dupa fiecare schimbare de mac sau de adresa.

Aveti aici si un video https:// www.youtube.com/watch?v=ItPCmCvdlVY

O lista imi apartine si sunt servere scanate de mine cu o gama cat mai bogata de canale romanesti si nu numai. cealalta lista sunt adunate de pe net (pentru cine se plictiseste si vrea sa incerce si alte servere..:)) )

Pentru nelamuriri va rog sa scrieti aici sau daca aveti servere de iptv care stiti ca au o gama larga de canale romanesti, voi incerca sa va rasund la toti atat cat imi permite timpul

Voi mai adauga saptamanal..sau cand imi permite timpul liste noi cu adrese.

Vizionare pacuta ! :))
 

Atașamente

  • MicutzuzzY Stb MAC.txt
    19,4 KB · Vizualizări: 1.377
  • 05.04.2020.txt
    102,6 KB · Vizualizări: 936
Salutare , pentru ca listele free de iptv sunt din ce in ce mai greu de gasit sau daca le gasiti dupa cateva ore nu mai functioneaza :)), va propun o noua metoda FREE de a viziona canale tv romania si nu numai. , eu folosesc aceasta metoda de ceva timp si este mult mai stabila.

Pentru; telefon , android tv , android box sau alte stb box se instaleaza aplicatia din google play : StbEmu
Pentru pc trebuie un android emulator gen bluestacks sau nox ..... google-it sunt multe ,apoi la fel se instaleaza StbEmu
Pentru smart tv nu stiu exact dar cred ca se poate cu siptv app....la fel ...puteti cauta pe google .......

Aplicatia StbEmu se configureaza astfel:

-dupa istalare daca apare imaginea cu Greetinghs ! dati close
- dreapta sus apesi pe cele 3 puncte apoi settings / profiles / daca ai deja un profil acolo apesi pe el sau dai add profile...name ce vreti voi....Portal URL introduceti portalul din lista de forma http;//xxxxxx.xxx/c/ , ok si back., apaesi STB Configuration dai pe MAC-address si introduci un mac din lista dai ok si back pana iesi din setari. In stanga sus apesi pe cele 3 linii apoi Reload portal si asteptati cateva secunde....daca apare imagine cu account is expired sau canalele nu se deschid ...urmati pasi si schimati doar MAC-ul cu altul din lista ...,trebuie sa dai reload portal dupa fiecare schimbare de mac sau de adresa.

Aveti aici si un video https:// www.youtube.com/watch?v=ItPCmCvdlVY

O lista imi apartine si sunt servere scanate de mine cu o gama cat mai bogata de canale romanesti si nu numai. cealalta lista sunt adunate de pe net (pentru cine se plictiseste si vrea sa incerce si alte servere..:)) )

Pentru nelamuriri va rog sa scrieti aici sau daca aveti servere de iptv care stiti ca au o gama larga de canale romanesti, voi incerca sa va rasund la toti atat cat imi permite timpul

Voi mai adauga saptamanal..sau cand imi permite timpul liste noi cu adrese.

Vizionare pacuta ! :))

Am rezolvat-o pe android TV box, am gasit portal/mac care functioneaza OK, in lista ta.
Multumesc mult.
Ai cumva o lista doar cu programe romanesti?
 
Cateva liste active cu canale romanesti.
Listele suporta un singur utilizator...deci daca nu merge inseamna ca cineva foloseste lista in momentul ala...mai tarziu poate functiona :)

 

Atașamente

  • 19.03.2020_6.m3u
    10,4 KB · Vizualizări: 749
  • 06042020_1.m3u
    12,4 KB · Vizualizări: 407
  • 06042020_2.m3u
    9,9 KB · Vizualizări: 255
  • 06042020_3.m3u
    9,8 KB · Vizualizări: 253
  • 06042020_5.m3u
    13,1 KB · Vizualizări: 239
  • 06042020_6.m3u
    11,4 KB · Vizualizări: 237
  • 06042020_7.m3u
    14,3 KB · Vizualizări: 422
Lista noua MAC-uri !!!!

OK1 - am incercat ...dar momentan nu gaseste nimic...daca gasesc le voi posta aici
w1nner4fun - incearca din lista noua foviptv , au multe canale hd romania . ..... intra in aplicatie la settings / profiles / apesi pe profil / stb configuration / screen resolution si seteaza pe auto
 

Atașamente

  • New MAC LIST 07042020.txt
    9,1 KB · Vizualizări: 789
Ultima editare:
Lista noua MAC-uri !!!!

w1nner4fun - incearca din lista noua foviptv , au multe canale hd romania . ..... intra in aplicatie la settings / profiles / apesi pe profil / stb configuration / screen resolution si seteaza pe auto

E ciudat ca in windows, prin emulatorul android, canalele FHD se vad la ralanti. Cele non-hd se vad normal.
O sa incerc si pe TV box, sa vad daca e la fel.

Oricum, multumesc frumos pentru liste, sunt foarte utile.

[edit]
Am incercat lista foviptv pe tv box, dar programele romanesti nu arata a HD.
Sunt transmise la rezolutie mica, cel mai probabil. Sper sa gasesc pana la urma si real FHD..
Am vazut diferenta mare comparand programele romanesti cu cele din lista HD VIP US, unde programele marcate FHD VIP sunt real full HD. Super!

Mai am o intrebare: in stb emu, se poate adauga cumva subtitrare? am vazut ca exista in setari, dar nu e nicio subtitrare selectabila.
 
Ultima editare:
Cum folosim adresele de portal si macurile in windows:
  1. se instaleaza KODI Downloads
  2. se instaleaza de la settings - addons -install from repository - pvr clients - stalker client
  3. la setari la stalker client - putem utiliza 4 linkuri de portaluri - la portal 1 punem linkul si macul ( de ex cel din postul lui Ionut1989 merge super) salvam
  4. revenim in meniul de baza KODI si mergem la tabul TV - o sa incarce programele si epg
 
Loading...
Back
Sus