Blue TV - Online TV - desktop application

PabloAngel

Member
Registered
@PabloAngel ma bucur ca vrei sa ajuti, dar, din pacate, asta nu e un mod bun de a o face. In primul rand, aplicatia nu are nevoie de VLC sau AceStream instalat, doar de Sopcast. In al doilea rand, in momentul in care eu fac un update, pun fisierele noi in arhiva .zip din link-ul din primul post. Acele fisiere nu vor exista in executabilul pe care tu l-ai creat. In al treilea rand, eu nu pot sa ofer nici o garantie ca aplicatia din executabilul pe care tu l-ai creat functioneaza corect sau nu are virusi. Asadar, recomand oricarei persoane care vrea sa utilizeze aplicatia sa o descarce prin link-ul pe care l-am pus la dispozitie in primul post. Nu ma intelege gresit, apreciez bunavointa de a ajuta, nu vreau sa te superi pe mine.

Legat de problema pe care @PhoeniXman o are, ea nu va fi remediata prin reinstalarea programului. Poate fi o problema cauzata de antivirus. Altceva nu imi trece prin cap in acest moment. Incearca sa-mi trimiti prin PM log-urile de update. Acestea pot fi gasite in fisierul update/update_log, din folderul programului. Nu stiu exact daca o sa ma ajute, dar putem incerca.

Ca noutati, lucrez la cateva imbunatatiri. In primul rand, am incorporat video player-ul in fereastra principala, si va arata cam asa:
Vezi atașament 3370

Urmeaza si altele, printre care logging, contact si o pagina in care voi posta noutatile. In momentul in care voi termina totul de implementat, voi crea o noua versiune care va ajunge automat la voi.
Nu am ganduri necurate ,doar incerc sa ajut pe cei care nu se pricep ,chestia cu playerul incorporat este chiar cool ....tineo tot asa

mcvx

Member
Registered

Susp3kt

VIP Club
Registered
Full Member
Freelancer
Web Designer
VIP Club
Din ce vad in update-ul acesta playerul nu mai este extern si ruleaza in interiorul aplicatiei, ar fi bine venita o optiune de player extern cum era in versiunea veche (playerul sa se deschida separat de aplicatie) deoarece pe mai multe monitoare functia de fullscreen se deschide pe monitorul care este setat ca principal in windows ci nu pe monitorul in care ruleaza aplicatia.

PabloAngel

Member
Registered
Din ce vad in update-ul acesta playerul nu mai este extern si ruleaza in interiorul aplicatiei, ar fi bine venita o optiune de player extern cum era in versiunea veche (playerul sa se deschida separat de aplicatie) deoarece pe mai multe monitoare functia de fullscreen se deschide pe monitorul care este setat ca principal in windows ci nu pe monitorul in care ruleaza aplicatia.
Clic dreapta pe stream si iti apare

mcvx

Member
Registered
E acelasi lucru, nu functioneaza, imi pare rau. :(

Am scris despre asta chiar pe prima pagina, pe tab-ul de Home. :)

Susp3kt

VIP Club
Registered
Full Member
Freelancer
Web Designer
VIP Club

gigel

Member
Registered
Foarte buna aplicatia. Multumesc.
Mi-ar placea sa-i pot adauga si alte canale pentru care stiu sursele, se poate face asta de catre utilizatori?

LiviuFirst

Active Member
Registered
Full Member
Arata simpatic acum. N-am mai intrat demult pe/ prin aplicatie. Il stiu de cand l-ai pus pe Digital dx. De acolo/de atunci l-am ma popularizat si poate de aia zice lumea ca li se pare cunoscut. :)))
Bafta in tot ce faci si sa tina stream-urile cat mai mut. ;)

Reclama

Stiri Monezi Virtuale

Reducere pentru Vacanta

Loading...
Sus