[Beta Test]Loteria Roforum

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
La finalul fiecarui post veti vedea un mesaj de genul:
loteria roforum.png

Este un beta test ca optiune si functie sa spun asa, insa premiul este real.

Cum functioneaza?
1. pentru fiecare user se genereaza un code numeric random care se schimba la fiecare ora, dar asta inseamna ca trebuie sa faci cel putin doua afisari dupa o ora sa iti afiseze noul numar
2. daca numarul generat este necastigator iti va afisa mesajul de sus
3. cand se numereste numarul corect si esti castigator va arata mesajul care trebuie plus un link cum sa incasezi premiul, dar aici nu va fi necesar.

Ce doresc de la acest test?
1. sa vad in cat timp se afiseaza numarul castgator
2. procesul de claim prize :D

Ce castigi si cum o faci?
1. daca ti-a afisat mesajul de castigator, faci un print si imi trimiti imaginea pe PM cat si url la pagina pe care sa afisat
2. premiul inca nu am decis dar va fi ceva acolo

Ce parere aveti de idee?
Credeti ca ar avea succes va aduce din partea userilor mai mult angajament? Nu ma refer pe roforum ci pe un site normal.
Ceva sugestii legat de idee, optiuni, etc?

Optiuea a fost implementata astazi 17.07.2018 ora 16.00, asta pentru a vedea cat timp a trecut pana se afiseaza numarul castigator.
 
PUteti folosi orice metoda de fenta sistemul/scriptul, dar sa imi spuneti la final ce a mers. :D
Mai multe detalii private nnu voi oferi pentru a vedea cine il poate fenta mai rapid. :p
 
Update:
Numarul castigator trebuie sa fie cel care l-am setat eu. Asa ca nu trimiteti PM cu metode genul de mai jos.
Multumesc @Ovidiu Bokar pentru sugestie.
loterie ovidiu.png
 
Nu ar fi mai bine daca s-ar genera un cod stabil per user ? Daca intru pe incognito si ma loghez cu acelasi cont codul se schimba. Pentru un premiu considerabil multi ar abuza de asta .. Pe cine pacalesc, chiar si daca s-ar da un pix tot s-ar gasi 1/100 care ar intra de zeci de ori pe incognito pentru a castiga
 
Daca intru pe incognito si ma loghez cu acelasi cont codul se schimba
Asta e ideea la test pentru a vedea.
Apoi pe Guest trebuie sa te loghezi de fiecare data si nu stiu cine sta sa faca asta de 100 de ori.
Pe cine pacalesc, chiar si daca s-ar da un pix tot s-ar gasi 1/100 care ar intra de zeci de ori pe incognito pentru a castiga
Asa este si asa cum am spus, de asta e beta test.
Multumesc pentru sugestie. :D
 
Dar mie imi apare codul si fara ca sa ma loghez, te loghezi abia dupa ce ai castigat.
Sau nu am inteles eu bine ce ai vrut sa zici?
Confirm! Este de ajuns deschiderea si inchiderea repetata a ferestrei in modul incognito cu adresa forumului pentru a genera noi coduri. Dupa ce apare titlul de castigator, se poate loga, persoana in cauza, si revendica dreptul asupra premiului castigat ''necinstit''.
 
Dar mie imi apare codul si fara ca sa ma loghez,
Apare la toata lumea, insa accept doar print sa se vada userul, vezi cum a facut ovidu mai sus.
Dupa ce apare titlul de castigator, se poate loga, persoana in cauza, si revendica dreptul asupra premiului castigat ''necinstit''.
Este adevarat si de asta e test. Voi lua in considerare la urmatorul update sa dispara odata ce ai dat refresh la pagina. Atunci nu s emai pot loga dupa ce apare codul castigator.
Va multumesc pentru sugestii.
 
Update:
Am fost intrebat in privat de multi daca premiul e pe bune sau doar la vrajeala asa.
Asa cum am spus mai sus, Premiul este Pe Bune si este un Test pentru moment. In functie de rezultate voi vedea daca se merita sau nu, dar acest premiu va fi oferit.
 
He he! Si uite ca-s norocos :)
Vezi atașament 2440
Ce norocos esti. Nu ma asteptam sa fie asa rapid castigat.
Te anunt in 24 ore ce premiu iti ofer si voi face anuntul aici dupa.

Anunt ca am schimbat numarul castigator si incepe o noua runda.
20.07.2018 / 17:00
 
Am hotarat ca pentru editia trecuta la Loteria Roforum premiul sa fie o reincarcare pentru telefonul tau. Am discutat cu @Naruto9 si i-am incarcat telefonul cu 6 euro.
Sport la urmatoarea edtitie.
 
Ce spuneti despre acest premiu pentru loterie roforum?
http://bit.ly/2A6RpXD

Si ce sanse de fraudare pentru a prinde numarul castigator vor fi.
 
Loading...
Back
Sus