Ajutor ! Urgent ! Site hackuit !

ulise

Active Member
Registered
Full Member
Salut.
Doar ce am pășit in 2019 și am fost hackui (cred) de catre un individ, siteul meu este redirecționat (fără voia mea) către alt site.
Nici nu știam ca e posibill așa ceva. OF
Ce pot face, vă rog din suflet, AJUTAȚI-MĂ.
 
Da link pe in pm sau telegraf si vedem ce este. Poate fi ceva simplu de la o reclamă daca ai setat auto redirect.
Se redirecționează pe mobil sau si pe desktop???
 
Trage de ureche cui ai dat acces la site.
Vezi in htaccces pentru redirecționare sau in header..php.
Mai poti verifica daca ai un fișier index.html si sa-l stergi.
 
pfiu, s-a rezolvat, era de la un cod pentru siteurile clonă, mă invadaseră și nu stiu cum sa scap de ele)
am șters codul si si-a revenit.
Codul era :
<script type="text/javascript">
if(atob("ZmlsbWVoZG9ubGluZS54eXo") != window.location.hostname) {
window.location.href = atob("aHR0cHM6Ly9maWxtZWhkb25saW5lLnh5eg");
}
</script>
credeam ca ma scapă de clone dar..................nu
 
Ultima editare:
da-mi pe pm acces ftp/cpanel si se rezolva
EDIT: Vad ca ai rezolvat. Ca sfat, data viitoare nu mai da acces la toti cel putin nu acces de admin/administrator , decat la cei in care ai incredere,
Mulțumesc de sfat (așa sunt eu, am incredere in oricine și asta nu cred ca se va schimba)
Persoanele care le-am dat acces sunt super de incredere.
Problema asta a fost de la mine (inca o lectie) :))
 
pfiu, s-a rezolvat, era de la un cod pentru siteurile clonă, mă invadaseră și nu stiu cum sa scap de ele)
am șters codul si si-a revenit.
Codul era :
<script type="text/javascript">
if(atob("ZmlsbWVoZG9ubGluZS54eXo") != window.location.hostname) {
window.location.href = atob("aHR0cHM6Ly9maWxtZWhkb25saW5lLnh5eg");
}
</script>
credeam ca ma scapă de clone dar..................nu
Pai faci redirect catre site-ul lui cu codul asta.
Pune-l pe asta(e modificat cu site-ul tau)
Cod:
<script type="text/javascript">
if(atob("ZmlsbWUtc2VyaWFsZS5uZXQ=") != window.location.hostname) {
window.location.href = atob("aHR0cHM6Ly9maWxtZS1zZXJpYWxlLm5ldC8=");
}
</script>
 
L-am pus, nu prea știu cu ce ma ajută dar cred ca e de bine. Mulțumesc.
Tot sunt invadat de clone ale siteului ce imi distrug traficul.
Caut soluții, de lasat nu ma las.
 
Caut soluții, de lasat nu ma las.
Solutia data de @Naruto9 functioneaza. Stiu multi care folosesc asta pentru clone si au scapat, ba chiar le aduce trafic ca tot ce vine pe domeniu X clona vine catre site mama, adica al tau.
Apoi neaparat setat cronical url in sursa si asa te poate clona ca google stie sa iti dea tie reputie si nu la clona, dar retine si de clona ca unele sterg cronical url.
 
Solutia data de @Naruto9 functioneaza. Stiu multi care folosesc asta pentru clone si au scapat, ba chiar le aduce trafic ca tot ce vine pe domeniu X clona vine catre site mama, adica al tau.
Apoi neaparat setat cronical url in sursa si asa te poate clona ca google stie sa iti dea tie reputie si nu la clona, dar retine si de clona ca unele sterg cronical url.

Nu cred ca poti afisa in canonical link ul tau avand in vedere ca toate clonele dau replace peste tot la domeniu tau cu al lor.
 
am o problema si eu, se redirectioneaza doar pe mobil, dar nu tot timpul, e o tema wp de pe net, unde ar trebui sa caut? mc.
Folosesti reclame pe site? unele reclame au redirect pe mobile.. incearca sa scoti toate reclamele de pe site (in caz ca ai) si vezi daca mai ai redirect.
 
Folosesti reclame pe site?
Nu am reclame straine, nu am htaccess sau index.html
am doar embed video de la xvideos si drtuber, tema e de pe wpadultthemes.xyz
in header am asa ceva, care-mi pare suspect: <?php echo get_option('prHeadCode'); ?>
stie cineva cum pot face management la wp options prin plugin?
 
Nu am reclame straine, nu am htaccess sau index.html
am doar embed video de la xvideos si drtuber, tema e de pe wpadultthemes.xyz
in header am asa ceva, care-mi pare suspect: <?php echo get_option('prHeadCode'); ?>
stie cineva cum pot face management la wp options prin plugin?
Vezi pe mobil sa nu iti faca redirect de la video .
Pune un video mic hosted si intra pe mobil dupa pe postarea aia si vezi daca iti mai face.
 
Nu am reclame straine, nu am htaccess sau index.html
Este imposible sa nu ai.
Un funcție de clientul ftp care il folosești ai acolo undeva "afișează fisierele ascunse" și apoi htacces va aparea.
Pentru wp mergi in wp-content/themes/numetema si aici verifici.
Insa cred ca este de la reclamă care face autoredirect.
 
folosești ai acolo undeva "afișează fisierele ascunse" și apoi htacces va aparea.
am setat, Force showing hidden files. in filezilla, si nu este nici in tema nici in mapa de baza, ca server folosesc nginx
Vezi pe mobil sa nu iti faca redirect de la video .
am creat un post, test, fara nimic in el, si cand accesez de pe mobil la fel ma redirectioneaza, redirectioneaza pe un fel de smartlink.
 
server folosesc nginx
Daca folosești doar nginx atunci acesta nu tine cont de htaccces.
Fișierul unde l-ai pus, public-html, folder la thema sau ai facut in folder unde ai bagat fișierul?
 
Loading...
Back
Sus