Afecteaza cu ceva DMCA?

adamas

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut, afecteaza cu ceva reclamatiile DMCA la site de filme sau seriale? Adica se poate indexa mai greu sau poate sa nu creasca deloc in vizitele care vin din google? Poate fi penalizat rau daca ai primit ceva reclamatii la vreun film sau serial?
Am studiat un pic problema si vad ca toate siteurile de filme si seriale au reclamatii DMCA si sint bine mersi.
Ma refer la reclamatiile catre google si iti scoate o pagina cu vreun film sau site din cautari.
 
Din ce stiu eu reclamatiile DMCA,daca ai primit la un film/episod reclamatie va fi scos articol/film/episod din cautari.

Edit: Nu iti va afecta intregul site, doar articolul raportat !
 
Daca e pe Blogger dupa cateva report-uri iti va sterge blogul. Reclamatiile DMCA se mai pot trimite si la host. De ex am primit de la Namecheap ca daca nu rezolv cu un serial, imi vor dezactiva contul. Reclamatiile DMCA la google pentru a le scoate din cautari, desi afecteaza doar acea postare, eu cred ca google tine un pic cont si de ele.. 990 parca era banat tot domeniul, nu?
 
Cu 990.ro au fost alte probleme nu din cauza la DMCA , dacă nu am dreptate rog pe cineva care știe exact sa spună cauza . O zi plăcută tuturor !
 
Exista o stire pe undeva care spun ca google poate declasa, suspenda un site pentru rapoarte dmca repetate.
Un raspuns sigur pe aceasta problema poate da doar cei care au site de filme si au primit reclamatii dmca multe.
 
Loading...
Back
Sus