A folosit cineva disavow links tool?

coraddo77

Active Member
Registered
Full Member
As vrea sa aflu daca a folosit cineva disavow links tool de curand.
Am citit multe informatii pe net si parerile sunt impartite.
Unii spun ca inainte sa trimiti cererea pentru eliminarea link-urilor ar trebui mai intai sa contactezi webmasterii site-urilor de unde provin acestea si sa le ceri scoaterea lor.
Eu vreau sa elimin link-uri din directoare si cred ca aceasta procedura ar fi inutila.
De asemenea, am citit ca pentru fiecare link scos trebuie sa adaugi o motivatie.
Poate cineva sa imi ofere mai multe detalii?
 
Nu am folosit aceasta optiune niciodata. Daca ai 2 -10 link atunci merge sa contactezi pe fiecare in parte, dar daca ai mai multe atunci foloseste acel tool.
De asta e bine sa faci link exchange cu cap de la inceput. Acum muncesti de 10 ori sa le scoti.
Faza este ca multi nu le vor scoate sau iti vor cere bani.
 
Sunt cam 90-100 de link-uri si o sa folosesc disavow tool, doar ca procedura completa nu este chiar asa usoara cum pare la inceput.
Plus ca dureaza ceva pana sunt anulate link-urile.
 
Sunt cam 90-100 de link-uri si o sa folosesc disavow tool, doar ca procedura completa nu este chiar asa usoara cum pare la inceput.
Plus ca dureaza ceva pana sunt anulate link-urile.
Tu decizi care varianta este mai usoara si rapida. Daca nu te incurca asa tare le poti lasa asa cum sunt.
 
Imi spune cineva cu experienta, cat dureaza eliminarea a unor link-uri dubioase care au fost facute sa spunem intentionat pentru a penaliza un site. Ceva sfaturi ? Multumesc anticipat pentru atentie.
 
Asta e si prblema ca la moment inca nu am facut aceasta solicitare, de asta si intreb cine a trecut prin asa "chinuri" cat trebuie de asteptat acest "update"
 
Am folosit eu aceasta optiune pentru un "prieten" care dadea link catre mine cu ancora "spam". Inca nu s-a rezolvat problema, webmaster tools imi vede in continuare aceste backlinkuri, dar majestic nu le vede...
 
Loading...
Back
Sus