13 $ GRATIS în crypto pentru primii 50 de membri, FĂRĂ DEPUNERE

Broxbit

Member
Registered
Support Official
Salutare tururor!

Am plăcerea să vă prezint o nouă platformă de Exchange Crypto numită Broxbit unde vom asigura support în limba romană chiar aici pe forum si sper ca toată lumea va avea de caștigat.

Astfel, așa cum am menționat și în titlu, primii 50 de membri ai acestui forum ce își creează un cont folosind link-ul acesta de aici -->>> Broxbit Exchange

Utilizatorii trebuie sa aibe pe forum un minimum de 50 mesaje. Aceștia vor primi în cont 13 $ în crypto, dacă au activitate pe forum (minim 50 de mesaje).

Tot ce trebuie sa faceti este să vă înregistrați pe platformă si sa postati în topic numele userului cu care v-ati inregistrat.

Imediat ce ati postat noi vom atribui 13 $ in crypto pe care ii veti putea tranzactiona.

Există pe platformă market atat in Fiat respectiv (USD) Ce poate fi alimentat prin Payeer și cat mai curand Paypal

De asemenea avem market si in crypto USDT ce poate fi alimentat prin reteaua Binance Smart Chain BEP 20

Există market și in BTC si în curand ETH

Cei 13 $ in crypto

Odată ce v-ați înregistrat veti primi 13 $ In toate monedele listate pe exchange si anume:
- BTC 0.000026
- USDT 1.18
- USD 1.18
- BUSD 1.18
- BNB 0.0028
- ETH 0.00039
- TWT 1.664
- SHIB 44545
- XRP 1.5
- BROX 1180
- AMP 41


Deci avem 11 monede listate unde veti primi la inregistrare din toate insumand 13 $
O sa mai listam si alte monede unde le vom prezenta si le vom discuta împreună chiar aici pe forum.
Daca aveti intrebari noi suntem aici sa vă ajutăm!
 
Am participat la teste si pot spune ca este ok.
Ar trebui sa postezi câteva tutoriale cum se folosește platforma, pentru ca sunt multi ca mine care nu au habar de o platformă exchange.
In rest mult succes.
 
@b0d0 @TAFFY00 si @Adrsusu aveti in cont cei 13 $ in monedele prezentate in topic si le puteti vizualiza aici https://broxbit.net/Finance/index
Mulțumesc pentru înscriere la toți.
@AlexH am să fac incepand chiar de astăzi un tutorial în care am să prezint pe înțelesul tuturor cum putem cumpăra bitcoin ca exemplu cu USD sau USDT
Am în plan să fac mai multe tutoriale pentru cat mai multe funcții ale platformei.
- Cum să facem un trading, ce semnifică cele trei opțiuni din market: Limit, Market si Stop Limit
- Cum alimentam cu Crypto, cum alimentăm contul cu Fiat , cum facem o retrage si multe altele.
 
Trimis. Multumesc!
Cei care stiti sa tranzactionati, puteti sa deschideti ordine de vanzare sau cumparare daca nu sunt ordine pe moneda preferată sau nu e pretul care doriti sa vindeti sau să cumpărați.
În căteva momente am să mă apuc și de un tutorial în acest sens și o să-l postez imediat ce îl termin.
 
Chiar daca apreciez ideea si incercarea de a face ceva si respect acest lucru tot sunt nevoit sa-ti spun si punctele contra.

- Nu ai lichiditate pe exchange. Degeaba pun order de buy sau sell ca nu se va executa ever.
- datorita lichiditatii e o problema cu pretul. In momentul de fata la voi la btc/usdt e asa USDT 45500 / 41000 pe cand la binance e 38,960.27

Fara un buget imens, parerea mea e ca pierzi timpul si banii mai ales ca nu exista nimic unic. Daca nu ma insel, scriptul folosit are si un bug de securitate. Parerea mea e ca exchange-ul e venit mult prea tarziu, iar concurenta cu maiar de ex nici nu se poate pune problema. In starea in care e acum fara investitii masive nu are sanse de reusita.
 
Chiar daca apreciez ideea si incercarea de a face ceva si respect acest lucru tot sunt nevoit sa-ti spun si punctele contra.

- Nu ai lichiditate pe exchange. Degeaba pun order de buy sau sell ca nu se va executa ever.
- datorita lichiditatii e o problema cu pretul. In momentul de fata la voi la btc/usdt e asa USDT 45500 / 41000 pe cand la binance e 38,960.27

Fara un buget imens, parerea mea e ca pierzi timpul si banii mai ales ca nu exista nimic unic. Daca nu ma insel, scriptul folosit are si un bug de securitate. Parerea mea e ca exchange-ul e venit mult prea tarziu, iar concurenta cu maiar de ex nici nu se poate pune problema. In starea in care e acum fara investitii masive nu are sanse de reusita.
Pe mine comentariile de acest gen m-au ajutat să evoluez întodeauna. Sunt în domeniul online de foarte mulți ani. Iar principul sau modul de a dezvolta o afacere este prin comunicarea directă cu oamenii. Dacă am reușit acolo să devin numărul 2 ca să nu spun 1 cu comunități pe social media numărul 1 pe acea nișă ce includ facebook, twitter, youtube, instagram.
În mod normal dacă repet același traseu are trebui să am reușită 100%
Acum de exemplu am doar telegram si sunt prezent pe acest forum... imagineazăți cum vor fi lucrurile cand voi fi pe 100 de forumuri.... vreau să o iau de la 0, vreau să merg ușor ...nu pot fi Binance 2 căt ai pocni din degete...

Pe de altă parte nici nu vreau să atrag atenția prea mult... vreau să creez o fundație.


Vizavi de lichiditate... Eu personal am lichiditate însă nu vreau să influențez marketul. Chiar te rog să urmărești mai cu atenție acest topic. Nu este lichiditate deoarece sunt doar 9 persoane care și aceea nu știu să facă tranzacții. Nu stiu să folosească exchange-ul.


Spui că la voi la btc/usdt e asa USDT 45500 / 41000 pe cand la binance e 38,960.27

Tocmai ce spuneam mai sus ... oamenii nu stiu încă să folosească exchange-ul. Faptul ca la noi bitcoin este mai scump inseamnă că este o adevărată oportunitate pentru cei care au bitcoin să vandă la noi BTC cu 41000 decat sa vanda cu 38,960 pe binance.


Încă odată o să mă repet ... nu vreau să influențez marketul: să fac eu ordine de vanzare și cumpărare. Eu vreau ceva organic. Exchangeurile mari au boți si plasează ordine peste tine. Deci practic tu nu poti avea nici cea mai mică sansă să profiți de marketul care este în contradictoriu. In momentul în care plasezi ordinul se formează automat un ordin peste tine.

De exemplu dacă la exchange-il X se vinde cu 440 BNB iar pe altul este 370 in momentul cand plasezi tu un ordin de 439 de exemplu in secunda 1 formează un ordin cu 438.

Nu vreau să dezvolt acest subiect deoarece scopul acestui topic este altul.

Deci incă odată îți spun: nu este lichiditate deoarece sunt doar 9 persoane care și aceea nu știu încă să facă trading și nu știu să profite de acea oportunitate să vandă BTC care îl dețin mai scump decat în altă parte. Eu nu vreau să intervin deoarece eu vreau să îi ajut să învețe, vreau să fie un market organic. Dacă ai fi fost mai atent la ce au postat ei ai fi înțeles că vor tutoriale. Noi trebuie să îi ajutăm.

Nu putem compara Exchange-ul cu mayar care are in spate o monedă cu o capitalizare de 2 miliarde si ceva. E ca si cum aș compara roforum cu blackhatworld unde roforum are in jur de 50 utilizatori activi pe langă blackhatworld care are cateva mii.

Tu ai incercat să lași o impresie că ai avea cunoștințe avansate însă se vede că ești fără experiență de trading.

Amintești de mayar care in anul 2020 boții au făcut pagube de zeci de milioane in răndul investitorilor care au avut încredere in acel exchange. Mai multe informații aici Exclusiv | Tun pe piața crypto din România: zeci de milioane de dolari produși cu „boți” în câteva minute

Încerci să lași urme de îndoială vizavi de securitate ... doar așa din auzite... Despre ce bug de securitate vorbești? În încercarea de a te da interesant nu ne spui problema de securitate. Dacă ai avea intenții pozitive ai pune punctul pe i și ne-ai ajuta să ne spui unde anume avem acea problemă? Deci noi avem licență și suntem în legătură permanentă cu dezvoltatorii. Acest script este folosit de companii mari cum e acesta https://libex.ai/ unde se tranzactionează milioane de dolari.


Deci nu mai vreau să mă repet dar sunt nevoit să fac o recapitulare:

-Lichditate este puțină deoarece doresc să fie un exchange organic unde să se tranzacționeze doar capitalul membrilor. Eu nu vreau să intervin.

- Nu vreau să devin binance 2 peste noapte. Vreau să parcurg etapă cu etapa altfel aș fi atacat din toate părțile. Prioritar este să creez o comunitate și să creștem împreună.

-Vizavi de securitate chiar avem anumite atuuri față de alte exchange-uri chiar amintite de tine.... însă nu pot dezvălui aici punctele noastre forte.

- Exchange-ul a venit la timp, nu prea tarziu. Gandeste-te că pe acest forum marea majoritate nu au detinut niciodată crypto. Și nu am să mă rezum doar aici . Sunt foarte puțini care folosesc cryptomonede deoarece încă nu au înțeles faptul că mai devreme sau mai tarziu vor fi nevoiți să le folosească, și cu cat le for folosi mai din timp cu atat vor avea de caștigat.
Chiar as spune ca această industrie este la început.

Numai bine!
 
Spor in toate si multa bafta cu proiectul. N-are rost sa ma mai complic ca evident pare ca te-a deranjat critica constructiva. Iar baliverne cu sell btc la 41k e oportunitate..hai sa fim seriosi...ca sa se execute un order de sell cineva trebuie sa si cumpere. Eu daca pun 1 btc la vanzare la tine cu 41k nu e oportunite..ca nu il vand daca pretul din piata e 39k. Sunt de acord ca exista diferente intre exchange-uri dar nu atat de mari. La tine e o diferenta uriasa si asta e primul "bec" care ar trebui sa se aprinda !!

Cum am zis si mai sus, nu vii cu nimic nou si in situatia actuala da-mi 1 singur motiv pentru care eu sau alti useri sa folosim brexbit si nu binance. Fees pe trading e la fel, audit-uri de securitate nu am gasit , putine monede si perechi si axat mai mult pe fiat decat crypto (predomina perechile btc/usd etc) fata de btc/usdt sau btc/eth.

Si inca o chestie basic - binance au facut totusi o traducere in romana macar la punctele cele mai importante...in conditiile in care te adresezi unui public roman si zici ca nu au cunostinte de trading - pai fa si o traducere in romana sa le fie usor.

Repet - parere personala : In momentul de fata pare ca ai cumparat 1 script cu licenta si atat. Site-ul nu-mi inspira incredere IAR (repet) din punctul meu de vedere ma duce cu gandul la exit dupa o perioada de acumulare. Nici macar nu ai date de firma, sedii etc trecute pe site. Modifica macar pagina Company Profile si ori le elimini definitiv ori sterge "Trading platform (www.CODONO.com) Formally launched" . Concluzionand, ca si hodler/trader daca as avea de ales intre brexbit si binance pai e clar ce as alege si de ce. Is deja sute de exchange-uri (kraken, gate, huobi etc) cu volum de milioane, trecute prin timp si cu experienta acumulata pe parte de securitate, cu parteneriate de insurance (unele).

PS: Au mai fost pe extern incercari d-astea si dupa ce au convins o mana de oameni au inchis site-ul si au fugit cu monedele...

Inca odata spor si sper sa ma insel! Jos palaria daca vei reusi sa faci un exchange de succes pe o piata super mega competitiva!
 
Spor in toate si multa bafta cu proiectul. N-are rost sa ma mai complic ca evident pare ca te-a deranjat critica constructiva. Iar baliverne cu sell btc la 41k e oportunitate..hai sa fim seriosi...ca sa se execute un order de sell cineva trebuie sa si cumpere. Eu daca pun 1 btc la vanzare la tine cu 41k nu e oportunite..ca nu il vand daca pretul din piata e 39k. Sunt de acord ca exista diferente intre exchange-uri dar nu atat de mari. La tine e o diferenta uriasa si asta e primul "bec" care ar trebui sa se aprinda !!

Cum am zis si mai sus, nu vii cu nimic nou si in situatia actuala da-mi 1 singur motiv pentru care eu sau alti useri sa folosim brexbit si nu binance. Fees pe trading e la fel, audit-uri de securitate nu am gasit , putine monede si perechi si axat mai mult pe fiat decat crypto (predomina perechile btc/usd etc) fata de btc/usdt sau btc/eth.

Si inca o chestie basic - binance au facut totusi o traducere in romana macar la punctele cele mai importante...in conditiile in care te adresezi unui public roman si zici ca nu au cunostinte de trading - pai fa si o traducere in romana sa le fie usor.

Repet - parere personala : In momentul de fata pare ca ai cumparat 1 script cu licenta si atat. Site-ul nu-mi inspira incredere IAR (repet) din punctul meu de vedere ma duce cu gandul la exit dupa o perioada de acumulare. Nici macar nu ai date de firma, sedii etc trecute pe site. Modifica macar pagina Company Profile si ori le elimini definitiv ori sterge "Trading platform (www.CODONO.com) Formally launched" . Concluzionand, ca si hodler/trader daca as avea de ales intre brexbit si binance pai e clar ce as alege si de ce. Is deja sute de exchange-uri (kraken, gate, huobi etc) cu volum de milioane, trecute prin timp si cu experienta acumulata pe parte de securitate, cu parteneriate de insurance (unele).

PS: Au mai fost pe extern incercari d-astea si dupa ce au convins o mana de oameni au inchis site-ul si au fugit cu monedele...

Inca odata spor si sper sa ma insel! Jos palaria daca vei reusi sa faci un exchange de succes pe o piata super mega competitiva!
Încă odată o să mă repet: exchange-ul e făcut de cateva zile si cei care au lichiditate sunt doar cei cativa de pe roforum. Acestia sunt la inceput si nu stiu sa faca tranzactii.
Pănă la urmă nu am dat în cap nimănui. Am oferit niste informatii.... am inceput să fac tutoriale, tutoriale care mie imi ia timp.
Nu trebuie să omitem si faptul că ofer niste monede gratuit ... 13 $ in crypto nu este o suma mare insa daca se adună 50 de persoane chiar este o sumă de luat în seamă.

In continuare cred că interesul tau este doar de a atrage atenția. Eu refuz sa cred că ai tu 1 BTC si nu ai cum să il schimbi pe Broxbit.

Eu pot să si inchid topicul asa cum l-am deschis. Dac anu sunt bine primit si nu vă plac informatiile mele eu am plecat.

Ideeea e ca nu te-ai gandit la cei care sunt la inceput de drum... ar fi fost o oportunitatea sa invete sa tranzactioneze total gratuit... Daca ar fi pierdut acesti 13 $ cel putin nu erau banii lor.

Faptul că sunt partener cu roforum inseamnă ca nu sunt venit aici pe roforum cu pluta pe dunăre.

Comentariu tau nu est unul echilibrat iar constructiv nici atat

Din ce am vorbit eu cu adminii vrem momentan ceva local sa crestem impreună.... Vrem sa invatam mai intai cum sa tranzactionam micile noastre economii...

Intentia ta a fost una răutăciaosa si ai omis sa spui si parte bună pe care o oferim.

Avem taxele cele mai mici la fel ca pe binance adică 0.1%

Avantajul nostru este ca noi nu cerem kyc

Avantajul nostru este că noi putem alimenta contul cu payeer si in curand cu paypal

in afara de binance care are taxele ca noi toate celelalte au taxe chiar si de 3- 4 sau 6 ori mai mult

Chiar mi-a dat cineva un mesaj pe email daca vreau sa ma inscriu pe coinbase Exchange care are o taxa pe tranzactionare intre 0.4 si 0.6 %


Adică te 6 ori mai mult.

In concluzie dacă nu sunt bine primit aici il rog pe Alex să inchidă topicul si gata. Nu am băgat mana in buzunarul nimănui.
 
Am reflectat puțin si @Naruto9 are dreptate. Pe mine personal nu ma ajuta cu nimic acest exchange... doar bani aruncati aiurea.

Pe un proiect de o asa mare avengura iti trebuie foarte multi bani. Am mai fost prin situații asemanatoare si am simtit ca trebuie să lupt sa merg inainte însă acum cred ca e mai bine pentru mine să mă opresc aici. Cei care v-ati inscris să mă contactați în privat si sa imi dati o adresă de USDT Bep 20 sau BUSD și să vă dau cei 13 $ in Crypto pe care vi i-am promis.
Topic închis!
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus