Virus Skype

stely20

Active Member
Registered
Full Member
Salut, astazi am primit de la tine Alex pe skype un link fara sa imi dau seama ce este am accesat link-ul dupa aceea am cautat pe google despre link si am vazut ca este un virus. Problema este ca l-am accesat de pe telefon
Stie cineva mai multe despre acest virus ?

Mai jos voi atasa imagine cu link-ul primit:

dsffds.jpg


Dupa ID: se afla ID-ul meu de skype.
Cum se poate scapa de acest virus ?
 
Am scanat cu bitdefender pe telefon (android) insa nu imi gaseste ca am fost infectat ..

Ce fel de date trimite acest virus ?
 
Ultima editare:
Si eu am primit ieri de la mihai.cristian46 acest mesaj. Asteptam sa vedem de la cine mai primim.
 
si eu lam primit tot dela alex si lam deschis numai ca pe pc
Si ce a facut? Nu ti-ai dat seama? a instalat extensie? A schimbat motorul de cautare?
 
Cel mai urat.. cand nu stii ce a facut :)). Numele la link ma duce cu gandul la pop-up-urile care se deschid de la Netu.Tv. ori e ceva asemanator ca si nume. verific si revin.
Edit; Seamana la nume. ala e Baiduccdn
 
Ovidiu , ști despre despre acel virus ? Dacă trimite parole sau este doar prin spam ?
 
1. Nu sunt virusat
2. Nu am trimis eu link si am primit de la toata lista. Vezi mai jos doar o parte.
1fa1da2fbd034220aca39274592ddaa5.png

3. Inainte primeam de la 2-3 din lista acest tip de link dar azi am primit de la toti acest link si e normal sa primiti si de la mine
4. Nu stiu cum se propaga dar am o banuiala
5. @Mariuselll mi-a trimis acest link unde se vede ca problema este destul de grava si skype stie, dar fara sa faca nimic.
https://community.skype.com/t5/Secu...nt-to-all-of-my-contacts/td-p/4461728/page/57
6. Voi investiga cum se propaga si revin.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus