Videomega

la rapidvideo nu merge optiunea de Remote Upload sa copii video in contul meu de la alte surse?

Nu am incercat cu alte surse , nu cred ca are implementat acesta optiune ca scria ce hosturi sunt suportate.Dupa seedbox mi-a mers si s-a transferat destul de bine.
 
la netu.tv vad ca nu contorizeaza toate vizualizarile

Sunt si astia la fel de hoti ca videomega.
Am setat paypal,webmoney neteller , pe niciunu nu a platit pana acum , am depasit de mult 50$ si acele zile in care ar trebui sa se faca plata , nu s-a facut.Il recomand doar ca nu prea sterge dar la suport sunt praf si player-ul nu o sa functioneze niciodata cum trebuie pe device-urile mobile sau smart tv.
 
deci nu platesc nici astia? :D
crystygye a spus ca pe el l-a platit de cateva ori pana acum , maxim o saptamana.Eu nu am primit nimic pana acum.Poate am nimerit mai prost.Desi fac in jur de 2-3$ pe zi din ce am calculat.Nici macar la HD in my account nu am trecut , imi trebuie mai mult trafic de atat dar cum sa faci trafic cand nimeni nu vrea se uite pe acel player.
 
@FsOnline, pe mine la inceput m-au platit de citeva ori la timp. dupa citeva plati nu ma mai plateau si le trimiteam mail si ma plateau.
de vreo 4-5 ori am trimis mail sa cer plata pana acuma si ma plateau, ultima data m-au platit la 86 dolari parca. acuma de exemplu am 69 dolari si inca nu m-au platit, cind ajung la 75-80-85 dolari la trimit mail. sper sa ma plateasca cum m-au platit si pana acuma.
alta varianta mai buna de urcat filme nu este momentan.mergem cu netu,tv pana cind o sa sa inchida si asta peste noapte brusc.
 
@FsOnline, pe mine la inceput m-au platit de citeva ori la timp. dupa citeva plati nu ma mai plateau si le trimiteam mail si ma plateau.
de vreo 4-5 ori am trimis mail sa cer plata pana acuma si ma plateau, ultima data m-au platit la 86 dolari parca. acuma de exemplu am 69 dolari si inca nu m-au platit, cind ajung la 75-80-85 dolari la trimit mail. sper sa ma plateasca cum m-au platit si pana acuma.
alta varianta mai buna de urcat filme nu este momentan.mergem cu netu,tv pana cind o sa sa inchida si asta peste noapte brusc.

Am inteles , platesc cand vor cascavalul lor.A incercat cineva playedto.me ?
 
O sa incep sa fac upload si pe playedto.me si o sa vad cum merge treaba cu ei.
Ar fi bine sa cautam mai multe retele sa avem vreo 5-8 surse video, ca incepe usor usor sa se imputa treaba cu torrente, filme online, etc la nivel global.

Ne punem baza in 1-2-3 surse video si daca pica alea s-a dus draq tot.
Macar sa aiba lumea o sursa sa poata sa vada....

Si cine zicea ca videomega a lasat videourile sa mearga ca sa faca bani dar sa nu ne dea nimica, avea dreptate. Inainte aveam scos blocajul de adblock pe videomega. De cand a picat site lor, acum videourile de la ei apar cu cererea de deblocare reclama. Vor sa mai faca si eu cateva mii euro inainte sa inchida oficial tot. Jegosii dracu
 
O sa incep sa fac upload si pe playedto.me si o sa vad cum merge treaba cu ei.
Ar fi bine sa cautam mai multe retele sa avem vreo 5-8 surse video, ca incepe usor usor sa se imputa treaba cu torrente, filme online, etc la nivel global.

Ne punem baza in 1-2-3 surse video si daca pica alea s-a dus draq tot.
Macar sa aiba lumea o sursa sa poata sa vada....

Un host nou mai este vidlox.tv , de platit nu plateste deloc bine pe Romania , suntem in tier 4 si la 10k view-uri plateste 1$ asta si din cauza ca folosesc un singur pop-up pe video dar nu l-as folosi pentru castiguri , ofera calitate cam la fel ca rapidvideo.Este de incredere au thread special pe wjuction si sunt detinatorii hostului de imagini ( imagetwist.com ) . La partea de encode au ceva probleme dar se lucreaza in prezent la treaba asta , am uploadat cateva video-uri cu rezolutii diferite (1280x532,1280x536,1280x566) unele le-a encodat in HD si sd altele doar in sd.La partea cu dmca-ul , hostul nu e asa de cunoscut deci nu o sa primim la inceput iar fisierele care sunt reclamate apar la deleted de unde aveti timp cateva ore sa-i dati restore la fisier.
 
Incepe sa imi lipseasca videomega:)) Uploadam cu 90mbit/s si platea destul de ok pt Romania..Pe ce server va axati mai mult acum? Openload?Netu.tv?
 
Nu e mai bine sa va adunati cativa care aveti site-uri de gen, cumparati un script de video sharing si urcati filmele. Puteti alege sa folositi aceasta platforma doar voi sau lasati si pe altii.
Se adauga reclama pe platforma si veniturile se impart in functie de traficul la fiecare.
 
Nu e mai bine sa va adunati cativa care aveti site-uri de gen, cumparati un script de video sharing si urcati filmele. Puteti alege sa folositi aceasta platforma doar voi sau lasati si pe altii.
Se adauga reclama pe platforma si veniturile se impart in functie de traficul la fiecare.
Ar fi o idee buna , la cate hosturi am cautat zilele acestea nu-mi inspira incredere decat openload,rapidvideo si vidlox.tv .
Si am putea face pe baza de invitatie sau sa fie acceptate doar site-urile cu minim 10k viziatori unici pe zi.
 
o idee asemanatoare am vrut sa ii propun lui @AlexH, el are deja cunostintele necesare si ceva hosting, ai putea oferii doar hosting doar userilor de pe acest site.
ce zici @AlexH, cit o costa o investitie de acest gen pentru inceput sa pui sa mearga,dupa aia cu bani castigati reinvestesti in noi servere de hosting,.
 
Si am putea face pe baza de invitatie sau sa fie acceptate doar site-urile cu minim 10k viziatori unici pe zi.
Acestea le stabiliti dupa ce faceti site-ul/ platforma. Daca va adunati mai multi costurile la servere vor fi foarte mici.

Costul ar ajunge cam 100 euro pentru 5TB storage si 5TB in raid si speed de 500mbps.
cit o costa o investitie de acest gen pentru inceput sa pui sa mearga,dupa aia cu bani castigati reinvestesti in noi servere de hosting,
Pai depinde ce urmariti sa faceti.
Vreti sa castigati de pe urma la recelame afisate in player sau doar sa aveti o sursa unde sa postati filmele voastre.
Pentru sursa HD exista deaja ridtv.net dar nu castigati nimic din vizionari.

Costurile depinde in functie de platforma aleasa.

O platforma costa intre 250 si 3000$
Main server unde este scriptul 50 euro
Apoi serverele de storage care costa cam 100euro fiecare.
Fiecare server de storage are 5TB SAS si 5TB in raid.

Acum va faceti calculele si vedeti de cate servere de storage aveti nevoie.

Cat despre munca mea, ne intelegem.
 
ideea ar fi sa ne postam filmele si sa castigam din reclame, un fel de videomega,dar mai serios decit ei.
 
postam filmele si sa castigam din reclame
Atunci se cumpara o platforma de video sharing si gata.
Recomand fara conversie pe server pentru ca ar ridica costurile cu 500 euro pe luna daca e volum mare de filme.
Daca alegeti conversie direct pe site la filme din orice format in mp4, atunci cu cat servele de conversie sunt mai puternice cu atat se face mai repede.

Depinde si cati bani vreti sa investiti.
Un server de conversie care sa isi faca treaba bine costa aproximativ 150 euro pe luna.
 
Atunci se cumpara o platforma de video sharing si gata.
Recomand fara conversie pe server pentru ca ar ridica costurile cu 500 euro pe luna daca e volum mare de filme.
Daca alegeti conversie direct pe site la filme din orice format in mp4, atunci cu cat servele de conversie sunt mai puternice cu atat se face mai repede.

Depinde si cati bani vreti sa investiti.
Un server de conversie care sa isi faca treaba bine costa aproximativ 150 euro pe luna.
Cred ca am putea sa ne folosim de hosturile alternative pentru acest lucru , rapidvideo sau openload.Le urcam acolo si cand e gata encodarea le descarcam si le urcam gata encodate.
 
Cred ca am putea sa ne folosim de hosturile alternative pentru acest lucru , rapidvideo sau openload
Asa fac eu acum cu openload care le face bine si rapid. In acest fel se salveaza niste bani si destule probleme in fiecare luna.
Un alt avantaj este ca la firmele de popup nu mai impartiti bani cu video mega sau alte servicii de gen si daca acum faceati 50 euro pe zi cu traficul vostru, atunci acesta se poate dubla.
 
Eu prefer sa merg pe siteuri care ofera acest serviciu gratis si sa folosesc openload si netu primele mereu pentru profit, iar restul sa aiba lumea ce vedea in caz ca nu le merg primele
.
Dintr-un site pe nisa asta, nu as investii 1leu in nimic.
Opinia mea!
 
Loading...
Back
Sus