Vand 2 pagini facebook!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Vand 2 pagini facebook, paginile contin useri 100% reali romani, etc... Paginile sunt de filme online!

1. - Pagină 30.668 - PREȚ : 600€
2. - Pagină 8.594 - PREȚ : 400€


Detalii in privat sau lasati un reply!
 
Vand 2 pagini facebook, paginile contin useri 100% reali romani, etc... Paginile sunt de filme online!

1. - Pagină 30.668 - PREȚ : 600€
2. - Pagină 8.594 - PREȚ : 400€


Detalii in privat sau lasati un reply!

Nu vreau sa iti stric afacerea , dar ce au de e pretul asta asa de mare? O postare ajunge la Reach de 3-4 Milioane?
Cand am vazut vand pagini facebook a si intrat , dar vazand pretul asta am mutit pe loc.
eventual pune niste statistici sa vedem si noi.
 
cam exagerat pretul pt 30 k likeuri 600 euro...exagerat de mult....
 
Este dreptul fiecaruia sa ceara cat vrea. Dar nu inteleg de ce ii stricati topicul omului. Trimiteti un mesaj privat, dar nu ii murdariti topicul. Stiu si inteleg ca acestea este un forum unde e si normal ca toata lumea sa isi dea cu parerea ( asta e scopul principal al unui forum), dar omul a vrut sa vanda ceva, nu sa ceara opinii. Imi cer scuze daca supar pe cineva, nu asta este intentia.
 
In acest fel imi poti permite sa-i murdaresc topicul.
Cere exagerat de mult si nu ne-a aratat ce impact are pe postari, ca orice utilizator cand vrei sa vinzi ceva si ceri sume impresionat de mari, ofera mai multe detalii incat cumparatorul sa isi faca o idee daca chiar isi merita banii, asa zic si eu: am pagina de 100 k si cer 5.000 euros(suma exagerata) dar impactul e varza nici in 2 anii nu iti scosti investitia, eu doar mi-am zis o parere, nici nu ma convins acest topic incat sa cumpar una dintre cele doua pagini puse la vanzare, bafta, sper sa gasesti un prost!
 
asta e scopul principal al unui forum
Nu stiu care este scopul unui forum insa stiu care este scopul forumului ROforum .

Scopul site-ului www.roforum.net este de a a ne ajuta unul pe altul, de a castiga cu totii .. de a evolua.

ROforum nu este nici olx, nici bazar, talcioc in care te duci si necunoscator fiind poti sa iti cumperi un lucru care valoreaza de 5 ori mai putin. ROforum este o familie ..tu ti-ai fraieri fratele mai mic? Pai ce facem aici? vine un incepator care cumpara de aici un site , o pagina sau mai stiu eu ce la un pret exagerat de mare si vazand mai tarziu ca a fost pacalit se lasa de "afaceri oline"

Eu inteleg ideea ..tin la pret ..nu ma vand ieftin si pun un pret +50% ..hai +100% insa nu in ideea de a da "tepe"

Si daca nu m-am inteles repet: Roforum este de a ne ajuta unul pe altul ..de a creste impreuna nu de a face afaceri ..sunt altele ..insa nu vreau sa le dau numele.
 
Nu stiu care este scopul unui forum insa stiu care este scopul forumului ROforum .

Scopul site-ului www.roforum.net este de a a ne ajuta unul pe altul, de a castiga cu totii .. de a evolua.

ROforum nu este nici olx, nici bazar, talcioc in care te duci si necunoscator fiind poti sa iti cumperi un lucru care valoreaza de 5 ori mai putin. ROforum este o familie ..tu ti-ai fraieri fratele mai mic? Pai ce facem aici? vine un incepator care cumpara de aici un site , o pagina sau mai stiu eu ce la un pret exagerat de mare si vazand mai tarziu ca a fost pacalit se lasa de "afaceri oline"

Eu inteleg ideea ..tin la pret ..nu ma vand ieftin si pun un pret +50% ..hai +100% insa nu in ideea de a da "tepe"

Si daca nu m-am inteles repet: Roforum este de a ne ajuta unul pe altul ..de a creste impreuna nu de a face afaceri ..sunt altele ..insa nu vreau sa le dau numele.
Orce ai incerca sa zici acolo te cam inseli ;)
In primul rand omul stie ce vinde stie cat a muncit stie totul,si mie mi se pare exagerat insa fiecare trebuie sa stie ce cumpara ;)
Nu te poti numii webmaster daca nu stii cat cumperi daca nu stii sa investesti daca nu stii nimic...
Omu nu ia teapa deoarece stie ce cumpara,cat costa etc...
Si in legatura cu olx ;)
Forumul acesta,face o parte din trafic datorita categoriei de vanzari...
Normal ca trebuie postat moderat insa fiecare vinde ce crede si cu cat doreste...
 
Am evitat sa postez in topicul asta,asta e primul si ultimul unde mai comentez vizavi de vreo vanzare.Intr-adevar,pretul cerut e mare,dar indiferent de ce forum este vorba daca eu postez un produs la vanzare nu poate x sau y sa imi faca mie pretul ''daca esti interesat bine daca nu treci mai departe'',eu imi vand produsul cu cat vreau''daca vreau sa vand un site si 5000$''atata cer pe el,daca va si vrea cineva sa il cumpere asta e partea doua.
 
Am evitat sa postez in topicul asta,asta e primul si ultimul unde mai comentez vizavi de vreo vanzare.Intr-adevar,pretul cerut e mare,dar indiferent de ce forum este vorba daca eu postez un produs la vanzare nu poate x sau y sa imi faca mie pretul ''daca esti interesat bine daca nu treci mai departe'',eu imi vand produsul cu cat vreau''daca vreau sa vand un site si 5000$''atata cer pe el,daca va si vrea cineva sa il cumpere asta e partea doua.

Eu am vrut sa scot altceva in evidenta ..si nu este prima oara cand fac acest lucru. Este vorba de mentalitate ..este vorba de scopul acestui forum. Din micile discutii pe care le-am avut cu Alex si din ceea ce vad ca se chinuie si anume sa formeze o echipa, ..sa creeze proiecte comune bazate pe munca, devotament si incredere ..in opinia mea fara disciplina nu va reusi.

Acum o luna si ceva cautand ceva pe net am intrat pe softpedia sau seopedia ..insa nu are importanta unde ..erau niste discutii in care am retinut doar atat " se certa cu copii de pe roforum" . Acum tu crezi ca sunt doar copii pe aici? Nu este vorba de asta ..este vorba de mentalitate. Este vorba de valoarea comunitatii.

Acum nu spun ca noi nu suntem de valoare si trebuie sa plecam. Si nu ma intereseaza ce spun altii ..!! De ce? Pentru ca ne putem schimba ..putem deveni mai buni ..putem sa dam mai mult unul altuia ..putem creea echipe si proiecte de succes.

Tu crezi ca Alex castiga ceva cu acest forum? Este un proiect de suflet si isi doreste ceva pentru suflet. Cel putin eu asa cred. Si daca este asa cum spune mai sus @YooProJecT ca " face trafic datorita categoriei de vanzari..." atunci hai sa ii sugeram lui Alex sa faca forumul OLX si in categoria vanzari sa se plateasca cate 1$ pentru fiecare anunt. ..cel putin castiga un ban.
 
Eu am vrut sa scot altceva in evidenta ..si nu este prima oara cand fac acest lucru. Este vorba de mentalitate ..este vorba de scopul acestui forum. Din micile discutii pe care le-am avut cu Alex si din ceea ce vad ca se chinuie si anume sa formeze o echipa, ..sa creeze proiecte comune bazate pe munca, devotament si incredere ..in opinia mea fara disciplina nu va reusi.

Acum o luna si ceva cautand ceva pe net am intrat pe softpedia sau seopedia ..insa nu are importanta unde ..erau niste discutii in care am retinut doar atat " se certa cu copii de pe roforum" . Acum tu crezi ca sunt doar copii pe aici? Nu este vorba de asta ..este vorba de mentalitate. Este vorba de valoarea comunitatii.

Acum nu spun ca noi nu suntem de valoare si trebuie sa plecam. Si nu ma intereseaza ce spun altii ..!! De ce? Pentru ca ne putem schimba ..putem deveni mai buni ..putem sa dam mai mult unul altuia ..putem creea echipe si proiecte de succes.

Tu crezi ca Alex castiga ceva cu acest forum? Este un proiect de suflet si isi doreste ceva pentru suflet. Cel putin eu asa cred. Si daca este asa cum spune mai sus @YooProJecT ca " face trafic datorita categoriei de vanzari..." atunci hai sa ii sugeram lui Alex sa faca forumul OLX si in categoria vanzari sa se plateasca cate 1$ pentru fiecare anunt. ..cel putin castiga un ban.
Este un forum de IT,si din cate vezi baiatul vinde o pagina nu o masina ;)
Cu ce ne scoatem daca avem trafic ?
Ne scoatem cu noi membrii ce doresc sa invatam mai multe cu totii ;)
Si inca ceva "ACEST TOPIC NU ESTE O LICITATIE (este normal sa-i spuneti ca este mult,sa negociezi) INSA SUB NICI-O FORMA NU ESTE NORMAL SA DECIDA CINEVA PRETUL IN LOCUL UNEI PERSOANE"...
Si nu posteaza toti cei noi ca sa-l consideram olx,dupa cum vezi este o anumita restrictie ;)
Face'ti un bine,cei neinteresati ignorati topicul ;)
 
atunci hai sa ii sugeram lui Alex sa faca forumul OLX si in categoria vanzari sa se plateasca cate 1$ pentru fiecare anunt. ..cel putin castiga un ban.
Acum mai in gluma mai in serios,ca tot vad ca multi se inscriu doar pentru Marketplace,ideea de a da drumul fara restricti la Marketplace dar cu o taxa de 1 $ per anunt nu e rea.Dar nici un caz nu putem impune la cineva cat sa ceara pe propriul produs...
 
.sa creeze proiecte comune bazate pe munca, devotament si incredere ..in opinia mea fara disciplina nu va reusi.
Total deacord dar sa nu confundam disciplina cu cenzura.Sa stam sa comentam la fiecare topic ca de ce vinde x sau y asa scump suna a cenzura..nu,parerea mea e ca nu e de bagat..oricine ar posta ceva la sectiunea 'vand' si sa sara 5-10 pe tine ca de ce e pretul, nu cred ca ar conveni nimanui...repet,daca eu vreau sa cer pe un site 5000$ nu poate nimeni sa imi spuna de ce cer pretul asta,vrei sa il iei bine,nu treci mai departe.
 
1. topicul a fost mutat la sectiune Coltul vesel
2. @PerSeuS poti deschide alt topic de vanzare pentru paginile de mai sus
3. @YooProJecT partea de trafic adus de categoria vanzari este sub 1%, plus forumul nu a stat niciodata in trafic.Chiar am vrut sa scot aceasta categorie dar am zis ca poate fi utila pentru membri uneori.
4. @Sacalul a pus in discutie dilema
Scopul site-ului www.roforum.net este de a a ne ajuta unul pe altul, de a castiga cu totii .. de a evolua.
In regulament este interzis comentaii de gen la topicurile de vanzari pentru a nu fi la fel cu sofpedia unde la absolut orice topic postat de cineva nou sau care nu este in gasca lor, incepe sa posteze rahaturi.
Apoi stam si ne gamdin ca acest forum este ca o mica famile unde ne ajutam reciproc si oferi sugestii atunci cand simtim ca este nevoie sau se cere. In cazul de sus lumea a crezut ca pretul este prea mare, plus nu au fost postate statistici care sa arate acea valoarea.
Noi comunitatea ce face acum?
Stam si lasam totul sa mearga asa pentru ca omul are dreptul sa puna orice pret doreste el, sau intervenim si ii sugeram sa puna un pret real cu piata sau macar sa ofere ceva dovezi ca merita?


Luam urmatorul exemplu:

Grigore intra pe [HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] si vede o postare de gen cu pretul care este. Omul nostru nu este asa mare cunoascator in domeniu si crede ca daca ala e pretul cerut, atunci il va cumpara asa, pentru ca cel care vinde stie mai bine, ca doar nu ar cere banii aia degeaba.
Grigore are acum paginile pe care a dat o gramada de bani si vrea sa isi inceapa promovarea, afacerea, sau ce vrea el. Doar dupa cateva zile vede ca este zero activitate, ca paginile nu au valoarea (nu fac referire ca paginile postate in topic nu au valoare) iar pretul platit a fost mult prea mare. Deci grigore simte ca si-a luat Teapa, iar primul lucru care face este sa posteze un topic pe un alt forum, sau alte forumuri unde va spune:
Pe Roforum am luat Teapa de la userul X cand am cumparat paginile Y.

Ok, X a dat teapa si nu Roforum. Stim bine istoria arenaweb, unde nu forumul dadea teapa ci userii. Si uite asa vestea s-a dus ca pe arenaweb sunt numati tepari si nimeni nu a mai vrut sa intre.
Ca userul cand posteaza nu zice doar ca userul X a dat teapa sau la inselat ci si forumul unde a facut tranzactia.

Asa ca in final [HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] va avea de suferit si odata cu el, toti cei prezenti aici si care pun urmatul la ridicarea acestei comunitati.

Eu ca admin si altii de aici, ce ar trebui sa facem in aceasta cauza?
Sa lasam asa cum este sau sa intervenim unde este nevoie pentru a sugera un pret realist sau sa ofere dovezi care sa sustina pretul?

Este dreptul fiecaruia sa puna orice pret doreste la un produs, dar la fel este dreptul meu si a celor care ma ajuta sa intervina atunci cand simtim ca acesta este mult prea mare, nu are baza sau suna a inselatorie, pentru a apara comunitatea de eventuale probleme.

Este un forum de IT,si din cate vezi baiatul vinde o pagina nu o masina
Nu este doar IT acest forum, ci pentru toata lumea. Se discuta mai mult IT, dar nu inseamna ca doar aceasta nisa se accepta. Daca X are o masina si vrea sa deschida topic pentru a vinde, atunci o poate face fara probleme.
Daca Y vrea sa discute despre probleme cu sotia sau iubita o poate face, etc, etc, etc.

Pe acest forum se accepta orice intrebare din orice categorie si absolut nici o intrebare nu este prea tampita, proasta, ciudata. La absolut toate voi incerca sa ofer un raspuns civlizat.

Subiect e deschis pentru discutii libere.
 
Eu nu m-am legat de el in nume de rau. Mi se parea mare pretul si am zis sa puna ceva statistici sa vad. Chiar si pe Pm cand m-a intrebat "xxxxxxx PM-ul nu se zice asa e frumos" i-am zis ca le vinde cu cat vrea el dar sa puna niste printuri cu statistici.
Preturile mi se par mari la atatea likeuri dar daca ar avea un Impact mare la postari se merita atunci.
 
Stiu ca o mare parte dintre noi venim de pe arenaweb si faptul ca acesta s-a redeschis insa nu mai intra nimeni, se dovedeste faptul ca nu ne identificam cu acel forum.
Ma bucur ca am evoluat, ma bucur ca o mare parte dintre noi am inteles scopul si menirea acestei comunitati, nu ne ramane decat sa ne dorim mai mult si de ca nu ..sa castigam mai mult impreuna.

Dumnezeu sa ne binecuvanteze pe toti!
 
Ultima editare:
Ce impact daca sunt de filme online... Nu iti scotii bani aia nici in cativa ani.
Si ce daca sunt de filme online?
Ai eu am avut 2 pagini pentru filme online si le-am trecut pe divertisment. Si au impact foarte bun la postari. Am pierdut din like-uri nici 2% . Asa ca ....
 
Pana la urma dreptatea e undeva la mijloc. Omul vinde paginile la un pret supraevaluat, dar e dreptul lui sa ceara. La fel, trebuie sa inteleaga faptul ca, postand aici aceasta oferta, se poate astepta la acest gen de reactii. Mult succes la vnzare!
 
Raspund si eu:
Tipul este un amator si cere mai mult decat face la Perseus totul este la suprapret in ideea in care cineva se va lovi si va cumpara.
2: El atat a considerat ca merita... daca eu consider ca o dacie valoreaza 30.000 euro ...
( Nu este prost cel care cere ci acela care da )
3: Avand campanii de promovare platite pe facebook - suma ceruta de el depaseste inclusiv daca ai face aceea pagina cumparand de la facebook.
4: Este doar un copilandru ce nu are idee
5: O pagina adunata cu like vandute de x si y , addmefast , invite etc.. este echivalenta oarecum cu 0 ( doar prostii mai platesc pe like de la baieti x suma ... sunt bune doar pentru cantitate si atat )
6 Cele cumparate de la facebook au impact + targetarea si atunci devine productibila.
7: Valoarea reala a paginilor este:
1. - Pagină 30.668 - PREȚ : 600€ - Cifra reala este intre: 120 ron si - 200 ron.
2. - Pagină 8.594 - PREȚ : 400€ - - Cifra reala este intre: 50 - 90 ron.
 
Loading...
Back
Sus