Un sfat despre linkuri daunatoare spre site .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Dupa cum spune si titlul am nevoie de cateva sfaturi de la voi cu mii de linkuri daunatoare spre al meu site aparute de curand .
Stiu ca o sa spuneti ca sa dau dissow insa asta dureaza mult .
Totusi daca dau dissow trebuie sa dau la fiecare link in parte sau e deajuns sa bag numele la domeniu ?
Dupa ce am reusit cu greu sa scap de cateva zeci de site clona acum vad ca un alt tip si-a facut un fel de site operabil in care se vede ca posteaza cu un fel de preluare de pe zeci de site .
Totusi aceste site iti fac mii de linkuri si toate au PA1 si DA 1 , deci ce sugerati ca ar trebui sa fac , momentan nu sunt probleme fiind noi insa sunt constienta ca foarte curand imi va da acest site de pamant , trafic zero .
 
Si eu am descoperit astfel de site-uri. Eu in disavow am pus url de la toate site-urile in parte. Faza este ca nu toate link-urile apar in webmaster tools si site-uri clona sunt mai multe decat apar in webmastertools. Mie imi afecteaza site-urile din pacate.
 
Singura solutie este sa anunti google ca vrei sa le stergi. Un proces mai rapid nu exista.
1. faci un fisier cu formatul de aici http://www.roforum.net/threads/problema-google-disavow-links.2347/#post-11993
2. accesezi acest url https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main
3. alegi domeniul tau si apoi urci fisierul


Asta am facut insa e de lunga durata pana sterg linkurile am zis ca poate totusi exista o metoda mai rapida oricum multam de reply .
 
insa e de lunga durata pana sterg linkurile
Prioritatea este in functie de importanta la site. Daca acesta este vazut bine de google le va sterge repede, daca nu, atunci vei astepta ca restul.
o metoda mai rapida oricum
Din pacate nu, pentru ca google trebuie sa proceseze datele singur si cum sunt mii de cereri zilnic, dureaza ceva procesarea.
E bine sa verifici fiecare link in parte pentru ca e posibil sa ai backlink de calitate printr acestea si e pacat sa-l arunci la gunoi.
 
Loading...
Back
Sus