Un pic de ajutor despre canale Youtube.

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Ma poate ajuta si pe mine cu un sfat sau cum se mai procedeaza acum la canale noi de youtube.
Mai exact am un canal de youtube care a ajuns de ceva timp la 1000 de abonati si a avut peste 3600 de minute de vizionare.
Nu am mai intrat de ceva timp pe canal si acum vad ca mai am doar 2800 de minute si tot scad zilnic cu toate ca am vizionari la clipurile urcate.
Am inceput sa verific sa descopar problema si observ ca acum pe toate videoclipurile urcate apar deja reclame si din cate am citit conform noului regulament cele cu reclama pe ele nu se contorizeaza.
Asa ca va intreb pe cei care stiti mai bine cum ar trebui sa obtin cele 4000 de minute daca tot ce urc pe canal apare deja cu reclama?
Multumesc anticipat.
 
Pentru monetizare iti trebuiesc 4000 de ore vizionare in 365 zile, de aceea vezi alte cifre de fiecare data .
Faci mai putine ore vizionare decat ai facut in decurs de un an,daca te referi la modulul unde iti arata stadiul spre monetizare.
Daca te uiti la intreaga perioada de cand ai canalul vei vedea ca orele sunt acolo.
Lasa si tu PC sau telefonul sa ruleze pe canalul tau si vei adauga orele necesare
 
Te-ai uitat la perioada in care iti arata?
E posibil ca pe 2021 sa fi avut atatea vizionari si pe 2022 cum sunt doar 2 luni iti arata mai putin,
din cate am citit conform noului regulament cele cu reclama pe ele nu se contorizeaza.
Asta nu am auzit pana acum.
Prin statistici daca te uiti putin e posibil sa gasesti problema.
Ti-au sters cumva unele video?
 
Pentru monetizare iti trebuiesc 4000 de ore vizionare in 365 zile, de aceea vezi alte cifre de fiecare data .
Faci mai putine ore vizionare decat ai facut in decurs de un an,daca te referi la modulul unde iti arata stadiul spre monetizare.
Daca te uiti la intreaga perioada de cand ai canalul vei vedea ca orele sunt acolo.
Lasa si tu PC sau telefonul sa ruleze pe canalul tau si vei adauga orele necesare
Multumesc pentru raspuns si sunt convinsa ca explicatia ta este cea mai buna.
Contul este deschis mai bine de un an si cred ca din aceasta cauza a existat scaderea de minute dupa cum bine ai explicat , inca odata multumesc.
 
Loading...
Back
Sus