Tu ce faci in secret?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
De vorba la o cafea dimineata, asa pentru a merge mai bine. :D

Hai sa postam fiecare ceva care facem in secret pentru binele altora sau al nostru personal. Nu prea conteaza motivul pentru care o faci.

Eu cand am timp liber intru pe site-uri de dating si dau mesaj sau like la persoane care nu arata prea bine sa zic asa. Am conturi atat de barbat cat si de femeie pe foarte multe site-uri.

De ce fac asta? Stiu dintr-un caz real unde un simplu mesaj sau like la poza, comentariu poate schimba viata acelei persoane. Asa ca nu ma dor mainele sa fac un gest de aceasta la cateva zile.

Voi ce faceti in secret?
 
De vorba la o cafea dimineata, asa pentru a merge mai bine. :D

Hai sa postam fiecare ceva care facem in secret pentru binele altora sau al nostru personal. Nu prea conteaza motivul pentru care o faci.

Eu cand am timp liber intru pe site-uri de dating si dau mesaj sau like la persoane care nu arata prea bine sa zic asa. Am conturi atat de barbat cat si de femeie pe foarte multe site-uri.

De ce fac asta? Stiu dintr-un caz real unde un simplu mesaj sau like la poza, comentariu poate schimba viata acelei persoane. Asa ca nu ma dor mainele sa fac un gest de aceasta la cateva zile.

Voi ce faceti in secret?
Foarte frumos gestul tau ..pur si simplu le-ai dat incredere acelor persoane
 
Frumos din partea ta...
Personal nu am nimic de ascuns, deci nu prea am secrete. :)
 
Hmmm, sa ma gandesc...nu stiu sigur daca se poate numi "pe ascuns", dar ma mai uit din cand in cand pe profilul fostelor prietene. *_* :)).
Iar altceva care probabil se apropie de argumentul "in secret" ar fi faptul ca ma gandesc si-mi dau lacrimile de tristete sau bucurie, depinde de caz, de deciziile pe care le iau in viata de zi cu zi. Cateodata mi-se par foarte stupide unele decizii pe care le iau iar altele mi-se par geniale dar incerc sa mi-le asum pe toate. :)
 
Asta chiar a fost ceva. :D
Cu profilul fostelor mai faceam si eu inainte dar pentru simplu motiv ca avem prieteni comuni si uneori apare in feed-ul meu,
de deciziile pe care le iau in viata de zi cu zi
Si asta fac mai mereu si incerc sa analizez unde se putea mai bine si pe viitor daca ma gasesc intr-o situatie de gen sa iau o decizie mai buna.

Un alt lucru care mai fac este sa citesc vechi texte scrise de mine si sa raman surprins. Uneori recitesc chiar de 3-4 ori un text si tot nu imi vine sa cred ca scris de mine. :D
 
Asta chiar a fost ceva. :D
Cu profilul fostelor mai faceam si eu inainte dar pentru simplu motiv ca avem prieteni comuni si uneori apare in feed-ul meu,

Si asta fac mai mereu si incerc sa analizez unde se putea mai bine si pe viitor daca ma gasesc intr-o situatie de gen sa iau o decizie mai buna.

Un alt lucru care mai fac este sa citesc vechi texte scrise de mine si sa raman surprins. Uneori recitesc chiar de 3-4 ori un text si tot nu imi vine sa cred ca scris de mine. :D
Subscriu ultimul lucru... uneori imi este rusine de mine, adica de cum gandeam si la nivel eram. Dar vad partea buna, acum am mai evoluat si sunt in continuu progres :D :)...
 
E bine sa iti faci o analiza obiectiva la tot ce faci sau ai facut pentru ca pe viitor sa devii mai bun, sa fii pregatit pentru alte situatii de gen.
Eu cand nu stiu sa fac ceva, sau am probleme in rezolvarea la o problema, imi pun urmatoare intrebare: Oare cum ar proceda o persoana super inteliganta?
Apoi incep sa fac tot felu de scenarii in capul meu si pana la urma gasesc solutia.
O alta intrebare care o pun in mintea mea este: Oare cum as proceda daca as putea sa folosesc 20% din creier in situatia data. :D
 
Unul dintre cele mai mari secrete ale mele ..este :p
la varsta de 20 si ceva de ani ..mi-am lasat prietena gravida ..care a avortat ..nimeni nu stie ..decat noi doi..nici parinti nici prieteni....Trist dar asa a fost sa fie...cred ca in fiecare zi ma gandesc cum era daca era .:(
 
Eu cand ma plictisesc intru pe servicii de hosting si vorbesc cu live support, ultima data la hostgator i-am cerut omului de la support numarul lui de telefon, i-am spus ca sunt un barbat de 30 de ani gay. Intr-un final mi-a dat numarul de la fbi dar a fost dragut si a specificat ca e de la fbi dupa 10-20s.
 
Faza cu 10% nu cred ca este un mit si este bazata pe activitatea cerebrala. Sunt destule teste care arata ca o persoana inteligenta foloseste mai mult din creier dacat o o persoana care este mai putin smart sa zic asa mai civilizat. :D
Filmul Lucy l-am vazut si cred ca este destul de bun, chiar daca multi spun ca nu are baza in realitate.
Daca te uiti in realitate printe persoanele care le cunosti si nu numai, vei vedea ca cele spuse in filmul Lucy sunt reale intr-o oarecare masura. Cu cat esti mai inteligent cu atat pierzi din umanitate, lucru care ne facem sa fim oameni, buni, sa avem compasiune, sa facem diferenta intre bine si rau. Aici lasam deoparte pe cei cu probleme mintale. :D

Pentru a testa poti face urmatorul test si daca il faci bine va functiona.
Trage aer in piept inchide ochii si incearca sa iti lipezesti mintea de toate problemele, sentimentele fie ele bune sau rele. Acum deschide ochii si o sa vezi ca totul este diferit. La fel cand ai problema poti face acelasi lucru si solutia va aparea ca prin minune.
Uite un mic video din filmul Up In the Air care este foarte bun si real.

mi-am lasat prietena gravida ..care a avortat
Din pacate am si eu un secret de genul acesta si de fiecare data cand privesc inapoi catre acel moment imi este rusine de mine, de felul cum am reactionat, cum m-am purtat.
Nu am obligato sa avorteze, am ajuns amundoi la aceasta concluzie ca nu suntem pregatiti de un copil acum si la fel nu am spus la nimeni.
Imi este rusine de altceva cand imi aduc aminte de asta.

1. nu am fost cu ea la doctor cand a trebui sa faca avortul
2. cand a iesit eu era intr-un bar cu niste amici si una din fostele prietene.
3. cand a venit la barul unde eram am vazut ca se simtea foarte naspa si avea nevoie cu disperare de o vorba si imbratisare si poate chiar un sarut, insa eu am tratato cu indiferenta si imi aduc aminte ca la un moment dat imi era chiar rusine si voiam ca ea sa plece de acolo.
Abia cand am ajuns acasa mi-am dat seama de reactia mea si am incercat sa ma revansez.

Un moment foarte urat din trecutul meu pe care-l regret foarte mult.


servicii de hosting si vorbesc cu live support

Asta a fost cel mai funny. Esti nebun rau de tot.
Faceam din astea prin 95` cand erau disponibile acele numere gratuite cu canada sau usa unde sunam si ma dadeam ca sunt narcoman si vreau si ca ma sinucid daca nu imi da droguri.
Intr-o zi am gasit chiar o romanca si cand sunam numai cu ea ceream. Faceam asta cu totii. :D
 
Nu vreau sa lungim povestea cu 10% - 100% - 1000% s.a.m.d :))... o lasam pe alta data cu subiectul acesta. :) Fiecare sa gandeasca cu ce are si cum poate.
Sunt de parere ca "Natura ne aseamana. Educatia ne deosebeste." , degeaba are o persoana IQ de 150 daca nu este educata. Tot la spart seminte si barfit ramane fara educatie. :D
 
Loading...
Back
Sus