Scam TEAPA ADSATURN 262.90$

stefan93

Active Member
Registered
Full Member
Practic am facut un cont la cei de la adsaturn cam acum o luna, o luna si ceva am zis ca poate sunt seriosi ca am vazut cateva dovezi de plata aici pe forum...
Am pus bannerele lor pe 2 siteuri. (destul de mari... 35k-45k unici pe zi in total)
Zilele trecute am zis sa scot banii si surpriza:
  1. suma de bani stransa pe cont era de 262.90$
  2. am zis sa fac withdraw prin bitcoin ca au zis ca, contul de paypal le-a fost blocat. toate bune si frumoase pana aici... (totusi nu inteleg taxa de 10% pe venit in momentul in care vrei sa retragi banii)
  3. mi-a fost refuzata retragerea pe motiv de trafic invalid iar cand am intrebat ce inseamna la ei trafic invalid nu au stiut sa imi raspunda si au venit cu alte motive aberante.
  4. din 262.90$ mi-au fost realocati in balanta doar 100 de dolari si mi-a fost spus intr-un email pe care o sa-l atasez mai jos, ca practic acei 100 de dolari sunt chiar mai multi decat merit...wtf?! pai atunci de ce imi apare in balanta 262.90$ iar apoi imi ziceti ca 100 de dolari sunt chiar mai multi decat merit?! (bani care chiar daca dau acum withdraw mai mult ca sigur ca si pe aia or sa refuze sa ii plateasca, cu toate ca eu aveam de scos 262.90 si nu 100 de dolari)
  5. imi invoca faptul ca n-am citit regulamentul ca nu am voie cu mai mult de 3-5 reclame pe site(wtf?! de unde pana unde atatea?). dadusem deja pe FAQ dar dadea eroare pagina (poza mai jos) / apoi imi zice ca mai au un faq in footer...ma nene ma...cine sta sa va caute pe voi in gaura cu linkuri 404 s.a.m.d...
6)oricum nu imi vor fi dati nici aia 100$ ca deh, or sa mai faca ei inca vreo 1/2/3/4/5/6 verificari si se restabileste suma si or sa fie 20 de dolari, s.a.m.d... ce sa si faci, asa e romanul. :) (P.S: pana acum cu nicio companie de advertising nu am avut probleme, si am lucrat cu vreo 10 pana acum, asta si pentru ca nu folosesc decat trafic real 100% organic, dar s-a gasit romanu' ca am trafic invalid si ca nu respect regulile :)) )

Imaginile le las mai jos si sper ca va ajuta teapa pe care mi-au tras-o, in sensul ca sa stiti sa ii ocoliti sa nu v-o luati si voi ca mine. (Alex sper ca ii poti baga la blacklist dupa faza asta, mersi mult.)
 

Atașamente

  • 1.PNG
    1.PNG
    38,4 KB · Vizualizări: 52
  • 2.PNG
    2.PNG
    33,1 KB · Vizualizări: 54
  • 3.PNG
    3.PNG
    25,9 KB · Vizualizări: 53
  • 4.PNG
    4.PNG
    11,7 KB · Vizualizări: 49
In mail am specificat mai multe motive, nu am spus ca 100% din traffic a fost invalid. O parte din el a fost. Dupa cum ti-am spus in chat, inainte de a lucra cu o retea de publicitate trebuie sa citesti regulamentul. Acceptam maxim 3 reclame / pagina sau 5 la continut mai mare. Alta retea ti-ar fi anulat plata si te-ar fi banat direct, noi am zis sa iti dam o parte din suma chiar daca ai incalcat regulamentul, sa nu mai zic ca nici nu ne-ai adus un venit de 100$ cat ti-am lasat in cont, deci dupa ce ca ti-am lasat contul activ, ti-am lasat si o suma mai mare decat ai produs tu pentru NOI, ceea ce inseamna ca noi suntem pe minus, din greseala ta. Dupa cum se vede si in screenshot-urile de la tine, la CPC ai un ctr de 0.04%, un site normal are asa ceva? asta conteaza mai putin, in primul rand ai folosit mai multe reclame decat acceptam, cand un vizitator dadea click pe un banner de la noi, i se deschidea o reclama pop in schimb. Putinele click-uri care au ajuns la noi deja aveau o calitate slaba. Deci faptul ca ai acumulat suma respectiva nu inseamna ca o si meriti, nerespectand regulamentul. Suma de 100$ o vei primi.
 
Pai i se deschide pop dar nu se contorizeaza ca si click pentru ca publicitatea voastra nu se deschide. Publicitatea voastra se deschide si se contorizeaza click-ul in momentul in care se deschide in browser ad-ul vostru. (plus ca nici nu am inteles daca voi lucrati cu cpc sau cpm) Iar daca careva da la o parte pop-ul doar pentru a da click intr-un final pe publicitatea voastra inseamna ca e si mai profilat pentru ad-ul respectiv si e sansa mai mare de conversie, deci nu vad unde imi e greseala.

Plus ca de unde aveam eu 3 reclame pe pagina? doar un banner de la mgid si un skin ad de la bebimedia pe langa bannerele voastre.

Ca asa daca stam sa contorizam tot, pai luam din start de la netu 2/3 reclame ca au pop-uri si vast ad si verystream la fel. In cazul asta oricine utilizeaza bannere de la voi tre sa isi ia servere dedicate personale pentru a nu avea publicitate pe site. lol.

E ca si cum eu i-as zice la unu: ba ia fii atent, eu ti-am zis tie ca prin munca ta ai de incasat 1000 de euro luna asta dar cu toate ca ti-am zis ca ai facut atata, eu o sa iti dau doar vreo 300 de euro, si sa zici si mersi ca nici macar pe astia nu ii meriti, cu toate ca eu ti-am zis ca tre' sa-ti dau 1000 de euro, eu sunt mai smecher si iti dau cat vreau eu.

Nici cu adnow nu am avut probleme de genul, hai sa fim seriosi si sa lasam vrajeala. Asta se incadreaza la scam 100%. Se vede clar in acele 4 imagini. Disonanta cognitiva lvl 999.
 
Sunt curios si eu pe ce website ai pus reclama de la ei ? Ceva scam ce are vizite la greu dar bounce rate de 90% :confused: ?
 
Si cat % din vizitatori dau la o parte pop ca sa ajunga la reclama din banner? 0.01%? si din acest procent mai scade 90% pt conversii si vezi unde ajungi. Cand am spus de reclame nu m-am referit la reclamele din player. Folosesti ~2 reclame pop doar la tine pe site din ce am vazut + inca 2-3 bannere, prin 2-3 bannere nu ma refer la 2-3 firme, ma refer la cate spatii folosesti. Exemplul cu 1000 euro e ca si cum furi jumatate din ei, faptul ca au ajuns la tine nu inseamna ca i-ai facut/luat pe merit.

@raresfranky Mai bine citeste prima data ce s-a vorbit aici si dupa lasa reply. Noi suntem pe minus si am fost oameni cu el. Daca eram pe profit era interesul nostru sa il tinem. Si daca eram doar pe minus si atat, nu i-am fi scazut niciodata din bani, eventual ratele incepand din momentul primei verificari, problema aici a fost ca a incalcat regulamentul si trebuia sa fie banat ca vad ca daca suntem oameni nu e bine.

In mailul trimis am fost destul de explicit. Daca vrei o colaborare serioasa, scoate toate reclamele sau lasa doar 3 reclame (cu tot cu pop) si vom stabili dupa. Atat timp cat respecti regulamentul, nu se atinge nimeni de suma acumulata, doar rata se va schimba in caz de calitate slaba!
 
Astia fac parte din aceasi categorie de tepari cu meloads si adsdime
Te rog să faci post-hunting în alte topicuri. Dacă acuzi adu' și dovezi, altfel de degeaba. Nu mă pot pronunța fără a cunoaște toate detaliile și cred că nici tu nilatac nu o poți face.

Azi mi-am făcut cont pe adsaturn...o să testez și eu să văd ce și cum, mare lucru nu am de pierdut
 
Te rog să faci post-hunting în alte topicuri. Dacă acuzi adu' și dovezi, altfel de degeaba. Nu mă pot pronunța fără a cunoaște toate detaliile și cred că nici tu nilatac nu o poți face.

Azi mi-am făcut cont pe adsaturn...o să testez și eu să văd ce și cum, mare lucru nu am de pierdut
Toate cele 3 site-uri folosesc acelasi tip de platforma, astept un payout de la meloads din Septembrie, cat despre AdsDime am atins suma minima de payout si astept data de 28 sa vad daca se genereaza automat payout-ul asa cum promit. Cu adsaturn nu mare mi-ar fi mirarea sa fie fix la fel, eu unul am renuntat sa mai colaborez cu adnetworkuri noname.
Am dat zeci de mailuri si am incercat sa ii contactez pe skype pe cei de la meloads si 0 raspunsuri, iar cei de la adsdime nu raspund nici ei.
L.E.
Nu am decat sa iti urez succes cu ei !
Si cu asta am spus tot, seara buna !
 
Ultima editare:
Cand am spus de reclame nu m-am referit la reclamele din player. Folosesti ~2 reclame pop doar la tine pe site din ce am vazut + inca 2-3 bannere, prin 2-3 bannere nu ma refer la 2-3 firme, ma refer la cate spatii folosesti.
Ce treabă are cate folosește N retele si 1000 de reclame. Este pur si simplu aberant sa refuzi plata pentru asta.
Nu poti obliga pe cineva sa aiba doar 3 reclame pe site sau doar 1 popup. O poti face cand e vorba de reclamele voastre.
Noi suntem pe minus si am fost oameni cu el. Daca eram pe profit era interesul nostru sa il tinem
Inca o aberație. Asta arata prost management si pe publisher il interesează sa fie platit, chiar daca tu nu ai convertit.
De parca cand faci reclama pe Adword si nu ai conversie, mergi ai le spui sa iti dea banii înapoi pentru ca din 100 de click doar unul a convenit.

Vad ca devine deja o regulă ca orice site faceti dupa un tip sa refuze plăti si suspend la conturi.
 
L.E. Spun doar ca este de asteptat sa patesti asta de la platformele no name.
Toate au fost ”no name” la început...Din câte văd pragul de plată este de 30$ deci nu e cine știe ce. Ideal e când testezi rețele la început să faci retragi când ajungi la prag..în felul ăsta eviți problemele și nu pierzi mare lucru. Ex: dacă colegul retrăgea la 30$ și nu îi primea atunci renunța la rețea și aia era..nu e cine știe ce pierdere..în plus din 8 plăți poate ar fi avut probleme doar cu ultima deci tot primea 7 plăți.

PS: Singurul site la care nu retrag la minim e PopAds, în rest la toate cer plata la minim..prefer să cer zilnic câte o plată minim decât să aștept să se strângă o sumă mare și apoi să am surprize :)
 
Ce treabă are cate folosește N retele si 1000 de reclame. Este pur si simplu aberant sa refuzi plata pentru asta.
Nu poti obliga pe cineva sa aiba doar 3 reclame pe site sau doar 1 popup. O poti face cand e vorba de reclamele voastre.

Inca o aberație. Asta arata prost management si pe publisher il interesează sa fie platit, chiar daca tu nu ai convertit.
De parca cand faci reclama pe Adword si nu ai conversie, mergi ai le spui sa iti dea banii înapoi pentru ca din 100 de click doar unul a convenit.

Vad ca devine deja o regulă ca orice site faceti dupa un tip sa refuze plăti si suspend la conturi.
Ce treaba are ca se folosesc 1000 reclame? cu cat sunt mai multe, mai mult enervezi userul, mai mult il faci sa dea click-uri din greseala.
Nu pot obliga? platforma noastra, regulile noastre. Nu pot obliga pe cineva sa foloseasca reteaua, IN schimb cei care o folosesc au obligatia de a citi regulamentul. Cine nu o face, pateste ce a patit si reclamantul de aici.
Legat de conversii, eu ce am zis? ca si daca nu erau conversii, plata ajungea la el intreaga! Am specificat clar motivul refuzarii platii. Nu a citit regulamentul, problema lui. Cu toate acestea i-am lasat 100$, cand alte retele poate il banau doar pentru calitatea proasta, sa nu mai zic de regulament. Repet, noi nu ne atingem de bani / cont pentru calitate!
 
Ce treaba are ca se folosesc 1000 reclame? cu cat sunt mai multe, mai mult enervezi userul, mai mult il faci sa dea click-uri din greseala.
Nu pot obliga? platforma noastra, regulile noastre. Nu pot obliga pe cineva sa foloseasca reteaua, IN schimb cei care o folosesc au obligatia de a citi regulamentul. Cine nu o face, pateste ce a patit si reclamantul de aici.
Legat de conversii, eu ce am zis? ca si daca nu erau conversii, plata ajungea la el intreaga! Am specificat clar motivul refuzarii platii. Nu a citit regulamentul, problema lui. Cu toate acestea i-am lasat 100$, cand alte retele poate il banau doar pentru calitatea proasta, sa nu mai zic de regulament. Repet, noi nu ne atingem de bani / cont pentru calitate!
Nu citeste nimeni regulamentul unui site si o stii prea bine.
Poti da textul exact din regulament unde se specifica asta???
Si daca era o chestiune asa importanta se pune in user dashboard un text mare ca nu se permite x ai y.

Pentru moment la mine arata doar un refuz de plata. Cand ma vei convinge, atunci imi voi schimba opinia.
 
Faptul ca nu citeste nimeni, nu inseamna ca nu exista sau ca nu trebuie respectat, asta si tu o stii bine, gandeste-o logic. Click-urile au fost foarte putine din cauza ca au fost blocate de reclame pop. Doi la ramana, noi platim si CPM. Din cauza asta exista limita. Ai un faq mic care era de ajuns sa il citesti. Plata se face dar nu completa, daca respecta regulamentul chiar daca ieseam pe minus, ii faceam plata completa mai ales pentru ca putea fi un user de calitate si profitabil. Noi i-am oferit a doua sansa si i-am cerut 2 3 zile de test doar cu reteaua noastra ca sa stabilim niste lucruri, poate se facea in final plata completa dar el a ales sa ne numeasca scam. Am zis ce am avut de zis, fiecare cu opinia lui dar regulamentul trebuie respectat.
 
Din cauza asta exista limita. Ai un faq mic care era de ajuns sa il citesti.
Nu prea ma bag eu in chestii de genul, dar cand intru pe adsaturn si dau click pe FAQ mi se deschide o pagina cu eroare, cat nu rezolvi asta nu cred ca ai dreptul de a ii reprosa cuiva ca nu a citit FAQ. Uite eu am vrut azi sa il citesc si nu am reusit.
 
Sunt curios si eu pe ce website ai pus reclama de la ei ? Ceva scam ce are vizite la greu dar bounce rate de 90% :confused: ?
Nu e site scam. E site de filme gen, si nu am bounce rate de 90%. Uite statistici din analytics cu bounce rate si cat sta vizitatorul pe site in medie: "frequenza di rimbalzo" inseamna bounce rate iar "durata della sessione" inseamna durata sesiunii (media).
 

Atașamente

  • bounce rate 2.PNG
    bounce rate 2.PNG
    5,6 KB · Vizualizări: 31
  • bounce rate.PNG
    bounce rate.PNG
    5,4 KB · Vizualizări: 30
Ce treaba are ca se folosesc 1000 reclame? cu cat sunt mai multe, mai mult enervezi userul, mai mult il faci sa dea click-uri din greseala.
Nu pot obliga? platforma noastra, regulile noastre. Nu pot obliga pe cineva sa foloseasca reteaua, IN schimb cei care o folosesc au obligatia de a citi regulamentul. Cine nu o face, pateste ce a patit si reclamantul de aici.
Legat de conversii, eu ce am zis? ca si daca nu erau conversii, plata ajungea la el intreaga! Am specificat clar motivul refuzarii platii. Nu a citit regulamentul, problema lui. Cu toate acestea i-am lasat 100$, cand alte retele poate il banau doar pentru calitatea proasta, sa nu mai zic de regulament. Repet, noi nu ne atingem de bani / cont pentru calitate!
Domne' ti-am aratat screenshot cu faptul ca nu merge link-ul acela cu FAQ (si acum a dat reply si a confirmat si @lurra838 cu faptul ca nu merge) ca am dat de N ori pe el si tot nu mergea, si stii si tu asta foarte bine ca mi-ai zis apoi in conversatia de pe chat-ul vostru de pe site ca sa ma uit la link-ul din footer...pai serios, daca stati sa ascundeti linkurile asa cine credeti ca le gaseste. :)
 
S-a rezolvat, de la seo link era. Cand te-ai inscris pe site mergeau ambele link'uri dar niciodata nu le-ai accesat, normal se citeste regulamentul cand decizi sa testezi sau sa ramai cu o retea, tu nici nu ai cautat regulamentul pana azi.
 
Loading...
Back
Sus