Tab-uri care se auto deschid

Sencuart

Active Member
Registered
Banned
Acum cateva zile am observat un lucru ciudat ce mi se intampla doar pe browserul Google Chrome. Stateam linistit si citeam mail-urile cand deodata mi se deschide un tab pe mute cu reclama la un joc. Ciudat, nu am dat click pe nimic. Imi termin treaba si intru pe Facebook, pac alta tab deschis random pe mute...:mad: Asta se intampla din 15 in 15 minute. Am dat o scanare avansata, am verificat la Programs and features sa nu fie vreo vulnerabilitate nedetectata dar nimic. In ultimul timp nu am descarcat nimic ciudat decat Hitleap (acum 4 saptamani)... este posibil sa isi fi schimbat ei politica sau ceva de genul? Ceea ce este si mai ciudat este ca l-am sters impreuna cu cache-ul, cookie-urile, istoricul de la browser din CClean si treaba asta mi se intampla in continuare. Voi ce parere aveti?
http://i.imgur.com/YPgaGT5.png
 
Ultima editare:
AI UN program instalat prin alt program sau o extensie .
Deschide ccleaner si vezi ce iti ruleaza odata cu windows, sau din cmd tasteaza msconfig si debifeaza orice nu Este de la Microsoft sau antivirus.
Install mallwarebyte si Spybot, apoi scanare. Ca antivirus eu folosesc AVG.
 
Dupa ce dai scan, clean cu ccleaner si rezolvare la registri, mergi la spybot si click pe imunizare. Vezi sa ai orice browser inchis.
Ce virus ti-a gasit?
 
Dupa ce dai scan, clean cu ccleaner si rezolvare la registri, mergi la spybot si click pe imunizare. Vezi sa ai orice browser inchis.
Ce virus ti-a gasit?
Malware, dar problema inca persista. Nu cred ca avea legatura . Am sa intru in msconfig si dupa sa caut in fiecare fisier in parte poate il gasesc.
 
Ultima editare:
Acum cateva zile am observat un lucru ciudat ce mi se intampla doar pe browserul Google Chrome. Stateam linistit si citeam mail-urile cand deodata mi se deschide un tab pe mute cu reclama la un joc. Ciudat, nu am dat click pe nimic. Imi termin treaba si intru pe Facebook, pac alta tab deschis random pe mute...:mad: Asta se intampla din 15 in 15 minute.
Și la mine e la fel.
 
Pana la urma am reusit! S-a dovedit a fi un Adware cu pseudonimul ''driver'' atat in task manager cat si la Programs and Features, l-am sters am dat restart si gata! Va multumesc tuturor de ajutor si sa aveti grija la fiecare pas ca va asteapta numai vulnerabilitati. Eu care ziceam ca nu capat virusi...m-am inselat (se mai intampla si la case mari). ;)
 
Doar atat? N-a vrut el sa reinvie dupa restart?
 
@AlexH l-am gasit eu cu numele de driver atat la Programs and Features cat si la Task manager. Mi-am dat seama deoarece la description si publisher era gol, trebuia sa scrie ceva ca la celelalte gen Microsoft services, Avast corporation etc. Nu cred ca acum un driver are fix numele de driver si atat. Sa fim seriosi.
 
Loading...
Back
Sus