Situaţia este din ce în ce mai problematică pentru Prim-ministru, pentru Guvern şi pentru PSD.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Klaus Iohannis
12014988_896480740439178_404283091594669471_o.jpg

Situaţia este din ce în ce mai problematică pentru Prim-ministru, pentru Guvern şi pentru PSD. Trebuie să recunoaștem că imaginea României are foarte mult de suferit de pe urma acestei chestiuni. Sper să se analizeze situaţia cu toată răspunderea şi cei care pot, să vină cu soluţii. Părerea mea nu s-a schimbat, cea mai simplă soluţie ar fi cea pe care am propus-o în iunie: demisia.

Asta a spus domul Klaus pe pagina sa de facebook.

Klaus face aceiai politica de mahala ca Basescu, care era in stare sa arunce romania in razboi civil pentru al da jos pe ponta si pe oricine care ii statea in cale. Basescu si Klaus cred ca sunt singurii presedinti dintr-o tara democrata care indeamna populatia la violente pe fata.

Cine a explicat in opinia mea foarte bine intr-un comentariu care il postez mai jos.

Filipescu Bogdan Claudiu Pascu: Nu stiu cu cine tii tu, dar daca atat ai inteles tu din politica si din statul de drept, tu nu faci parte din lumea civilizata. Tu ai ramas undeva in Evul Mediu in cel mai bun caz, moment in care ii executam sau ii torturam pe liderii care nu ne dadeau ce vream. Nu exista nici o legatura intre competenta si performanta lui Ponta ca prim ministru si trimiterea sa in judecata. Principalele doua probleme sunt legate de libertatea individului si de democratie. Uite, de exemplu, sa zicem ca eu ma duc la Parchetul de la Roma si fac plangere impotriva ta ca mi-ai furat laptopul. Apoi fac bannere in care anunt ca Parchetul de la Roma te urmareste penal si pun intrebari firmei la care lucrezi: Domne, voi sunteti firma sau hoti? Cum puteti sa angajati pe Claudiu Pascu care este un hot notoriu? Iti dai seama ca aia te-ar concedia fara probleme. De ce? Pentru ca afectezi imaginea firmei. Ti se pare corect sa iti interzic tie dreptul la munca doar pentru ca am facut eu o plangere despre o fapta imaginara?

Apoi este o problema de colectiv. Sa zicem ca tu cu alti 80% il votati pe unul sa fie sef peste firma. Apoi vine unul si spune: Domne, cel pe care l-ati ales sef, este de fapt un hot notoriu si trebuie dat jos din functie. Stai putin: baiatul ala nu e acolo sef ca s-a pus el, 80% din angajati l-au ales si-i reprezinta. Acum, ce facem, il luam pe reprezentantul angajatilor doar pentru ca vrea un baiat asa de pe dreapta? Nu prea merge. Lasa mai bine sa dea o sentinta judecatorul si abia atunci sa cada, sau atunci cand Parlamentul, reprezentantii nostri, il doboara cu motiune de cenzura.

Astea ar fi intrebarile pe care ti le-ai pune ca un cetatean modern. Tu fiind prins in intunericul Evului Mediu de acum un mileniu o sa traduci tot ce ti-am spus drept: Huh, ala il iubeste pe Ponta, e postac pesedist, si o sa ma dai la dracu. De aceea sper ca macar Alex Hardy sa aprecieze argumentele mele. De la tine nu prea am sperante.

Acuzatiile care i se aduc lui Ponta sunt nimica in comparatie cu cele care i se aduc lui Klaus atat inainte de a ajunge presedinte cat si dupa.
Sa nu uitam ca s-a probat cu dovezi ca prea iubitul nostru presedinte a facut trafic de copii si carne vie, evaziune fiscala, inselaciune si sa nu uitam ca imediat dupa ce a ajuns presedinte a predat toate puctele cheie ale romaniei americanilor.

In acest moment americanii controleaza si comandat peste 45% din amarata si serviciile romane, cu acte in regula. Impreuna cu guvernatorul romaniei, a pus la cale un proiect care sa ofere controlul absolut a tari unui grup de companii/afaceristi sub umbrela Bancii Nationale.
In traducere pentru cei care nu inteleg asta inseamna ca guvernul romaniei inainte de a lua orice decizie trebuie sa fie aprobata de acest grup.
 
Inca nu ,dar vor urma zile negre, poporul ia votat, acum consecinte, acum si gazduirea a mai multor oaspetii ,foarte tare ....
 
Loading...
Back
Sus