Share-uirea pe Facebook a articolelor de pe site-ul pe care ai AdSense - un pericol?

Raneni

Member
Registered
Banned
Salut,

Dupa cum bine puteti vedea in titlu, am si eu o intrebare: este un pericol sa dam share pe Facebook la fiecare articol de pe un site unde avem AdSense? Stiu, poate parea o intrebare stupida, insa vorbim de AdSense aici si stiti si voi cum pot fi uneori. Pe langa asta, citeam zilele trecute un articol in care era autorul spunea ca e interzis sa folosim Facebook, ca cica de obicei click-urile venite din Facebook sunt considerate invalide si daca apar prea multe din astea ti se suspenda contul.

Sa fie asa?
 
Ultima editare:
Pericol este oriunde.
Nu stiu unde ai citit dar nu este adevarat cel putin nu la nivel oficial.
Facebook in special pe mobile trimite non referer si unele sisteme de monitorizare vede traficul ca fiind suspect. Vezi problemele care le au cei cu reclamele adnow pentru traficul din facebook.
Plus pe facebook exista multa invidie care poate duce pana la suspend la cont.
Apoi daca traficul face conversie reala, nu iti spune nimeni nimic. :D
 
Inca ceva, cunosc proprietari ai site-urilor populare de quizz-uri care monetizeaza cu Adsense de mult timp, traficul fiind doar din Facebook.
 
Salut,

Dupa cum bine puteti vedea in titlu, am si eu o intrebare: este un pericol sa dam share pe Facebook la fiecare articol de pe un site unde avem AdSense? Stiu, poate parea o intrebare stupida, insa vorbim de AdSense aici si stiti si voi cum pot fi uneori. Pe langa asta, citeam zilele trecute un articol in care era autorul spunea ca e interzis sa folosim Facebook, ca cica de obicei click-urile venite din Facebook sunt considerate invalide si daca apar prea multe din astea ti se suspenda contul.

Sa fie asa?
Daca ai posibilitatea sa creezi articole pe diferite teme si unde sa le promovezi ca sa obtii trafic, contacteaza-ma, iti dau eu oferte sa faci bani cu Facebook. La 5k unici poti face 50-70 euro usor, poate si mai bine, depinde de trafic
 
La mine nu au fost probleme mari pana acum...doar ca din cand in cand iti marcheaza contul ca spam si de multe ori te blocheaza cateva zile...
 
Loading...
Back
Sus