Schimbare în politica de confidențialitate Facebook

cnusi

Moderator
Membru personal
Moderator
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Termen limită de mâine !!! Tot ceea ce ai postat vreodată devine public începând de mâine. Chiar și mesajele care au fost șterse sau fotografiile care nu sunt permise. Nu va costa nimic sa dați un copy-paste, mai bine în condiții de siguranță decât sa va para rău. Canalul 13 News a vorbit despre schimbarea în politica de confidențialitate Facebook.
Eu nu dau permisiunea Facebook-ului sau oricărei entități asociate sa utilizeze imaginile mele, informațiile sau mesajele, atât în trecut cit și în viitor. Cu această afirmație, am dat o notificare Facebook: este strict interzis să dezvăluie, copieze, distribuie sau de a lua orice altă acțiune împotriva mea bazat pe acest profil și / sau a conținutului său. Conținutul acestui profil este de informații private și confidențiale. Încălcarea vieții private poate fi pedepsită prin lege (CUC 1 1 1-308- 308-103 și Roma Statut).
NOTĂ: Oare este adevărat?
 
Daca distribui asta o sa fii sarutat de persoana iubita. Daca nu o sa mori in 5 zile :p.
In general un Hoax este in avertizare falsa in care autorul foloseste tehnici de inginerie sociala pentru a determina utilizatorul calculatorului sa intreprinda anumite actiuni. Hoax-ul tipic este cel care anunta ca un nou virus a fost detectat si apoi instructiuni de a trimite mesajul tuturor prietenilor.
Acest tip de mesaj nu reprezinta decat o pierdere de timp pentru utilizator, incetineste serverele de mail si consuma banda de internet. Pericolul apare practic atunci cand utilizatorii trimit mai departe acest tip de mesaje.

Un hoax va include una dintre calitatile de mai jos:
- mesajele fac referinta la companii/entitati foarte bine cunoscute pentru a da credibilitate;
- insista asupra faptului ca trebuie trimis mai departe, catre cati mai multi utilizatori;
- mesajul include numarul minim de utilizatori la care trebuie trimis;
- detaliile tehnice, daca nu lipsesc cu desavarsire, nu sunt inteligibile;
- textul include litere mari sau multe semne de exclamare;
- mesajele de acest tip au fost trimise de multe ori si includ multe caractere in fata fiecarei linii.

Va recomandam sa stergeti un astfel de mesaj si sa nu il trimiteti mai departe.
 
Circula asta de foarte mult timp online, la fel cum era si cu YM.
Este lege in Romania data anul trecut parca unde orice faci pe social media este spatiu public si poti fi tras la raspundere.
Cat despre mesaj e fake pentru.... nu am inteles niciodata care e faza cu aceste mesaje.

Cat despre sters datele cred ca am postat undeva despre asta.
Pe whatsapp orice ai facut ramane chiar daca ai sters.
Puteti proba si voi.
1. sterge video, text, img din whatsapp
2. muta cartela pe alt telefon si instaleaza whatsapp
3. dupa ce aduce datele pe nou telefon vei vedea ca este totul, chiar si ce ai sters.

Stiu ca am spus asta unei amice care isi insela sotul si cand a auzit asta, si-a cumparat imediat alta cartela de telefon. :D
 
Conținutul acestui profil este de informații private și confidențiale.
Asta mi-a starnit un zambet. Facebook este declarat spatiu public. Cel mai indicat este sa va revizuiti setarile de confidentialitate. Sau sa nu publicati lucruri ce pot fi folosite impotriva voastra :))
 
E o aberatie si va spun de ce . Vin la voi cu un argument interesant si anume un scandal intre Apple si FBI pentru ca nu au dat log-uri si tot ce avea acel telefon .. Oameni buni facebook nu este Apple deci .. va las pe voi sa continuati .. Parerea mea este urmatoarea : Facebook = marketing restu e cancan !
 
Sa crezi ca pe internet esti protejat ... este ceea mai mare tampenie ever. Intr-un fel sau altul :) totul este public :)) asa ca ... nu mai conteaza :)
 
Sa crezi ca pe internet esti protejat ... este ceea mai mare tampenie ever. Intr-un fel sau altul :) totul este public :)) asa ca ... nu mai conteaza :)
Conteaza sa stii .. dar ce sa facem daca plecam cu gandirea genului de gen .. ai habar cumva undeva a fost cumva un atentat iar ala avea cumva un iphone stii genu ce ia zis fbi la apple da-mi sa vad lista aluia agenda cumva gen de gen ca sa fie bine sa nu fie rau .. stii prietene ce a zis apple ? Ca nu face asa ceva .. este politica firmei .. Aici e genu de gen .. deci ..
 
stii prietene ce a zis apple ? Ca nu face asa ceva .. este politica firmei .. Aici e genu de gen .. deci
Apple incearca sa isi spele fata dar toata lumea stie ca ofera acces direct la autoritati, as acum o face facebook, microsoft, vodafone, etc.
Ce a declarat acesta este pur si simplu sare in ochi.
Sa nu uitam ca apple este pe primul loc in topul companiilor care trimit politia la cei acre descopera brese de securitate si le raporteaza, cand multe companii precum google ii recompenseaza.
 
Loading...
Back
Sus