Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Schimbare în politica de confidențialitate Facebook

Discuție în 'Sugestii si probleme' creată de cnusi, 20 Apr 2017.

1. cnusi
    Amused

cnusi Moderator Membru personal Moderator VIP Club Web Designer Registered Full Member

Aprecieri primite:
    822
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.377,63
    Termen limită de mâine !!! Tot ceea ce ai postat vreodată devine public începând de mâine. Chiar și mesajele care au fost șterse sau fotografiile care nu sunt permise. Nu va costa nimic sa dați un copy-paste, mai bine în condiții de siguranță decât sa va para rău. Canalul 13 News a vorbit despre schimbarea în politica de confidențialitate Facebook.
    Eu nu dau permisiunea Facebook-ului sau oricărei entități asociate sa utilizeze imaginile mele, informațiile sau mesajele, atât în trecut cit și în viitor. Cu această afirmație, am dat o notificare Facebook: este strict interzis să dezvăluie, copieze, distribuie sau de a lua orice altă acțiune împotriva mea bazat pe acest profil și / sau a conținutului său. Conținutul acestui profil este de informații private și confidențiale. Încălcarea vieții private poate fi pedepsită prin lege (CUC 1 1 1-308- 308-103 și Roma Statut).
    NOTĂ: Oare este adevărat?

Publicitate

AlexH și Alex11b apreciază asta.
  2. Peter Pony

Peter Pony Vedeta VIP Club Registered Full Member

Aprecieri primite:
    996
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.293,05
    Daca distribui asta o sa fii sarutat de persoana iubita. Daca nu o sa mori in 5 zile :p.

Alex11b apreciază asta.
  3. Alex11b

Alex11b Fii realist, doreste-ti mereu imposibilul Registered Full Member

Aprecieri primite:
    979
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $1.175,72
    Nu stiu daca e adevarat,se tot speculeaza de in timp ca ar fi asa..dar daca e chiar adevarat,atunci facebook cu siguranta va pierde din utilizatori.

cnusi apreciază asta.
  4. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.615
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.584,76
    Circula asta de foarte mult timp online, la fel cum era si cu YM.
    Este lege in Romania data anul trecut parca unde orice faci pe social media este spatiu public si poti fi tras la raspundere.
    Cat despre mesaj e fake pentru.... nu am inteles niciodata care e faza cu aceste mesaje.

Cat despre sters datele cred ca am postat undeva despre asta.
    Pe whatsapp orice ai facut ramane chiar daca ai sters.
    Puteti proba si voi.
    1. sterge video, text, img din whatsapp
    2. muta cartela pe alt telefon si instaleaza whatsapp
    3. dupa ce aduce datele pe nou telefon vei vedea ca este totul, chiar si ce ai sters.

Stiu ca am spus asta unei amice care isi insela sotul si cand a auzit asta, si-a cumparat imediat alta cartela de telefon. :D

Alex11b apreciază asta.
  5. Peter Pony

Peter Pony Vedeta VIP Club Registered Full Member

Aprecieri primite:
    996
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.293,05
    Asta mi-a starnit un zambet. Facebook este declarat spatiu public. Cel mai indicat este sa va revizuiti setarile de confidentialitate. Sau sa nu publicati lucruri ce pot fi folosite impotriva voastra :))

Alex11b și AlexH apreciază asta.
  6. adamas

adamas Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    167
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $338,71
    Ovidiu Bokar și AlexH apreciază asta.
  7. b0d0
    Blah

b0d0 Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    289
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $811,18
    E o aberatie si va spun de ce . Vin la voi cu un argument interesant si anume un scandal intre Apple si FBI pentru ca nu au dat log-uri si tot ce avea acel telefon .. Oameni buni facebook nu este Apple deci .. va las pe voi sa continuati .. Parerea mea este urmatoarea : Facebook = marketing restu e cancan !

8. ProiectP

ProiectP Member Registered Full Member Banned

Aprecieri primite:
    56
    Puncte trofeu:
    18
    Credit:
    $67,81
  9. b0d0
    Blah

Aprecieri primite:
    289
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $811,18
    Conteaza sa stii .. dar ce sa facem daca plecam cu gandirea genului de gen .. ai habar cumva undeva a fost cumva un atentat iar ala avea cumva un iphone stii genu ce ia zis fbi la apple da-mi sa vad lista aluia agenda cumva gen de gen ca sa fie bine sa nu fie rau .. stii prietene ce a zis apple ? Ca nu face asa ceva .. este politica firmei .. Aici e genu de gen .. deci ..

10. b0d0
    Blah

Aprecieri primite:
    289
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $811,18
    Uite prietene genu de gen care spun eu .. deci nu stiu ce si cum unde traiesti dar e total fals ce postezi aici .. vin cu argumente ca asa sunt eu .. ia si citeste stirea asta ... apoi vino sa spui aici ca nimic nu este sigur ! Deci aici te asteapta diferenta cumva zic eu ..

11. ProiectP

ProiectP Member Registered Full Member Banned

Aprecieri primite:
    56
    Puncte trofeu:
    18
    Credit:
    $67,81
  12. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.615
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.584,76
    Apple incearca sa isi spele fata dar toata lumea stie ca ofera acces direct la autoritati, as acum o face facebook, microsoft, vodafone, etc.
    Ce a declarat acesta este pur si simplu sare in ochi.
    Sa nu uitam ca apple este pe primul loc in topul companiilor care trimit politia la cei acre descopera brese de securitate si le raporteaza, cand multe companii precum google ii recompenseaza.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...