Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Scam City - Ai avea curajul sa calatoresti sau sa locuiesti?

Discuție în 'Vacanta - Travel' creată de AlexH, 20 Oct 2017.

1. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.667
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.645,29
    Te uiti si te minunezi cum resusesc cei care calatoresc in acele orase unde rata de scam este foarte mare, sa se intoarca teferi acasa. Din pacate nu toti reusesc sa se intoarca in siguranta acasa, asta daca tin cu dintii de bunurile lor si nu de viata, insa in unele cazuri chiar nu conteaza pentru ca esti ucis pe loc.

Scam City List cu rata de scam foarte mare, unde este posibil sa iti pierzi si viata.
    Bueno Aires
    Prague
    Rio de Janeiro
    Barcelona
    Roma
    New Delhi
    Instambul
    Bangkok
    Las Vegas
    Marrakech
    New Orleans
    Mexico City
    New York
    Amsterdam
    Ierusalim
    Mumbai
    Paris
    Londra
    Bogota
    Hong Kong

Intrebarea mea este daca ai putea trai intr-un astfel de oras unde pericolul este la orice pas, sau daca TU ca Turist ai merge intr-un oras din lista de mai sus.
    Vedeti cum este in Mexico City

Stiu ca si in Romania sunt locatii unde esti pus jos in plina strada fara ca nimeni sa zica ceva, insa nu cred ca este asa rau ca in clipul de mai sus, sau cum este in orasele enumerate.
    Apoi daca ai calatori intr-un oras de mai sus, ai avut ''Norocul'' sa fii inselat de cineva, indiferet ca a fost ceva mic sau mare.

Publicitate

Oprisan Alina și Sencuart apreciază asta.
  2. WPMT

WPMT Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    412
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $589,44
    O prostie de "serial". Am vazut cateva secvente imediat dupa ce a aparut, dar n-am rezistat sa ma uit la el. Regie mai proasta ca tradati in dragoste, se vede clar ca e totul fake.. Deaia nici nu a prins la public deloc.
    http://www.dutchamsterdam.nl/3808-scam-city-amsterdam-edition-used-staged-scenes-natgeo-admits

Furturi din buzunare, extra charge la taxiuri, schimb valutar dezavantajos si alte maruntisuri gasesti in absolut toate tarile.
    Eu am vizitat 6 din orasele de mai sus (cele europene) si in niciunul nu s-a pus problema sa nu ma simt in siguranta.

Oprisan Alina apreciază asta.
  3. Jeliu Mihai Bogdan
    Angelic

Jeliu Mihai Bogdan Active Member Registered Full Member Graphic Designer

Aprecieri primite:
    238
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $356,55
    Eu totusi cred ca este adevarat, nu cred ca este scam

4. Kaali

Kaali Member Registered Banned

Aprecieri primite:
    41
    Puncte trofeu:
    18
    Credit:
    $23,15
    Partial adevarat ca peste tot ... dar cred ca se si exagereaza , in multe dintre orasele de mai sus eu am calatorit si nu am avut probleme.

5. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.667
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.645,29
    Azi am vazut si eu episodul cu Amsterdam si chiar daca zicei ca unele lucruri din episod sunt fake pentru a le putea da la TV. va asigur ca sunt cat se poate de reale. Am trait printre acest gen de oameni care faceau orice aproape 10 ani.

Aveti aici episodul din Amsterdam.

Oprisan Alina și italiavore apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...