Scadere viteza upload netu.tv vidlox streamango

Peter Pony

Vedeta
Registered
Full Member
Salutare. De vreo 3 saptamani mi-a scazut viteza de upload pe netu si pe vidlox. Pe openload si streamango era ok. De vreo 2 saptamani a scazut si pe streamango. Pe Openload imi ia 3-4 minute sa urc un film, iar pe restul imi ia 1-2 ore. viteza la net e ok. Doar la astia se urca greu tae. Am intrebat la Vidlox, au spus ca la ei e ok.
Upload simplu din browser, fara aplicatii. La voi cum e? Daca e ok. SI sunt sigur ca e ok. Idei de la ce ar puea fi?
 
Sa incerci la orele diminetii sa faci upload, asa patesc si eu, dar seara. Totusi as incerca un restart la router, verificare cablu vs wifi, toate restul posibilitatilor... Ar putea exista si o problema de la ISP gen sa nu mai routeze prea bine pe partea aia, dar nu stiu sigur...
 
Si dimineata face la fel. Am incercat cu restart. Cum am mai zis, viteza e ok, mai putin uploadul pe astea 3. Uneori, dar foarte rar, orinde cate o viteza super ok, pe vidlox. dar foarte rar. SI fara router. Pe Direct, e la fel
 
E de la ei ceva(cred). Eu pe netu am momente când fuge bara de upload și momente când mă rog de el. De la ISP nu e că am RDS fibră optică și pe alte site-uri rupe.
 
Aceias treaba am patit si eu @Peter Pony vreo 3 saptamani,iti venea sa plangi pana se incarca un film :))) i-am chemat pe cei de la net au schimbat cablul tot,am schimbat routerul desi viteza aveam si tot nimic..:))) intr-un final dupa 3 saptamani de chin si-a revenit singura viteza de upload pe openload si restul.
 
i-am chemat pe cei de la net au schimbat cablul tot,am schimbat routerul desi viteza aveam si tot nimic
Daca testul la viteza este ok si pe alte site-uri functioneaza, atunci problema este de la site pe care incercati sa faceti upload.
E posibil ca acestia sa fi impus limitari sau au probleme cu serverele, asa ca nu trebuie sa va stresati prea mult pentru ca problema nu este de la voi.
 
Loading...
Back
Sus