Sa cumpăr like'uri de la Facebook, sau de la un oarecare ?

Ca sa-ti faci o idee, o promovare de 10 euro mi-a adus in jur de 2,2 k like.
Bine, depinde si de nisa si de ce oameni targetezi tu.
 
Ideea e ca vreau sa dezolt un site de stiri
Daca iei likeuri prin metode neortodoxe ai posibilitatatea sa ai 10k de likeuri si impact la postari de 500, prin facebook este mult mai scump, dar este un like mai natural si pana la urma persoana respectiva da like, fiindca este interesata de pagina ta si nu pentru ca este obligata ca in alte cazuri ! Acum tu decizi !
 
Daca iei likeuri prin metode neortodoxe ai posibilitatatea sa ai 10k de likeuri si impact la postari de 500, prin facebook este mult mai scump, dar este un like mai natural si pana la urma persoana respectiva da like, fiindca este interesata de pagina ta si nu pentru ca este obligata ca in alte cazuri ! Acum tu decizi !
Ma gândeam sa promovez și o pagina cu numele meu, ulterior sa reușesc sa o și verific.
 
Acum depinde de tine.
La Facebook vei plati cel putin dublu in functie de nisa.
Nu stiu cati ati testat like aduse prin promovare Facebook, eu insa am test si puteti cauta online.
Tu setezi target Romania si iti aduce din Asia. Calitate Este 3/10 la like prin Facebook
 
Acum depinde de tine.
La Facebook vei plati cel putin dublu in functie de nisa.
Nu stiu cati ati testat like aduse prin promovare Facebook, eu insa am test si puteti cauta online.
Tu setezi target Romania si iti aduce din Asia. Calitate Este 3/10 la like prin Facebook
Au am adus targetat Romania si mi-a adus numai din Romania si varsta a fost bine plus numa sex feminin asta am facut acum 2 ani pentru o pagina a magazinului online de haine pentru femei !
 
Acum depinde de tine.
La Facebook vei plati cel putin dublu in functie de nisa.
Nu stiu cati ati testat like aduse prin promovare Facebook, eu insa am test si puteti cauta online.
Tu setezi target Romania si iti aduce din Asia. Calitate Este 3/10 la like prin Facebook
Alex, indiferent de calitatea mica a admiratorilor unei pagini facebook, adusi prin metoda mai scumpa - cea cu plata la ei, aceasta calitate este oricum mai mare decat cea adusa prin alte metode. Macar primilor li s-a sugerat pagina, au vazut despre ce e vorba, sunt sanse sa fie interesati de mesajele din pagina. Daca trag linie, concluzia mea este asta: merita sa cumperi clienti "prin alte metode", doar pentru un prestigiu initial - da bine cand cineva intra pe pagina sa vada ca ai cateva zeci de mii de fani. Dar daca esti orientat catre convertirea acestor fani in clienti a ce vinzi, apelezi la metoda standard.
 
Eu zic asa:
Daca te axezi pe o anumita nisa e bine sa iei like-uri de la facebook dar combinate cu cele aduse din extern. Asta deoarece un nr. mai mare de like-uri = un impact mai mare. + chiar daca cei adusi din extern nu dau like de bunavoie sunt sanse sa recomande la altii. E un pic ciudat.
+ eu recomand pagini pana in 100k de like-uri . Cand ai ajuns la 100k iti mai faci una sau in paralel. Astea prind cel mai bine la impact. Sunt multe de zis dar mi lene.

Ps: Eu mi-am adus like-uri la paginile mele si sunt foarte multumit. Dar acuma dupa update-urile facute de facebook nu mai merge nici un script de clickjack pentru like.
Asa ca ATENTIE de unde vin like-urile... Addmefast... si alte genuri de siteuri sunt egale cu ZERO si bani aruncati in vant.
Aaa si am luat si eu de la facebook like-uri asta asa sa ma lase in pace sa nu ma mai blocheze etc etc si ia ghiciti????? Profile FAKE . Nu toate dar destule.
 
Eu zic asa:
Daca te axezi pe o anumita nisa e bine sa iei like-uri de la facebook dar combinate cu cele aduse din extern. Asta deoarece un nr. mai mare de like-uri = un impact mai mare. + chiar daca cei adusi din extern nu dau like de bunavoie sunt sanse sa recomande la altii. E un pic ciudat.
+ eu recomand pagini pana in 100k de like-uri . Cand ai ajuns la 100k iti mai faci una sau in paralel. Astea prind cel mai bine la impact. Sunt multe de zis dar mi lene.

Ps: Eu mi-am adus like-uri la paginile mele si sunt foarte multumit. Dar acuma dupa update-urile facute de facebook nu mai merge nici un script de clickjack pentru like.
Asa ca ATENTIE de unde vin like-urile... Addmefast... si alte genuri de siteuri sunt egale cu ZERO si bani aruncati in vant.
Aaa si am luat si eu de la facebook like-uri asta asa sa ma lase in pace sa nu ma mai blocheze etc etc si ia ghiciti????? Profile FAKE . Nu toate dar destule.

Eu mereu am fost adeptul Facebook Ads si am preferat sa cumpar de la ei decat de la "baieti" ca sa zic asa. Din punctul meu de vedere, Facebook Ads parca se strica tot mai tare pe zi ce trece, indiferent ca vrei sa cumperi like-uri sau ca dai un simplu boos post.

Alea de pe site-uri gen Addmefast chiar sunt bani aruncati pe geam. In general, conturile care iti dau like, share, etc. ori sunt banate, ori iti dau unlike ulterior, dupa ce isi iau recompensa.

Asta cu profile fake am patit-o si eu... Si hai sa zic ca inteleg ca mai scapa cate un bot sau doi care dau like daca nu pui nici o restrictie la targetare, dar eu totusi aveam femei, bucuresti, 18 - 35 de ani, deci destul de specific. Cam 10-15% din profile erau fake clar. Unele chiar n-aveau nici un prieten!
 
Am avut o pagină pe care am promovat-o cu cei de pe fb. În doi ani am dat vreo 200 de euro. Apoi am încetat să mai cumpăr de la ei like-uri. Primeam mesaje săptămânal de la ei. Apoi m-am trezit cu pagina închisă. Au şters-o.
Au fost bani aruncaţi pentru că pe site intrau foarte putini din miile de like-uri. Extrem de putini. Nici 300. Cum a dispărut pagina, nrul vizitelor pe site a crescut brusc.
Din cercetările mele, când postam ceva pe pagină, doar un procent mic primea notificare. Aveam prieteni care nu primeau.
Şi uite aşa ajungi să te întrebi la ce e bun facebook-ul. Probabil pentru că paginile sunt citite de Google. În rest, nimic.
 
Nu se merita, cumpararea de Like-uri, orcum sunt si eu cam suparat, in privinta Facebook-ului deoarece au pus prea multe si mari restrictii pe platforma :(
 
Nu se merita, cumpararea de Like-uri, orcum sunt si eu cam suparat, in privinta Facebook-ului deoarece au pus prea multe si mari restrictii pe platforma :(

da...au umplut platforma de restrictii,nici macar cereri de prietenie numai poti da cu conturi noi ca instant blocheaza, e mega cenzurat...
 
Loading...
Back
Sus