RMC mai scump decat BTC

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Stiati ca exista o moneda mai scumpa decat BTC? Aceasta se numeste RMC si este cu 1.29% mai scumpa decat BTC si are un pret de 14.063$ iar in ultimele zile a crescut cu 13.83%.
https://coinmarketcap.com/currencies/russian-mining-coin/

Se pare ca cei care au facut acest coin, se ocupa si de sisteme de minare care din cateva am vazut sunt foarte performante. Cel mai performant care am vazut pana acum este 16TH/s, iar ei au sisteme cu 26 si 56TH/s.

Pe langa asta poti folosi DC lor pentru minare.
Costurile sunt 43$ pe luna plus 0.0030$ per kw, iar din calculele mele iese un cost de 115$ pe luna.
Sistemul de 26TH/s ar produce aproximativ 0.1456BTC pe luna iar la cursul de astazi inseamna 1500$, minus 115$, ar veni un profit de 1385$.
Mai multe detalii aici
https://rmc.one/
 
te bagi la afacerea asta? si ne spui si noua cum e?
adica bag cam 115 dolari pe luna si scot profit 1385 dolari?
 
adica bag cam 115 dolari pe luna si scot profit 1385 dolari?
Cam asa este in principiu, dar nu uita ca trebuie sa cumperi si produsul pentru minare, care din cate am vazut costa undeva la 1600$
Apoi dupa asta ai costul acela de 115$ care nu pot fi sigur ca este doar acesta. Le-am trimis mesaj sa vad daca si ce imi raspund.
 
pai tocmai la asta ma gandeam si eu. era o afacere de miliarde sa bagi 115 dolari si sa scoti 1385 profit. toti ne-am imbogati peste noapte.
totusi cred ca exista si alte cheltuieli ascunse.
chiar te rog sa vezi ce iti raspund si poate postezi aici.
 
nu ma bag in proiecte de genul
unde nu apare market capital
asa la fel costa si proiectul X (nanox) 43000 usd si a scazut mai mult 60% cea ce inseamna ca avea un pret de peste 100.000 usd , o sa ajunga si btc 100.000 cel putin asa isi doresc dezvolatatori .Si este probabil sa ajunga din cauza ca multi spala bani , ma refer la gulerele albe (oameni legali ) si la fel de bine merge si piata neagra asadar toata lumea vine la bit coin,va mai merge pana vor iesi legi unde se vor cere verificarea bitcoin.Or mult probabil va aparea o banca mare de bitcoin vs cash intr-o tara unde serviciile secrete nu au acces,Asta inseamna ca vor dura ani de zile deoarece ca sa se intample asta intai este nevoie de defense programator .Sau se va ajunge cum era odata in usa cu bauturile alcolice aici ma refer la Alcapone .Iar statul va face ce face si acum urmaresc doar bani (confisca drogurile ,din greseala drogurile se fac pierdute dar bani sunt in circulatia cui trebuia).Se vor confisca crypto adica gen hack , bani vor fi scosi crypto vor fi pierdute , se vor schimba la concurenta adica alte situri de exchange din alte tari ,se vor face alte monezi din acei bani etc si tot asa .

Plus sa nu uitati sunt in jur de 1300 + monezi multe sunt scam sau doar cu mentalitatea daca esti lenes platesti .

Si pe forumul unde activam sunt de mult persoane care contra cost iti fac moneda proprie , iti alegi market capital etc si poate fi integrat in coin market .

Va merge dash si monero bine si altele , in rest daca vreti sa va informati mult folositi irc ,Va fi din ce in mai greu ca sa fi bine pus peste noapte , eu cand am inceput cu crypto erau doar 83 de monede iar acum sunt peste 1300.De acum incolo conteaza doar relatiile ,Care este motivul de exista atatea monezi >? simplu lumea nu are incredere in securitatea sitului , spala bani si tot odata incerca sa fie diversificati .gen mafia rusa cu mafia italiana si moneda acelui bulibasa de la noi din Romania .Bani oricum vor trece printr-un singur loc .

Singurul lucru bun este sa fi persoana potrivita la momentul potrivit ,80% din monezile noi dau la inceput bani moca ,da gratis si daca sti cum sai folosesti iesi pe plus ,dar nu cum ati dori dumneavoastra .
 
nu ma bag in proiecte de genul
unde nu apare market capital
Eu nu ma refeream sa minez acea moneda ci BTC pe sitemele lor, care au cam acelasi pret cu bitnami unde au maxim 16TH. Deci mai bine dai 1600 pentru 26TH, decat 1300-1500$ pentru 16TH.
Plus sa nu uitati sunt in jur de 1300 + monezi multe sunt scam sau doar cu mentalitatea daca esti lenes platesti .
Aici ai dreptate, multe sunt scam si daca nu esti atenti ti-o ei in gura rau de tot.
Si pe forumul unde activam sunt de mult persoane care contra cost iti fac moneda proprie , iti alegi market capital etc si poate fi integrat in coin market .
Care sunt aceia, pentru ca eu nu am gasit pe nimeni.
Puterea de minare este foarte mare, iar un utilizator normal nu are sanse sa mineze pe aceasta moneda. Doar sa cumpere poate ar face ceva.
Cine a cumparat prin februarie a facut afacere frumoasa, ca pretul era undeva la 17$, iara cum este 754$.
 
Mi-au raspuns la mesaj:
"i" - 1600$ + tsxes;
Air cooling; Mining algorithm: SHA 256
Total processing power: 22.6 Th. Of these: 18 Th gets a physical owner. 4.6 Th is deducted to the "mining club".
Power consumption: 2.3 - 2.5 kW
Processor architecture: ASIC 16 nm

"w" - 4800$+taxes;
Water cooling; Mining algorithm: SHA 256
Total processing power: 67,8 Th. Of these: 54,25 Th gets a physical owner. 13,55 Th is deducted to the "mining club".
Power consumption: 8,5-9 kW;


i" - Sunrise s11i
"w" - Sunrise s11w
Data center - 17$ per month + 0,053$ per KW

Cost si profit la prima ''i''
poate produce aproximativ 0.1008 BTC adica 950$ la cursul de astazi
2.5 x 0.053 x 24 x 30= 95.4$
Profit de 854.6$ lunar.
Investitia initiala se recupereaza in 2 luni.
Pe an ai scoate un profit de 8540$

Cost si profit a doua ''w''
Poate produce aproximativ 0.3038 BTC adica 2850$ la cursul de astazi.
9 x 0.053 x 24 x 30 = 343.44$
Profit de 2506.56
Investitia initiala se scoate in 2 luni.
Pe an se scoate un profit de 25065.6$

Daca nus e doreste la ei in DC, cred ca se poate cumpara si livra la tine acasa. Asta inseamna ca vei castiga putere de minare 4.6Th si 13.55TH in plus.
Depinde acum si cat costa curentul in locatia ta. Daca este mai scump decat 0.053$ per kw, atunci mai bine stai in DC lor. Fiecare cu calculele lui.

Exemplu in uk:
La primul device energia pe luna ar costa minim 232£ , adica un profit de 638$.
Pentru al doilea energia pe luna ar costa minim 835.92£, adica un profit de 1726$.
Dupa cum vedeti sunt diferente mari.
 
Ultima editare:
Mi-au raspuns:
Delivery to other countries is not available.
11:29

But you can buy miners and leave them to work in our data center.

Deci doar la ei se poate face minarea cu aceste aparate.
 
are un pret de 14.063$ iar in ultimele zile a crescut cu 13.83%.
A crescut la 48.630$ acum.
Cine cumpara la 14 acum isi tripla banii. :D

Apropo de datele de mai sus, se mai baga cineva?
 
Loading...
Back
Sus