Recuperare cont facebook

Peter Pony

Vedeta
Registered
Full Member
Tocmai mi-a fost blocat un cont fake de facebook. Contul continea vreo 3000 de preteni bolnavi perversi si inca vreo mie in asteptare. Contul mi-a fost blocat dupa ce am postat un link cu redirect catre adlink-urile de la @TubeAdvertising. Nu stiu daca a fost blocat din cauza vreunui report, sau din cauza numarului mare de cereri primite sau din cauza link-ului ( chiar daca s-a intamplat dupa cateva secunde).
Ideea e ca imi cere numar de telefon pentru deblocare. Merita contul sa iau o cartela? Si daca o iau si ma pune sa imi recunosc prietenii dupa fata? (sau dupa poza de profil mai bine spus)?
 
1. e posibil sa iti mearga doar cu telefonul. Parca @stely20 avea cartele ieftine.
2. metoda aia care ti-am spus nu trebuie pus link la redirect in facebook, ci trebuie facut un landig page pentru a nu fi blocat. Pe un site se poate folosi direct, insa pe social media nu poti, pentru ca orice platforma te va suspenda sau nu te lasa sa pui un link cu redirect.
 
Daca ar merge prin telefon bine ar fi,dar sa nu te puna dupa identificare poza )))) ca e rau atunci mai ales ca zici ca e fake si sunt si vreo 3 mii
Chiar si daca il pune prin identificare poze poate foarte simplu.
1 deschide alt browser si in paralel cu contu lui intra pe profilul fake.
2 cand ii apar numele da search la prieteni pe contu fake si verifixa conturile sa vada pozele.
3 daca dupa verificare poze zice ca e gresit astepta 24 ore si incerca iara ( dar asta dupa ce inainte sterge istoric, cache etc din browseru unde intra pe contu fake)
4 daca iar dai gres, mai astepti 24 ore si la fel, cache, istoric etc.
5. Inainte de toate astea vezi data de nastere a contului fake ( Trebuia sa o pun pe asta prima data , dar scriu de pe telefon si nu mai stau la copy-paste ) Ca daca nu poti cu verificare poze prieteni o sa-ti ceara data de nastere.
6. Ce e mai important. Dezactivati LOCATIA ca sa nu stie facebook de unde intrati ( Acolo in bara de adresa inainte de https este un cerculet , click pe el si anulezi locatia.
Pentru alte detalii si informatii face-ti programari :)

Si cu linku de tube il pui cum a zis Alex intr-un landing page pe un buton, pentru ca e blocat linku de la tube . Si nu mai da-ti Share la linkuri care au redirect in ele chair si 0,10, 30 secunde dupa ce intra useru ca facebook o sa blocheze postarea si iti faci rau si la cont.( O sa fi trecut pe lista neagra si ciuciu postari, decat dupa o vreme buna poti iara sa fi safe)
 
Chiar si daca il pune prin identificare poze poate foarte simplu.
1 deschide alt browser si in paralel cu contu lui intra pe profilul fake.
2 cand ii apar numele da search la prieteni pe contu fake si verifixa conturile sa vada pozele.
3 daca dupa verificare poze zice ca e gresit astepta 24 ore si incerca iara ( dar asta dupa ce inainte sterge istoric, cache etc din browseru unde intra pe contu fake)
4 daca iar dai gres, mai astepti 24 ore si la fel, cache, istoric etc.
5. Inainte de toate astea vezi data de nastere a contului fake ( Trebuia sa o pun pe asta prima data , dar scriu de pe telefon si nu mai stau la copy-paste ) Ca daca nu poti cu verificare poze prieteni o sa-ti ceara data de nastere.
6. Ce e mai important. Dezactivati LOCATIA ca sa nu stie facebook de unde intrati ( Acolo in bara de adresa inainte de https este un cerculet , click pe el si anulezi locatia.
Pentru alte detalii si informatii face-ti programari :)

Si cu linku de tube il pui cum a zis Alex intr-un landing page pe un buton, pentru ca e blocat linku de la tube . Si nu mai da-ti Share la linkuri care au redirect in ele chair si 0,10, 30 secunde dupa ce intra useru ca facebook o sa blocheze postarea si iti faci rau si la cont.( O sa fi trecut pe lista neagra si ciuciu postari, decat dupa o vreme buna poti iara sa fi safe)
Nu merge smecheria )))) fix asa am pierdut eu un cont,sti de ce ? pentru ca ai o limita scurta de timp de identificare.
 
Nu merge smecheria )))) fix asa am pierdut eu un cont,sti de ce ? pentru ca ai o limita scurta de timp de identificare.
Da stiu ca ai un timp scurt. Da tocmai ce am facut asa ceva . Azi l-am deblocat. Si nu e prima data cand fac asa ceva.
Doar am zis ca pentru alte detalii si informatii sa se faca programari :) :) :)
Mai uit si eu una , alta ca sunt batran :)
Da merge faza , daca nu faceam eu asa si nu mergea nu mai ziceam. Dar de 1 an si ceva m-am axat doar pe facebook si am mai invatat una alta.
 
Sa se duca.. Si asa mi s-au umflat tamplele de la confirmari de prieteni...
 
Pai vezi ca ai la Vip la resurse poze pentru un profil. Te inscrii in doua grupuri, pui doua statusuri in care sa arati ca nici nu prea te duce capul... si o sa te doara mana de la dat accept si creierul de la ce mesaje iti vad ochii
:) pai eu nu pun poze care mai sunt pe facebook la profilele fake. Si stai linistit ca mi plin la notificari si la cereri de prietenie. Inca am fost anuntat de facebook sa mai acept cereri sau sa sterg ca am ajuns la limita si nu mai pot primi cereri de prietenie :)
Si da trimit astia mesaje in prostie + ca si suna pe facebook.
 
Block 3 zile pe contul personal pentru ca am distribuit un link pe o pagina de-a mea. Link-ul era catre un film. Reclamatie Copyright... Din ce in ce mai fain...
 
UN mic truck care l-am gasit legat de Facebook pentru a o lasa Mai usor cu restrictions.
Boost periodic de Cate 1$ la ceva si te lasa in pace. Nu garantez dar asa este la mine de cand am inceput sa fac Cate in boost.
 
UN mic truck care l-am gasit legat de Facebook pentru a o lasa Mai usor cu restrictions.
Boost periodic de Cate 1$ la ceva si te lasa in pace. Nu garantez dar asa este la mine de cand am inceput sa fac Cate in boost.
Aici ai dreptate. Daca faci boost esti mai safe decat normal. Si eu faceam asa. Dar daca nu scoti ceva $ de pe urma boostului nu are rost sa faci.
 
Loading...
Back
Sus