Recomandare reclama pe un site de bancuri

Deucalion

Cinema
Registered
Full Member
Salutare!
Aveam un domeniu si m-am hotarat sa-l folosesc cu o tema wordpress si bancuri copiate din alte surse online. Detin o pagina de amuzament cu aprox. 20k like-uri si m-am gandit sa o monetizez. Postez bancuri pe pagina cu link catre site. Am postat cateva bancuri in doua, trei zile si pot spune ca lumea intra. Am atasat si ceva reclama mediavenus insa nu sunt multumit deloc de rezultat. Aveti ceva recomandari pentru reclama potrivita pe un astfel de site? Din 3 bancuri postate pe pagina de facebook, am adus pe site aprox. 1k useri. Sunt sigur ca pot aduce mai mult. Dar din 1 k useri sa am doar 20 click-uri pe reclama, nu e un rate cam mic? Adica, mai bine stau degeaba decat sa postez bancuri si sa iau un euro pe zi. Ma gandesc ca poate reclama nu este relevanta fata de continut. Majoritatea site-urilor de bancuri ce le-am vazut, folosesc adsense, insa am fost respins de acestia, plus, e cam greu cu ei si sa ii mentii. Deci, ceva recomandari?
 
Depinde mult de useri care intra pe site si multe aspecte.
Stiu cateva site de gen care le merg bine cu @MediaVenus @Adnow si tubeadv, adica cu aceste retele in total trece de 1000 euro pe luna.
Apoi mai depinde si unde sunt puse reclamele pe site. Daca sunt in sitebar atunci slabe sanse de facut ceva.
Cea mai buna locatie este imediat subtitlul sau chiar inainte.
Gen:
Media venus inainte de titlul
Adnow imediat dupa titlul
Tubeadv la final de banc.

Aceasta asezare da rezultate atat pe desktop cat si pe mobile.
 
Depinde mult de useri care intra pe site si multe aspecte.
Stiu cateva site de gen care le merg bine cu @MediaVenus @Adnow si tubeadv, adica cu aceste retele in total trece de 1000 euro pe luna.
Apoi mai depinde si unde sunt puse reclamele pe site. Daca sunt in sitebar atunci slabe sanse de facut ceva.
Cea mai buna locatie este imediat subtitlul sau chiar inainte.
Gen:
Media venus inainte de titlul
Adnow imediat dupa titlul
Tubeadv la final de banc.

Aceasta asezare da rezultate atat pe desktop cat si pe mobile.
Multumesc pentru sfaturi, am sa tin cont si intru in modificari imediat.
 
Loading...
Back
Sus