Reclama ClickCPM

mincu

Member
Registered
Full Member
salutare! am si eu o intrebare am pus reclama tip popup de la clickcpm iar de pe telefon cand imi intra cineva ii apare o reclama cu virusi... stiti ce e de facut ? adica clickcpm foloseste tipul asta de "reclama virus" pentru telefoane? - pentru ca daca folosesc asta o sa piarda foarte mult ... majoritatea traficului de il am pe site imi vine de pe mobil. ... deci ?!? cand vede vizitatorul tipul asta de reclama ma si injura si o si ia la fuga !
 
Nu e singura firmă, sunt destule care au astfel de modalitate!
 
deci mai bine as renunta! cei drept vad ca platesc foarte bine. ..am incercat sa scot sa imi apara pe telefoane ...ai posibilitatea mixt sau doar PC / mobil.. si tot imi apare pe telefon
 
1.23$ CPM ... si nu e la interval e pe click .. cel putin eu folosesc wordpress si am un modul header and footer scripts iar scriptul l-am pus in header, adica automat o sa-l citeasca la fiecare click ... oare sa-l scot din head si sa-l pun doar pe o anumita pagina in head??? :-??
 
Dacă e pe pop în header se pune dar e nașpa dacă se deschide într-una și la 1.23$ e foarte bine, eu am o firmă ce îmi ofera 0.200$ slab rău de tot
 
Aceeasi problema am avut-o cu Bidvertiser. Din pacate si ei au reclame virusate si i-am scos definitiv din schema, desi la capitolul financiar nu era rau. In 3 zile s-au strans 20$. I-am contactat, am primit un raspuns vag de genul "reclamele nu sunt virusate, continuati sa afisati cu incredere". Practic n-au spus nimic. S-au sters pe bot, chiar daca imi platesc 100$ pe zi. Nu-mi risc site-ul si increderea cititorilor...
 
Pentru pop/popunder recomand lijnow.com . Cel putin, mie imi platesc destul de ok la traficul pe care il am
 
Care este rata la lijnow.com?
Depinde de trafic si de tara banuiesc. Nu-ti pot zice exact, pana la urma ce-mi merge mie bine nu inseamna ca merge bine la toti. Cel mai bine este sa testezi si vezi exact ce si cum :)
 
O să fac și eu o probă să văd cum merge, sper că pop-ul nu se deschide non-stop
 
Văd că pop-ul se deschide de două ori și după nu se mai știe, am pus 3 site-uri ce nu depășesc de 2-3k să văd cât se face pe zi...
 
1.23$ CPM ... si nu e la interval e pe click .. cel putin eu folosesc wordpress si am un modul header and footer scripts iar scriptul l-am pus in header, adica automat o sa-l citeasca la fiecare click ... oare sa-l scot din head si sa-l pun doar pe o anumita pagina in head??? :-??
Cu trafic din Romania?
 
Văd că pop-ul se deschide de două ori și după nu se mai știe, am pus 3 site-uri ce nu depășesc de 2-3k să văd cât se face pe zi...
2pop/24 ore
care este minimul de plata?
25$ in paypal, plata in fiecare luni. La ei in FAQ spune ca platile se fac de luni si poate dura pana la 7 zile, probabil depinde si de volum
 
Loading...
Back
Sus