Problema site seriale

daqogem

Active Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor :)
Am vazut ca aici pe forum isi mai desfasoara activitatea cativa colegi cu seriale si filme. , iar de doua zile am vazut scaderi drastice pe Analytics,urmand sa aflu de la un tool ca site-ul e posibil sa fie penalizat/banat, insa nu am primit nicio notificare, am observat ca nu mai apar in primele paginii google.
Poate ma puteti ajuta voi :) va multumesc mult. Momentan am scos reclamele popads si ce am mai avut.
 
Ultima editare:
Poate fi noul update de care vorbeste lumea sau ceva temporar.
Daca esti in sandbox PE in anume keyword nu e problema CA poti ranka PE altele, far daca esti PE domeniu atunci poti renunta la el CA sa-l scoti dureaza multe luni si asta daca AI resurse si timp.
 
Poate fi noul update de care vorbeste lumea sau ceva temporar.
Daca esti in sandbox PE in anume keyword nu e problema CA poti ranka PE altele, far daca esti PE domeniu atunci poti renunta la el CA sa-l scoti dureaza multe luni si asta daca AI resurse si timp.
Mersi mult. Vad ca paginile cu seriale apar la un search mai detaliat..
 
Salutare tuturor :)
Am vazut ca aici pe forum isi mai desfasoara activitatea cativa colegi cu seriale si filme. Eu detin site-ul TVHUB, iar de doua zile am vazut scaderi drastice pe Analytics,urmand sa aflu de la un tool ca site-ul e posibil sa fie penalizat/banat, insa nu am primit nicio notificare, am observat ca nu mai apar in primele paginii google.
Poate ma puteti ajuta voi :) va multumesc mult. Momentan am scos reclamele popads si ce am mai avut.
tvhub.ro?
 
Salut.. Lasă-mi detalii într-un pm să văd dacă ești banat :) te pot ajuta să readuci site-ul pe poziții
 
Verifica cu acel tool și alt domeniu. De ex domeniul de pe locul 1 pe acel keyword. Ca am mai verificat și eu odată cu un tool din asta și ma cam mintea
 
La actiuni manuale in webmaster tools nu e nimic ?
Deobicei intarzie acea instiintare.
 
@daqogem , după cum am discutat în privat, în urma unei analize amănunțite din detaliile destul de puține oferite de tine, rezultatul este:
1. Site-ul nu este penalizat în google ( la o simplă căutare pe google domeniul tvhub.ro ) este găsit
2. Ai primit foarte multe dmca ( dasta nu găsești anumite articole ) ... Din păcate DMCA,nu le poți rezolva
3. Dacă faci căutări după anumite filme, episoade, rar te vei găsi în Google din cauza DMCA..
upload_2017-3-11_20-0-25.png
 
@daqogem , după cum am discutat în privat, în urma unei analize amănunțite din detaliile destul de puține oferite de tine, rezultatul este:
1. Site-ul nu este penalizat în google ( la o simplă căutare pe google domeniul tvhub.ro ) este găsit
2. Ai primit foarte multe dmca ( dasta nu găsești anumite articole ) ... Din păcate DMCA,nu le poți rezolva
3. Dacă faci căutări după anumite filme, episoade, rar te vei găsi în Google din cauza DMCA..
Vezi atașament 698

Primesc zilnic din acelea, sunt normale. Banuiesc ca orice site de streaming le are. Dar de ce duce asta la disparatia homepage-ului de pe pagina principala? Se poate rezolva?
 
In opinia mea site-ul nu este este penalizat insa, se simt efectele ultimului update google, si ai cazut de pe anumite cuvinte cheie, dar celelate cuvinte pe care stateai bine au ramas aceleasi. Daca erai penalizat cadeau si acestea.

Chiar daca la cuvintele ."seriale online" si "seriale online subtitrate" nu apari pe primele pozitii la celelalte cuvinte esti pe prima pagina pozitia 2 si 5

1."seriale online" pagina 4 google penultima pozitie pagina tvhub.ro/serial/travelers-2016/
2. "seriale online subtitrate" pagina 3 google cu domeniul tvhub.ro
3. "young pope online subtitrat " pagina 1 google pozitia 2
4."the young pope online subtitrat " pagina 1 google pozitia 2
5. "the grand tour online subtitrat" pagina 1 google pozitia 5
tvhub.jpg
 
In opinia mea site-ul nu este este penalizat insa, se simt efectele ultimului update google, si ai cazut de pe anumite cuvinte cheie, dar celelate cuvinte pe care stateai bine au ramas aceleasi. Daca erai penalizat cadeau si acestea.

Chiar daca la cuvintele ."seriale online" si "seriale online subtitrate" nu apari pe primele pozitii la celelalte cuvinte esti pe prima pagina pozitia 2 si 5

1."seriale online" pagina 4 google penultima pozitie pagina tvhub.ro/serial/travelers-2016/
2. "seriale online subtitrate" pagina 3 google cu domeniul tvhub.ro
3. "young pope online subtitrat " pagina 1 google pozitia 2
4."the young pope online subtitrat " pagina 1 google pozitia 2
5. "the grand tour online subtitrat" pagina 1 google pozitia 5
Vezi atașament 699
Mersi mult ,
Care este treaba cu noul update Google? Sunt destul de dezinformat din cate vad.. si de ce mi se intampla (edit:doar) mie :D ?
 
Nu ți se întâmplă doar ție!
La fiecare update anumite site-uri au de suferit sau de câștigat.. Unele cresc în poziții,altele scad..
Poti cumpără backlink pe keyword scăzut și vei reveni acolo sus
Sau ai răbdare câteva zile să vezi cum se stabilizează.. E posibil să-și revină
Foarte bună și analiza făcută de @Sacalul !!!!!
+ că anumite căutări le pierzi și de la DMCA( dacă apar multe DMCA, pe același cuvânt cheie, apare scădere de trafic )
 
Mersi mult ,
Care este treaba cu noul update Google? Sunt destul de dezinformat din cate vad.. si de ce mi se intampla (edit:doar) mie :D ?
Cu placere!

Nu ti se intampla numai tie ..am si eu un site care la anumite cuvinte cheie era pe prima pagina, acum este pe pagina 3 iar pe alte cuvinte cheie a ramas pe aceleasi pozitii, insa am alt site care mi s-a dublat traficul exact din 8 martie
 
Loading...
Back
Sus