Problema accesare Wp - Admin

CiNiK

أنا أحب كس
Registered
Banned
Salutare.
De ieri când încerc să accesez wp-admin , mă redirecționează spre o alta pagină...nici nu am timp sa scriu datele de logare ...că și face redirect pe pagina următoare:

Cod:
http://ww38.cpa.emezza.co/cp_g.php?_xafvr=ODY5OWRhMzAwZjg3YTk5ZDk0YzAzNTRlZWM1YjRiMDY3NTE0Y2Y4NSw1OTdmNGFlMTVkYTM0


Eu nu am făcut niciodată redirect la vre un site...
..de pe orice device as incerca este la fel... am incercat cu diferite browser e ..si la fel.
Ce sa fie...ce sa fac?

Mulțumesc anticipat.
 
Ultima editare de un moderator:
Pai și până acuma de ce nu a fost ******?
Și cum o schimb...dacă nu pot intra in wp-admin? Se poate și altcumva?
Pai poti sa faci o chestie, intra in file manager, download-teaza tema n...u..lled in calculator ca si backup, apoi sterge dupa server, apoi incearca sa accesezi (in 90% cazuri merge) ! Daca nu merge re-uploadteze tema la loc si incerci alta metoda, ce mai zic baieti aici ! Pai sunt multe teme din acelea care le ofera acces la server si pot face redirect cand vor muschiul lor !
 
Un plugin dupa update sau nu ai facut update si este compromis.
acceseaza view-source:site.com/wp-admin si cu siguranta in header ai un js care face autoredirect.
Am scris despre asta acum ceva timp in urma. Daca ai acces la ftp, verifica header sau footer si vezi daca ai ceva suspect.
Plus vezi la sectiunea user ca nu cumva un user sa fi setat drept de admin. Este usor pe temele ******.
Imi mai poti da link sa-l verific.
 
Un plugin dupa update sau nu ai facut update si este compromis.
acceseaza view-source:site.com/wp-admin si cu siguranta in header ai un js care face autoredirect.
Am scris despre asta acum ceva timp in urma. Daca ai acces la ftp, verifica header sau footer si vezi daca ai ceva suspect.
Plus vezi la sectiunea user ca nu cumva un user sa fi setat drept de admin. Este usor pe temele ******.
Imi mai poti da link sa-l verific.

Am gasit ceva aici : view-source:site.com/wp-admin
Ti-am trimis PM cu linkul.
Ms
 
Verificat si am gasit asta:
Cod:
<iframe width="0" height="0" src="//cpa.emezza.co/cp_g.php" frameborder="0" allowfullscreen></iframe><style type="text/css">
 
Verificat si am gasit asta:
Cod:
<iframe width="0" height="0" src="//cpa.emezza.co/cp_g.php" frameborder="0" allowfullscreen></iframe><style type="text/css">
Am sters tema prin ftp ..nu am gasit unde exact era codul de mai sus...am cautat cu Search nimic...manual nimic..:mad:
si acuma totul decurge normal.
Ms mult de deranj..@AlexH. ...@Jhonny ;)
 
Am sters tema prin ftp ..nu am gasit unde exact era codul de mai sus...am cautat cu Search nimic...manual nimic..:mad:
si acuma totul decurge normal.
Ms mult de deranj..@AlexH. ...@Jhonny ;)
Data viitoare cand mai patesti asa ceva, poti alege calea cea simpla si anume de a da un restore din cPanel la back-up-ul din ziua anterioara.
 
Data viitoare cand mai patesti asa ceva, poti alege calea cea simpla si anume de a da un restore din cPanel la back-up-ul din ziua anterioara.
Nu zici tu rău..Da ai dreptate...dar am pățit asta pt că tema era ******...Dacă nu era Acuma ...era NexT time...adică oricum se întâmpla....sau se poate mai rău...și de cât să mai am vreo surpriza...mai bine mă culc liniștit...daca mă înțelegi.;)
 
Loading...
Back
Sus