Optimizare Website Google Page Insights

Teo

Member
Registered
Full Member
Salutare , cat m-ar costa sa aduc website-ul meu pe verde la google insights? si daca poate sa ma ajute cineva contra cost? la website am o tema php custom si este de seriale online. Multumesc


Screenshot_20230423-184802_Chrome.jpgScreenshot_20230423-184814_Chrome.jpg
 
Eu am scor de 100 la toate criterile, in primul rand conteaza template-ul, majoritatea template-urilor sunt incarcate cu tot felul de javascripturi si un css foarte incarcat, obligatoriu un plugin de cache, la SEO si "Cele mai bune practici" trebuie sa iei in parte fiecare eroare si sa o rezolvi.
 
Încearcă WP rocket dacă ești dispus să dai bani, dacă nu greșesc, au și free trial, cu ei am ajuns de la un scor similar la 99 mobil și 100 desktop, dar trebuie să te joci cu setările la ei pentru cea mai bună performanță
 
Ia fiecare eroare pe rand, iti zice cum sa o rezolvi..poti sa faci 100 performance la tot, dar asta inseamna sa renunti la unele scripturi etc..si s-ar putea sa nu-ti mai functioneze unele chestii la tema. Important e sa nu ai erori mari si sa se incarce repede site-ul, in rest nu afecteaza cu nimic daca e 90% sau 100% performance, e doar un scor si pt rank conteaza mult mai multe lucruri ;)
 
Spui platforma care esti.
Apoi dai eroarea care iti este afisata si el iti va oferi solutia.
Daca nu stii fișierul iti va spune exact unde este si in unele cazuri chiar linia.
Apoi stergi cache si testează iar.
 
Loading...
Back
Sus