O gazduire buna si cu spatiu mult ?

O gazduire buna si cu spatiu mult ?
Pentru un SHOP
Îți recomand acest host...la doar 2.5$ pe luna ai spațiu nelimitat și tot ce îți dorești...
Eu îl folosesc de 2 ani fara probleme,și am avut hostat și site-ul adult pe el și am luat câteva dmca și a ignorat...cred nu știu sigur dar pare că este și offshare...
Îl recomand cu mare drag...chiar nu a dezamăgit de 2 ani de zile,nu a fost nici măcar 1 secunda down, este recomandat și pe câteva forumuri internaționale super cunoscute,de acolo am auzit și eu de acest hosting.
 
Ultima editare:
Pentru un shop online daca e serios, nu recomand niciodată sa incepi sau sa rulezi pe un shared hosting.
La server4you ai servere bune si ieftine plus spatiu mult.
Oneprovider la fel ieftin dar in ultimul timp serverele lor se rup in doua si pierzi totul.
Online.net la fel sunt buni si iti permite sa faci partiție din panel daca ai mai multe HDD.

Ovh care îi știm toti au servere ieftine.
 
Îți recomand acest host...la doar 2.5$ pe luna ai spațiu nelimitat și tot ce îți dorești...
Eu îl folosesc de 2 ani fara probleme,și am avut hostat și site-ul adult pe el și am luat câteva dmca și a ignorat...cred nu știu sigur dar pare că este și offshare...
Îl recomand cu mare drag...chiar nu a dezamăgit de 2 ani de zile,nu a fost nici măcar 1 secunda down, este recomandat și pe câteva forumuri internaționale super cunoscute,de acolo am auzit și eu de acest hosting.
Din cate vad zice ca are spatiu nelimitat, oare daca urc un backup de cativa TB imi spun ceva?
 
Din cate vad zice ca are spatiu nelimitat, oare daca urc un backup de cativa TB imi spun ceva?
Asta nu mai știu...eu am urcat până acum vreo 650 GB cu filme și filmulețe că să am direct mp4 și văd că nimeni nu mi-a spus nimic...rulează în continuare de ceva timp.
 
Pentru un shop online daca e serios, nu recomand niciodată sa incepi sau sa rulezi pe un shared hosting.
La server4you ai servere bune si ieftine plus spatiu mult.
Oneprovider la fel ieftin dar in ultimul timp serverele lor se rup in doua si pierzi totul.
Online.net la fel sunt buni si iti permite sa faci partiție din panel daca ai mai multe HDD.

Ovh care îi știm toti au servere ieftine.
Eu vorbeam de dedicat cu spațiu nelimitat...
Eu folosesc shared de la ei dar pentru o luna am folosit și dedicatul și este fără cuvinte...
Screenshot_2022-10-13-11-08-45-18_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2022-10-13-11-08-51-01_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2022-10-13-11-08-55-51_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

La ce preturi are pentru dedicat cu spațiu nelimitat eu cred că este cel mai convenabil hosting găsit de mine...
Pe alte hostinguri am găsit cu 20gb spațiu între 80-130 $ pe lună,ceea ce este cam piperat pentru 20 GB...
 
Nu vreau sa fi inteles gresit, dar in 2022 sa crezi ca ai spatiu nelimitat este pur si simplu nebunie curata.
Fiecare e liber sa faca , decida ce vrea dar cand incepi un proiect din care speri sa generezi bani, cum este un shop online, orice minut de offline sau load super slow, iti poate aduce foarte multe pagube.

Asta o stim cu totii care au cumparat macar odata online, cum tratam un astfel de shop.
Multa bafta..
 
Nu vreau sa fi inteles gresit, dar in 2022 sa crezi ca ai spatiu nelimitat este pur si simplu nebunie curata.
Fiecare e liber sa faca , decida ce vrea dar cand incepi un proiect din care speri sa generezi bani, cum este un shop online, orice minut de offline sau load super slow, iti poate aduce foarte multe pagube.

Asta o stim cu totii care au cumparat macar odata online, cum tratam un astfel de shop.
Multa bafta..
Am gasit foarte multe firme care ofera host cu staptiu nelimitat. Sa inteleg ca acel spatiu "nelimitat" nu este nelimitat, iar in momentul cand treci de 100-300 GB o sa-ti spuspendeze contul pe motive care mai de care. Am trimis mesaj la cateva firme si i-am intrabat daca pot doar sa stochez un backup de cativa TB la ei, ca doar ofera spatiu nelimitat. Au spus ca nu am voie asa ceva. Atunci ce am voie? De ce mai pui spatiu nelimitat in specificatii?
 
Am gasit foarte multe firme care ofera host cu staptiu nelimitat. Sa inteleg ca acel spatiu "nelimitat" nu este nelimitat, iar in momentul cand treci de 100-300 GB o sa-ti spuspendeze contul pe motive care mai de care. Am trimis mesaj la cateva firme si i-am intrabat daca pot doar sa stochez un backup de cativa TB la ei, ca doar ofera spatiu nelimitat. Au spus ca nu am voie asa ceva. Atunci ce am voie? De ce mai pui spatiu nelimitat in specificatii?
Salut,

Daca ai sa citesti atent pagina de gazduire, atat la noi pe hetnix.com cat si la majoritatea providerilor care ofera spatiu nelimitat, ai sa vezi ca este specificat foarte clar ce poti si ce nu poti gazdui pe cont.

Exemplu, de pe pagina noastra de Web Hosting: "We offer you unmetered disk storage for your website's required files, such as: html, scripts, media, images and emails.
Please note that this does not mean that you can use the web hosting service as a storage service and store 4TB of footage of your holiday at the beach."

Serviciul de web hosting este gandit sa ofere mediul necesar hostarii unui website. Faptul ca, spre exemplu, ownCloud sau Nextcloud sunt scrise in PHP si practic le poti instala oriunde exista PHP + MySQL, nu inseamna ca folosesti serviciul de Gazduire Web in felul si scopul pentru care el a fost gandit si proiectat.

Fiind un serviciu shared (impartit cu altii), gazduirea web se limiteaza la a oferi posibilitatea hostarii unui website non-complex precum: site de prezentare, blog, chat board poate chiar si un shop la inceput de drum.
Nu poti folosi acest servciu pentru a iti lansa un viitor Google Drive sau eMag. Astfel de aplicatii au nevoi mult mai complexe, ce se satisfac prin servere dedicate sau clustere de servere dedicate.

Revenind la subiect, daca sunteti interesati de serviciul nostru de gazduire web pentru afacerea dvs., sau pentru start-ul unei afaceri, puteti sa ma contactati la andrei at layerbridge.com cu mai multe detalii si va pot oferi chiar si o perioada de proba gratuita, pentru a vedea daca va satisface nevoile sau nu.

Zi faina!
 
Loading...
Back
Sus