Netu.io picat !!!!

Salut!
Cum ar trebui să configurez setările din "Account Settings" de pe Netu.tv pentru a preveni posibilitatea ca cineva să efectueze încărcări de la distanță (remote upload) prin URL-uri?
 
Nu mai exista paypal la retragere? Cred ca nu mai exista nici o retragere de nici un fel...gata si ei de tot? stie cineva ce se intampla?
 
Ultima editare:
Nu mai exista paypal la retragere? Cred ca nu mai exista nici o retragere de nici un fel...gata si ei de tot? stie cineva ce se intampla?
Eu de vreo 2-3 ani de zile retrag doar în crypto. Până acum au avut retrageri USDT. Acum au doar monero. Am retras săptămâna trecută in monero și nu au fost probleme. Nu am retras în paypal deoarece am înțeles că merge mai greu.
 
Intrebare, legata de Binance ce recomanda netu.
Daca scot XMR pe Binance, si fac conversia din XMR in EURO, pot retrage cu 2% comision euro pe visa card (am cont lei si euro la acel card) fara probleme dupa verificarea contului de Binance?
Sau vor fi probleme?
 
Ultima editare:
Intrebare, legata de Binance ce recomanda netu.
Daca scot XMR pe Binance, si fac conversia din XMR in EURO, pot retrage cu 2% comision euro pe visa card (am cont lei si euro la acel card) fara probleme dupa verificarea contului de Binance?
Sau vor fi probleme?
Eu personal nu am retras niciodată pe card deoarece nu am avut nevoie. Fac doar trading și investiții pe termen lung. Dar sunt mai multe modalități de ai transforma în cash. Una este asta care ai spus-o tu însă eu nu am folosit. Dar sunt și bancomate de crypto prin moluri și ții poți retrage.
Poți incerca varianta cu cardul. Și în cazul în care nu merge poți încerca prin bancomatele de crypto. Îi transformi în moneda acceptată de bancomat și poți testa. Dacă suma este sub 5000 de lei (1000 euro) nu îți trebuie verificare.
 
A scos cineva zilele astea XMR? Scrie ca este delayed. Totusi se fac platile in XMR? sau in momentul de fata nu mai primeste nimeni nimic? A incercat cineva sa retraga zilele astea?
 
A scos cineva zilele astea XMR? Scrie ca este delayed. Totusi se fac platile in XMR? sau in momentul de fata nu mai primeste nimeni nimic? A incercat cineva sa retraga zilele astea?
Am o săptămână și eu de când am făcut o cerere de retragere și nu am primit nimic. Niciodată nu a întârziat atât de mult. Trebuie luat în calcul și o posibilă țeapă. Asta ar justifica doar Monero ca opțiune de plată.
Știți alte alternative?
 
Eu v-am spus ca s-a schimbat totul, dar totusi, RemusFlorin, specifica la retragere:

"delayed temporary: because of crypto lowest prices and low earnings on advertisements - payments delayed, dont ask us about payments, just wait it."

Vroiam sa stiu daca voi ati primit crypto sau ma obosesc sa retrag degeaba....
Deci in momentul de fata netu nu mai face absolut nici o plata!
 
"delayed temporary: because of crypto lowest prices and low earnings on advertisements - payments delayed, dont ask us about payments, just wait it."
Acelasi lucru scria și când am dat retragere. Și am primit banii în Monero.
Mai exact am primit pe data de 27 octombrie 100 $ în monero.

Insă acum văd că întârzie mai mult ca de obicei.
 

Atașamente

  • Untitled-1.png
    Untitled-1.png
    23,5 KB · Vizualizări: 21
Eu v-am spus ca s-a schimbat totul, dar totusi, RemusFlorin, specifica la retragere:

"delayed temporary: because of crypto lowest prices and low earnings on advertisements - payments delayed, dont ask us about payments, just wait it."

Vroiam sa stiu daca voi ati primit crypto sau ma obosesc sa retrag degeaba....
Deci in momentul de fata netu nu mai face absolut nici o plata!
Am primit banii astăzi în Monero.
 
Am primit si eu plata in Monero!

Cineva care stie, poate sa ne spuna cum putem scoate bani din Binance/altsite pe card, tinand cont noile legi? Binance lucreaza la retragerea pe card cu 2% ca sunt probleme, cardul fizic binance dispare din decembrie datorita noilor legi...

Ce variante raman? Stie cineva un exchange din crypto in paypal de incredere sau o alta varianta din crypto pe card sau paypal?
zicea RemusFlorin de bancomantele crypto din mall, dar am inteles ca retragerile sunt de minim 3000-4000lei
 
Am primit si eu plata in Monero!

Cineva care stie, poate sa ne spuna cum putem scoate bani din Binance/altsite pe card, tinand cont noile legi? Binance lucreaza la retragerea pe card cu 2% ca sunt probleme, cardul fizic binance dispare din decembrie datorita noilor legi...

Ce variante raman? Stie cineva un exchange din crypto in paypal de incredere sau o alta varianta din crypto pe card sau paypal?
zicea RemusFlorin de bancomantele crypto din mall, dar am inteles ca retragerile sunt de minim 3000-4000lei

Pentru exchange din crypto in paypal puteti sa folositi site-ul magnatus.com .
 
Din ce am citit în politica de confidențialitate trebuie să le trimiți ID și poză selfie?
La cate schimburi am facut, nu mi-au cerut niciodata.
Probabil au trecut acest lucru ca sa se protejeze intr-un fel.
Mai exista site-ul care clasifica toate celelalte site-uri de exchange in functie de cat de bune sunt si vedeti acolo si review-uri de la alti utilizatori - bestchange.com
 
@FsOnline
Tu la "Optional Add Ons" selectezi ceva? sau lasi deselectat tot?
Si ne poti spune aprox in cat timp fac exchange-ul cei de la magnatus?
Multumim!
 

Atașamente

  • 1.jpg
    1.jpg
    49,5 KB · Vizualizări: 13
@FsOnline
Tu la "Optional Add Ons" selectezi ceva? sau lasi deselectat tot?
Si ne poti spune aprox in cat timp fac exchange-ul cei de la magnatus?
Multumim!
Ei asa cum spun au un termen de 48 de ore in care sa iti fac plata, daca vrei sa prioritizezi acest lucru bifezi "i want an urgent reciving" si iti scade 7$ . Eu deobicei selectez optiunea respectiva si plata se face mai repede. Ultima tranzacatie a fost facuta in mai putin de 4 ore si cu ce au luat si ei si taxele de la paypal sunt niste pierderi de 20$ .
 
Loading...
Back
Sus