Metode de Plata din Romania pentru WordPress

xenno

Active Member
Registered
Full Member
Salut!
Am un site/magazin WordPress si foloseste ca metoda de plata PayPal. Cum cei de prin RO nu se prea ingramadesc sa plateasca folosind PayPal, intreb daca are cineva sau se gasesc pe undeva module care sa asigure metode de plata din RO (gen MobilPay) sau cu SMS etc ...
Are cineva ceva functional?

Multumesc anticipat!
 
Ultima editare:
Iti trebuie contract cu ei, ia legatura cu ei si cred ca au deja ei facut module si pluginuri pentru platforme de ecommerce.
 
Am inteles... voi încerca insa alte metode mai sunt? MPesa de exemplu a folosit cineva?
 
Si eu care credeam ca e fix invers.. Ca nu se gasesc magazine romanesti la care sa pot plati cu paypal
 
Asta e încurcătura ... cu plata prin paypal nu voi putea sa iti facturez lei...
Si, ca si comerciant din RO sunt obligat sa am facturi în lei chiar daca am preturi in EUR ...
Sau ceva de genul asta...
Daca vand afara servicii sau produse pun facturi cu monedă de circulatie internațională.
Nu pot spune ca sunt guru în astea ... si eu, la rândul meu, învăț.
 
Pentru plata prin card si BTC iti recomand Stripe. Pentru a putea primi plati in BTC trebuie sa setezi moneda in usd.
La plata pentru mobil PayGol, care au acoperire mondiala, revshare bun si in 5 minute poti avea codul pus pe site.
 
Pentru plata prin card si BTC iti recomand Stripe. Pentru a putea primi plati in BTC trebuie sa setezi moneda in usd.
La plata pentru mobil PayGol, care au acoperire mondiala, revshare bun si in 5 minute poti avea codul pus pe site.
Nu poti folosi Stripe in Romania, sau stii tu vreo metoda?
 
Loading...
Back
Sus