Metode de facut bani in 2022???

daqogem

Active Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor,

Ce metode de facut bani mai folositi in ziua de astazi in mediul online ?

Pe langa filme online, m-ar interesa cu ce va mai ocupati voi si are succes.

Stiu ca probabil multi dintre voi oricum nu ati vrea sa divulgati astfel de informatii, insa doar cateva cuvinte imi pot fi de maxim ajutor.

Multumesc mult
 
La mine de cativa ani buni merge White label. Nu ma ocup de prea multe metode pentru ca ma concentrez pe ceea ce merge.

Vezi ca exista topicul White label pe forum sau vezi acest topic
Cum se adauga SSL White Labels pe CB
Cel mai rapid mod de a face bani e adult.
Apoi daca iti place sa dai tepe (nu stiu daca într-adevăr ii place cuiva asta) sau sa zicem ca poti trece peste cadavre, atunci cripto, se scoate foarte mulți bani din inocenta altora.
 
La mine de cativa ani buni merge White label. Nu ma ocup de prea multe metode pentru ca ma concentrez pe ceea ce merge.

Vezi ca exista topicul White label pe forum sau vezi acest topic
Cum se adauga SSL White Labels pe CB
Cel mai rapid mod de a face bani e adult.
Apoi daca iti place sa dai tepe (nu stiu daca într-adevăr ii place cuiva asta) sau sa zicem ca poti trece peste cadavre, atunci cripto, se scoate foarte mulți bani din inocenta altora.
Unde mai promovezi white label?

Mersi de raspuns
 
Unde mai promovezi white label?

Mersi de raspuns
Trebuie sa înțelegi ca eu domeniu foarte vechi pe asta si merge cam singur.
Pentru mine metoda care a funcționat si inca merge este blog unde scriu despre sex si alte rahaturi de gen.
Sunt altii care fac mult mai mulți bani din asta ca mine.
Sunt cativa useri aici care fac din White label peste 10k$ pe luna.
Trebuie sa găsești ceea ce te atrage si esti bun si sa continui.

Mereu am spus:
Ceea ce merge la mine nu înseamnă ca va merge si la tine. Si invers.
 
Strategia după care lucrez eu în ultimul timp poate fi văzută drept prostească de majoritatea, dar e următoarea :

Caut subiecte care nu se uzează niciodată, ceva ce o să aibă aceeași valoare și peste 10 sau 20 ani. Desigur că mulți caută acest tip de subiecte, dar eu nu le caut pe cele populare, pentru mine e destul și 2-3 vizite pe zi la fiecare articol.

Deja depinde de nișă și țară la câți bani faci per vizitator, dar scopul meu este să fac minim 0.2$ pe zi.

Acum o să zici : stai, 0.2$ pe zi, și cum supraviețuiești?

Păi vezi, din cauza că aceste subiecte nu se demodează niciodată, acești 0.2$ se transformă direct în venit pasiv, peste 10 ani ei tot o să vină.

Acum să zicem că lucrez o lună, 30 de zile, cu 0.2$ pe zi, în 30 de zile o să ridic un venit de 6$ zilnic, prea puțin, nu ? Lucrezi 30 de zile și nici de țigări și cafea nu îți ajunge

Nu chiar, în 365 de zile asta iese 73$ pe zi. Parcă mai merge cât de cât, nu?

În 2 ani de lucru zilnic, iese 146$ zilnic, parcă nu doar că merge, dar e chiar frumos.

Și deja depinde de cât are nevoie un om pentru fiecare, dar practic ajungi la o anumită sumă, apoi ce ? Apoi îți permiți să nu faci absolut nimic.

Da, nu poți începe să îți pui acest scop având nevoia de a te întreține și să fie aceștia tot ce faci, dar ai lucrul primar, la care lipești și asta, iar încet, încet, tot scoți câte un pic din ăla și te axezi pe acesta. Scopul poate fi și 0.1$, oricum în 4 ani ai 146$ zilnic venit pasiv.

(Ca o paranteză, nu sunt eu tipul de om care să lucreze câțiva ani apoi să se oprească și să nu facă nimic. Important pentru mine e libertatea, după ce ajungi la o sumă cu care ești confortabil, nu mai alergi după bani, poți să "creezi" ceva cu scopul de a îți aduce plăcere, ceva de care să fii mândru, indiferent ce e acest lucru, că e un proiect online sau fizic, dar poți să îl faci primind plăcere, fără să te gândești la "oare îmi vor ajunge banii?")

Edit : Practic vorbind, poți ajunge milionar făcând 0.2$ pe zi, depinde doar cât timp o faci))
 
Metodele de facut bani au ramas aceleasi de ani buni..
Youtube - castigi decent daca gasesti o nisa pe care sa te poti baga si pe care sa poti evolua.
Site-uri - aici poti castiga pe creare si administrare sau creare de continut(articole) pe orice nisa pentru alte persoane sau pentru site-ul tau.
Design - sunt o multime de site-uri (gen fiverr) de unde poti face un venit.
Muzica - am un prieten care face diverse beat-uri pe care le distribuie cu tunecore, prin tunecore poti sa monetizezi prin drepturi de autor un beat facut de tine care e folosit pe platforme ca si tiktok,facebook,instagram,youtube etc, esti platit automat pentru orice vizualizare facuta pe aceste platforme indiferent cine iti foloseste muzica, sau poti vinde beat-urile facute de tine pe fiverr sau alte site-uri pe o anumita suma.
Excludem ca si metode de facut bani site-urile/aplicatiile de vizionat reclame sau alte porcarii de genul pe care faci 4 lei pe luna.

Sunt o multime de metode dar competitia pe toate metodele e din ce in ce mai mare, nu mai faci asa usor vizite pe un site ca si acum 5 ani, pe youtube la fel e mult mai greu sa cresti un canal de la zero si exemplele pot continua..

Daca vrei sa faci bani in 2022 (bani nu maruntis) cel mai bine alegi o nisa muzica/site/design/creare de aplicatii si devii bun intrun domeniu, daca nu te pricepi la nimic nu ai cum sa faci bani.
 
Si un lucru care trebuie ținut cont si care contează foarte mult daca vrei sa faci multi bani.

Sa te doară undeva de user si restul, sa calci pe cadavre.
Cei care fac asta mereu au făcut si fac bani.
Daca esti corect si bun nu vei faci decat mărunțiș.
 
Si un lucru care trebuie ținut cont si care contează foarte mult daca vrei sa faci multi bani.

Sa te doară undeva de user si restul, sa calci pe cadavre.
Cei care fac asta mereu au făcut si fac bani.
Daca esti corect si bun nu vei faci decat mărunțiș.
Nu zici rau, aici imi vin in gand oamenii de fac o gramada de cursuri (si romani) cu prezentari frumoase, promisuni, ei evidentiind faptul ca nu sunt get-rick-quick scheme.. m-am uitat pe unele cursuri leaked de exemplu pentru e-commerce+dropshipping care costa in jur de 500 $ si duc pana la 7000 $ si dupa am intrat pe youtube pe canalul lui Ecom King si exact acelasi continut (poate chiar mai bun) este FREE.

Deci tu practic poti sa faci niste edit-uri, screenshot-uri, review-uri false si dupa sa faci copy+paste un video ca ala si sa castigi sute de mii :))) Nu as face asta niciodata.

Apoi, personal am avut un website cu articole bine scrise pe un site super optimizat, dar mai tarziu mi-am dat seama ca nisa e destul de competitiva si fara ceva link-uri in spate am facut toata munca aia degeaba..

A se intelege ca poti sa iesi si din problema de mai sus, sa te axezi pe long-tail cu search-uri putine si fara concurenta, dar daca esti pe o micro-nisa limitata nu poti face asta. Oricum in 2022 mi se pare super greu si nu merita sa faci un site de genul , iti trebuie trafic mare si aici vorbesc de tier 1 in primul rand ca sa faci un venit destul de ok prin ads-uri.. poate doar sa ai ceva sponsorizari.
 
Nu zici rau, aici imi vin in gand oamenii de fac o gramada de cursuri (si romani) cu prezentari frumoase, promisuni, ei evidentiind faptul ca nu sunt get-rick-quick scheme.. m-am uitat pe unele cursuri leaked de exemplu pentru e-commerce+dropshipping care costa in jur de 500 $ si duc pana la 7000 $ si dupa am intrat pe youtube pe canalul lui Ecom King si exact acelasi continut (poate chiar mai bun) este FREE.

Deci tu practic poti sa faci niste edit-uri, screenshot-uri, review-uri false si dupa sa faci copy+paste un video ca ala si sa castigi sute de mii :))) Nu as face asta niciodata.

Apoi, personal am avut un website cu articole bine scrise pe un site super optimizat, dar mai tarziu mi-am dat seama ca nisa e destul de competitiva si fara ceva link-uri in spate am facut toata munca aia degeaba..

A se intelege ca poti sa iesi si din problema de mai sus, sa te axezi pe long-tail cu search-uri putine si fara concurenta, dar daca esti pe o micro-nisa limitata nu poti face asta. Oricum in 2022 mi se pare super greu si nu merita sa faci un site de genul , iti trebuie trafic mare si aici vorbesc de tier 1 in primul rand ca sa faci un venit destul de ok prin ads-uri.. poate doar sa ai ceva sponsorizari.
Multi fac o gramada de bani de pe urma altora mai naivi pe internet...mi am amintit de o stire recenta pe subiectul (bani online usor) :))))
5000 de persoane pacalite sa investeasca intr-o aplicatie.. mai multe aflati din acest video:

Daca tot e topic despre metode de facut bani in 2022 probabil o sa fie multe persoane mai putin informate si e important sa stie si de pericole, aveti mare grija in ce investiti banii munciti de voi in online..
 
Ultima editare:
Deveniți un asistent virtual.
Faceți cercetări online.
Transcrie fișiere audio și video.
Creați un Patreon.
Examinați site-uri web și aplicații.
Alăturați-vă unui program de afiliere.
Lansați un canal YouTube.
Participați la focus grupuri.
 
Loading...
Back
Sus