Metoda prin care oricine poate fi gasit oriunde, oricand doresti

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Sa spunem ca avem o solutie prin care poti gasi o persoana oriunde in lume, oricand doresti si relativ usor.

Partea buna.
Sa luam un caz unde o persoana draga este disparuta si vrei sa o gasesti imediat inainte de a fi ranita sau mai rau. Sau in situatia de fata sa poti gasi orice terorist din lume, oriunde s-ar ascunde si apoi sa treci la arestarea lor.

Partea proasta.
Nimeni nu se poate ascunde de guvern, adio intimitate. Orice persoana sau guvern care dispune de aceasta metoda poate sa gaseasca persoanele care le cauta.
Chiar daca esti in inima muntilor tot vei fi gasit, orice persoana care este intr-un program de genul Protectia Martorilor, nu va mai fi sigur pentru ca poate fi gasit relativ usor.

Intrebarea mea.

Daca voi ati putea sti acea metoda, exact cum se face, cum se utilizeaza, ati lasa restul lumii sa stie de ea, sa aiba acces?

Cineva mi-a spus astazi ceva de genul, ca raspuns la aceasta intrebare.

Raspunsul a fost Da, pentru ca intr-o buna zi altcineva va veni cu ideea si tot va fi folosita de toata lumea sau de guverne. Asa ca mai bine profiti acum si ajungi unul dintre cei mai bogati oameni din lume.

Deci care ar fi raspunsul vostru. Da sau nu si dece?
 
Eu iau prima data partea proasta, ma va depista nevasta in ce carciuma imi fac veacul mereu
 
Si eu sunt de parere ca daca vrei sa te imbogatesti sa o pui in aplicare dar pe partea cealalta nu as face asta. Iti dai seama ce haos o sa se creeze daca ar pune mana cine nu trebuie pe aceasta metoda. Eu daca as stii asa ceva as infinta o firma care sa se ocupe strict de aflarea persoanelor disparute (asta dupa ce se fac verificari la sange de persoana disparuta si cea care doreste serviciul ). Si cu aflarea teroristiilor etc e prea complicata treaba. Guvernele stiu multe dar TAC. Totul este o cacialma mare.
 
Nu, fiindca fie si de n-as folosi-o, tot ar fi cineva care s-o foloseasca, fara sa o afle de la mine. Si atata timp cat nu ranesc pe nimeni, ajut persoanele (nu cele care vor ajutor, e o diferenta) care au nevoie sau ma protejez, consider a fi fair use.
 
Ultima editare:
NU, deoarece 95% din persoane nu vor folosi metoda intr-un scop bun.
Tin minte si acum cum se publicau metode pe rst de a face anumite chestii (pas cu pas sa inteleaga tot omul) iar toti in minute distrugeau in loc sa ajunge.. nu cred ca existe a face bine cu metode de genul asta si mi se pare normal ca nu oricine sa aiba acces la asa ceva.

Eu personal neavand nimic de ascuns nu are de ce sa ma deranjeze ca "guvernul" va stii locatia mea spre ex la subiect. Doar "baietii buni" vor avea probleme.
 
Loading...
Back
Sus