Cerere Lecții de viață

Robertanitei

Member
Registered
Salut! Cum pot înregistra ecranul la laptop fara sa îmi arate doar fundalul negru si cu sunet pe pro TV Voyo
 
Am incercat cu obs dar îmi arată doar fundalul negru si cu sunet , e ceva de genul ca la Netflix, dar stiu ca se poate înregistra dar inca nu am aflat cum
 
Trebuie umblat prin setari ca trebuie sa funcționeze.
Mai este o metoda prin ffmpeg unde pui link m3u si e posible sa necesite si login info dar nu stiu exact comanda.

Vezi camtasia poate merge.
Sigur exista ceva care sa înregistreze.
 
Poate ceva program de-al tau foloseste asa ceva:

screen issues​

To record Netflix without having to deal with a black screen, use screen recording software and uncheck the [Use hardware acceleration when available] option in Edge or Chrome. If a user plays a Netflix video with Edge or Chrome while using the hardware acceleration function, the user will only see a black screen on the recorded video.

Asta e de la bandicam
 
Pe obs alege aplicația Chrome sau ce browser folosești, apoi din obs accesezi site, login si play. Poți da record inainte de a accesa site si dupa ce termină editezi video.
 
Camtasia Record 8 + disable la "Utilizează accelerarea hardware când este disponibilă"

testat pe netflix acum 1 min si functioneaza fara probleme...probabil si pe voyo. Nu am abonament acolo sa incerc dar 100% merge
 
Loading...
Back
Sus