Iphone X sau S9 plus

AsyMax

Sales and Marketing
Registered
Full Member
Salut,
Am de ales dintre iphone x sau samsung s9 plus. Imi poate spune cineva ce sa aleg?
Ca sa lamurim un lucru, nu sunt fan la nici unul dintre ele, si nu sunt genul sa i-au telefon doar sa ma laud.
Daca cineva are sau a avut si poate lasa un mesaj, as fi bucuros.

Multumesc.
 
Depinde mult ce cauti / la un telefon. Din cele doua ti-as recomanda Samsung, IAR daca vrei performance, adica configuration de laptop pe telefon, atunci alegerea Este in xiaomi unde AI 16gb ram si 128gn storage SSD.
 
Pai in primul rand e vorba de doua telefoane cu marimi diferite. Ai spus S9 plus, nu S9. Automat e un telefon mai mare. Legat de marime numai tu poti decide ce telefon vrei, cat de mare sau de mic sa fie ...

Eu acum am un S8. Sincer mie nu-mi prea place androidul, IOS-ul mi s-a parut intotdeauna mai bun, iar asta e un criteriu foarte important. Tie care iti place mai mult IOS sau Android ? Asta e alt lucru pe care doar tu il stii ... Ca degeaba iti place un laptop, daca te obliga sa folosesti linux pe el si tu vrei windows ...

Alt aspect contra S8/S9. Folia de protectie se pune mult mai greu (pe ecranul curbat) si uneori daca nu e cea mai de calitate folie, mai scade putin din calitatea touch-ului. La iPhone folia se pune perfect. Iar husa de protectie trebuie aleasa doar din anumite materiale. De exemplu mie imi plac cele transparente din silicon, iar alea nu le prea poti folosi pe S8/S9 pt. ca iti imping folia si trebuie sa te rezumi la cele din plastic sau alte materiale mai rigide, care raman fixe pe telefon, nu ca cele din silicon ...

Si nu in ultimul rand, la S8 dupa ce l-am luat, m-am simtit "furat" la ecran. Ecranul nu este asa mare cum pare, cand intri intr-un joc sau clip pe youtube, ecranul se miceste, locul de jos unde vezi acele "foste butoane" care acum sunt direct pe display, devine negru, iar ecranul devine mai mic. Probabil acest lucru se intampla si la S9, iar la iphone X nu, ecranul ramane la fel de mare ...

In mare eu cred ca o sa fii multumit de ambele telefoane, sunt cele mai noi si cele mai bune telefoane de la samsung si apple totusi, dar eu as alege iPhone X ...
 
iPhone X daca dorest stabilitate, Samung daca dorest ecran mai mare.
 
nu recomand telefon cu android,se blocheaza des , ios niciodata nu se va bloca sau foarte rar....am avut si eu s8 plus si am renuntat dupa 1 luna la el din cauza ca dadea crash si se bloca in anumite aplicatii
 
Loading...
Back
Sus