Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Intrebare legata de card si asocierea cu Ad-Sense

Discuție în 'Vlogging si monetizare YouTube' creată de RRR, 6 Dec 2016.

1. RRR

RRR Member Registered

Aprecieri primite:
    20
    Puncte trofeu:
    8
    Credit:
    $83,86
    Salut,as vrea sa-mi schimb metoda de primire a banilor din adsense si as vrea sa-mi fac un card.Stie cineva ce fel de card imi trebuie (si la ce banca imi recomandati sa-l fac) si in cat timp se salveaza modificarea pe care o voi face la metoda de plata (am citit undeva ca dureaza 14 zile pentru unele modificari si 2 zile pentru altele).

Publicitate

Oprisan Alina apreciază asta.
  2. ionut
    Stressed

ionut Moderator Moderator VIP Club Full Member

Aprecieri primite:
    35
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $358,30
    banii se livreaza in contul bacar, iar cardul asociat acestuia nu are nici o legatura cu primirea banilor din ads. iar modificarile se salveaza de indata ce confirmi noul cont bancar.

Oprisan Alina și AlexH apreciază asta.
  3. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.233
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.180,23
    1. datele se salveaza imediat ce ai confirmat contul. Asta depinde de banca la care esti. Unde am eu, am confirmat contul in 45 minute, dar sunt banci unde dureaza cateva zile.
    2. daca ai facut modificarile inainte de 15 ale lunii atunci vei primi banii pe cont, daca nu, atunci noua metoda va functiona luna urmatoare
    3. contul trebuie sa accepte transfer electronic international de bani. Desi pare ciudat, sunt unele tipuri de conturi care nu functioneaza. Asa ca e bine sa intrebi la banca cand faci contul.
    4. In unele cazuri se accepta card si nu cont bancar, asa ca recomand sa ai card visa debit sau visa electron. NU pot confirma dar am auzit ca cele Maestro si uneori MasterCard nu functioneaza.

4. RRR

RRR Member Registered

Aprecieri primite:
    20
    Puncte trofeu:
    8
    Credit:
    $83,86
    Salut am facut cardul,dar inca mai am o intrebare.Cand completez metoda de plata din adsense,la nume pun numele trecut in cererea de deschidere cont curent,sau numele trecut pe card.Cel de pe cerere este format din numele meu de fam si un prenume,pe cand cel de pe card este numele meu complet.Si inca ceva,imaginea de la metoda de plata trebuie sa arate asa?

Fișiere atașate:

5. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.233
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.180,23
    Da
    Numele asa cum apare pe card

Daca adaugi cont bancar, atunci adaugi numele la cont cum e trecut, daca e card atunci adaugi exact cum apare pe acesta.
    In spania am adaugat numele meu complet chiar daca pe card aveam prima litera de la nume, iar in uk a trebuit sa adauag exact numele.

6. RRR

RRR Member Registered

Aprecieri primite:
    20
    Puncte trofeu:
    8
    Credit:
    $83,86
  7. AlexH
    Aggressive

Aprecieri primite:
    6.233
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.180,23
    Din experienta mea este ca DA.

8. RRR

RRR Member Registered

Aprecieri primite:
    20
    Puncte trofeu:
    8
    Credit:
    $83,86
  9. Luca89

Luca89 Member Registered

Aprecieri primite:
    12
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $15,21
  10. AlexH
    Aggressive

Aprecieri primite:
    6.233
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.180,23
    1. deschide alt topic cand ai nevoie de ajutor/sfat
    2. poti adauga, dar nu e recomandat, pentru ca in TOS spune ca este permis un cont pe persoane. Un card nou nu este greu de facut la alta banca.

11. Jeliu Mihai Bogdan
    Angelic

Jeliu Mihai Bogdan Active Member Registered Full Member Graphic Designer

Aprecieri primite:
    159
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $271,89

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...

Distribuie pagina asta