Internet făra limită in Europa

sasulinux

Active Member
Registered
Full Member
Salutare la toti, vin pe scurt cu un subiect cam interesat de multa lume si anume:
Să ai internet nelimitat in toată europa,se folosesc cartele de vodafone,o2 tesco etc.
Se folosesc aplicațiile: http injector,napsternetv,http custom,v2ray,dark tunnel,ha tunnel plus etc.
O sa va las un link cu mai multe video-uri si apoi comentam subiectul.
 
Am citit asa in mare si personal nu as testa, cel putin la ora actuala cand am internet destul în toată Europa, fara extra cost sau taxe.

Apoi sa dai acces cuiva la traficul tau online, plus acces la alte date sensibile nu cred ca se merită.
 
Netul e destul de scump si esti si limitat,deci...merita va spun din propria experiență.
 
Nu știu ce folosești si "scump" depinde de fiecare.
Cum am spus, nu as folosi astfel de sisteme pentru siguranța datelor mele.

O varianta mai ieftina și relativ usor de făcut este un vps de 2 euro care il folosești pentru a naviga cand nu ai acces sau date multe.

Firma unde esti te va taxa doar la traficul intre conexiunea ta cu acel vps care e nimica toată.
 
Eu vreau sa fac aceea varianta cu vpn si totul este mai ieftin.
Referitor la securitate ce sa imi faca? Doar sa am net sa pot naviga si sa imi mearga IPTV-ul, ca merge la viteza de 60-180 Mb de aceea asi opta pentru aceasta varianta.
Dar nu imi deschide downlink-ul din aplicatie.
Ceva nu fac bine,ori nu e buna gazda cu care fac.
 
Pai daca ai telefon de unica folosință merge, dar cum ai conturi, banca, etc pe telefon, atunci nu se merita.

Varianta expusă de mine mai sus ai viteza la server, care in general este 100mbps FD.

Plus daca mai folosești si 1.1.1.1 de la cloudflare si mai bine.
Fiecare in final alege ce dorește.
 
Exact,nu folosesc carduri, doar navigare si iptv ca merge super ok, la mine nu imi pleaca downlink-ul din aplicatia napsternetv, cand fac configul de pe fastssh sau sshocean.
Am vazut ca iti trebuie o gazda din tara respectiva,acolo se refera la tara de unde e cartela sim nu?
Ca eu sunt in Germania si cartela e de vodafone uk,vpn-ul il pot pune din ori ce tară nu?
Acolo ceva imi scapa cand fac acel config, de nu imi pleaca netul.
 
Loading...
Back
Sus