Host free pentru redirect

crystygye

Well-Known Member
Registered
Full Member
Vreau sa fac un redirect in htaccess de la un domeniu catre alt domeniu.
Domeniul care vreau sa ii fac redirect cu codul de mai jos, are circa 20k unici pe zi.

1. Imi trebuie host platit puternic pentru un simplu htaccess de redirect? Sau este suficient sa aleg un host free recunoscut si isi va face treaba?
2. Va trebui sa adaug noul domeniu in cloudflare sau voi continua sa functionez pe cel vechi?
3. Aceasi intrebare de la 2 dar referitor la webmaster tools.

Multumesc!

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain\.com$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.olddomain\.com$
RewriteRule (.*)$ http://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]
</IfModule>
 
Mersi frumos. Chiar cu el doream sa lucrez. Daca se poate sa imi raspunzi si la celelalte 2 intrebari, mersi!
 
2. Va trebui sa adaug noul domeniu in cloudflare sau voi continua sa functionez pe cel vechi?
Aici nu prea am inteles. Nu trebuie neaparat adaugat un cloud.
3. Aceasi intrebare de la 2 dar referitor la webmaster tools.
Poti adauga ca alias domeniu in GW sau nu. Depinde de tine.

O metoda buna pentru a trimite traficul de pe vechiul domeniu pe pagini random din site care da mult mai bine, recomand sa instalezi pluginul better random redirect si in loc de newdomain.com pui newdomain.com/random. La fiecare accesare va afisa un articol diferit din baza de date.
 
Cloudflare va trebui adaug noul domeniu ca voi schimba hostul. Deci greseala mea ca am intrebat.
Mersi pentru idea cu alias. Am aceleasi linkuri-posturi nu vreau sa trimit random. Doar redirect fara alte chestii.

Mersi de ajutor si raspuns! M-am lamurit referitor la tot. Se poate inchide.
 
Loading...
Back
Sus