Stiri Halep, în FINALĂ la Indian Wells!

RoforumBot

Active Member
Membru personal
Registered
Full Member
Veste uriaşă pentru Simona Halep! Serena Williams, liderul WTA, a suferit o accidentare pe parcursul turneului şi a anunţat în ultima clipă că nu va disputa semifinala. Drept urmare, graţie abandonului Serenei, Simona avansează în ultimul act de la Indian Wells fără să joace.
Jucătoarea din SUA a acuzat probleme la genunchiul drept şi nu va putea cuceri trofeul la un turneu special din ţara sa natală, care i-a marcat serios cariera. Serena a intrat pe teren preţ de câteva minute, pentru a-i anunţa pe spectatori că nu va juca împotriva româncei, iar apoi a făcut şi un anunţ online.

550cf35095f9cff243000000
"Acum patru luni am început aventura de a juca la Indian Wells şi a fost o experienţă fantastică. Nu visam că voi putea face asta...", a scris liderul mondial pe contul său de Instagram, după anunţul retragerii.
Pentru Halep va fi şansa primului triumf într-un turneu Premier Mandatory, ceea ce ar reprezenta cel mai mare succes al carierei.Finala va avea loc duminică, la o oră ce va fi anunţată ulterior. Pentru accesul în ultimul act, Halep va primi 650 de puncte WTAşi 439.420 de dolari. Simona Halep este a treia favorită a turneului şi o conduce pe Jankovic cu 3-1 la "directe".

Halep şi Serena se pregătesc să intre pe teren. Jelena Jankovic este prima finalistă a turneului, după 3-6, 6-3, 6-1 cu Sabine Lisicki. Săptămână de vis a sârboaicei!


Continue reading...
 
sa spunem ca "cu noroc", sa vedem daca si in finala are acelasi "noroc"
 
Se pare ca Simona Halep a castigat Finala de la Indian Wells. Bravo Simona Halep
Scor 2-6 , 7-5 , 6-4
 
eu vreau sa o vad goala :))
Acum sau inaite sa isi faca operatia de micsorarea a sanilor? Cred ca e singura femeie de care am auzit sa faca o astfel de operatie.
Si eu as vrea dar nu intr-o revista chineza. :D
 
Loading...
Back
Sus