NeTestat GRASS - Esti plătit pentru internetul neutilizat !

heimdall

Active Member
Registered
Full Member
Fiți plătit pentru internetul neutilizat !

Grass este o rețea descentralizată pentru accesarea web-ului public și, astfel, accesarea datelor necesare antrenării modelelor AI. Pe măsură ce se extinde în activitatea de curățare și pregătire a seturilor de date structurate, devine o parte integrantă a bazei existenței AI.


Ce este GRASS și cum funcționează?​
Este infrastructura de bază care alimentează modelele AI. Prin instalarea extensiei web Grass, aplicația vă va vinde automat internetul nefolosit companiilor de inteligență artificială, care îl folosesc pentru a căuta internetul și a-și antrena modelele. Rezultatul? Participați la creșterea AI, câștigând o miză în rețea pentru a vinde o resursă pe care nici nu știați că o aveți.Untitled.png


Grass Referral Program
Intrarea în versiunea beta Grass este doar pe bază de invitație, așa că, dacă ați ajuns aici, felicitări.

Câștigul de puncte Grass au loc prin trei acțiuni principale:
1.Când descărcați și utilizați Grass
După descărcarea extensiei , veți primi puncte pentru activitatea pe care o generați, împreună cu un link de recomandare pentru a invita pe alții să descarce Grass.

2.Când referiți cu succes pe cineva
Ori de câte ori linkul dvs. de recomandare duce la o descărcare reușită, punctele vor crește cu 20% din punctele utilizatorului recomandat pentru totdeauna.

3.Când persoana (persoanele) recomandate își extind invitațiile altora.
Când cineva pe care îl inviți împărtășește o invitație, punctele tale vor crește cu 10% din punctele arbitrului secundar pe perpetuitate. Cu cât trimiterea dvs. înregistrează mai mulți utilizatori în rețea, cu atât obțineți mai multe puncte.
De fiecare dată când cineva de la al doilea nivel al rețelei dvs. de recomandare distribuie o invitație, punctele dvs. vor crește cu 5% din punctele invitației de gradul 3 pe perpetuitate. Acest lucru mărește și mai mult punctele pe care le puteți câștiga prin rețeaua dvs. extinsă de recomandare.

Link invitatie GRASS : Grass: Earn a Stake in the AI Revolution

Nu este vorba doar de a primi invitații, ci de a invita utilizatori activi care vor contribui la ecosistemul nostru, de a ajuta Grass să se dezvolte în timp ce vă câștigați mai multe puncte Grass. Cu cât rămân mai mult conectați la rețeaua Grass, cu atât sunt mai mari recompensele pe care le primiți – așa că răspândiți vestea și spuneți tuturor să atingă Grass!
 
Ultima editare:
Deci din ce ai spus tu si ce scrie pe site la ei, este un fel de MLM + Arc care l-am utilizat cu totii aproape.
Daca ai un laptop sau desktop vechi care nu-l folosești si crezi ca se merita curentul consumat, atunci poti încerca.

Pe un device care tu lucrezi si ai date importante, gen e-mail, parole, login pe site de cumpărături sau banca, nu as recomanda.

Bani nu primești, cel puțin de moment, adica cu alte cuvinte ei iti oferă un fel de acțiuni la firma lor, fara sa spună cate acțiuni vei primi la x numar de puncte si nu vei stii daca acesta firma va fi listata la bursa sau daca reverențele se platesc anual in funcție de profitul firmei.

Oricum de moment sare din schema conform lor orice venit in bani reali.

Si plus de asta, trebuie minim 100 ore de uptime, adica conectat sa te califici tu sau orice referal care-l aduci.

Daca vrei neapărat sa câștigi bani din internetul și device tau neutilizat, se poate face prin alte metode unde scoți bani mai rapid si mai mult.
 
Deci într-un cuvânt trebuie trecut la coșul de gunoi acest thread
 
Nu stiu ce sa cred , parerile sunt impartite despre GRASS , eu am un sentimen pozitiv , nu stitu de ce.
Pentru mine e un risc mare si nu se merita de mom, cand sunt alte alternative mai sigure si profitabile.

Plus dacă aștepți bani din asta conform lor, nu vei primi nimic.
Daca tu continui sa testezi, sa ne tii la curent cum decurge.

Eu m-as înregistra pe link tau insa pentru a primi ceva trebuie sa stau 100 ore, lucru care in acest moment nu se merita pentru mine.
 
Un mic update legat de Grass , se pot vinde punctele :

Las si un video:


Eu personal am si uitat ca am extensia activata , am strans pana acum 12.02K puncte.
Vedeti ca o sa urmeze si un airdrop cat de curand .
 
Volumul total de tranzactionare $2,119,333.5 USD
Pret mediu de vanzare LICITAT pt 1 punct : 0,00383 USD
Pret mediu de vanzare PRIMIT pt 1 punct : 0,00281 USD
Eu am strans 14.02K (in 7 zile, 16 ore, 17 min) , aproximativ 40 USD calculat la ultimul pret cu care s-a vandut un punct. Tin sa mentionez ca am avut extensia dezactivata multe zile ...
get grass.jpg
Teoretic daca lasi extensia sa isi faca treaba 24/24 , timp de o luna ai strange undeva la 60.000 de puncte dintr-un singur calculator , insemnand 168.6$ (0,00281*60000) .

Voi cate puncte aveti pana acum?
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus