Eurovision 2016 ar putea fi difuzat de PRO TV

b0d0

Un Nimeni Celebru ...
Registered
Full Member
Directorul general al PRO TV, Aleksandras Cesnavicius, a trimis o ofertă la European Broadcasting Union (EBU) pentru a difuza Eurovision 2016 și pentru a prelua tot ce ține de participarea României la acest concurs. Conform declarației CEO-ului, ce a ținut o conferință de presă alături de Ovidiu Anton, se va încerca găsirea unei soluții până în ultima zi.
După decizia EBU de a exclude România de la Eurovision 2016, conducerea TVR a discutat cu Ministerul Finanțelor, fără a se ajunge însă la o rezolvare. O nouă alternativă pentru participarea României la Eurovision a apărut, însă, în această dimineață (27 aprilie), când CEO-ul postului PRO TV a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că a trimis o ofertă la European Broadcasting Union pentru a prelua tot ce ține de implicarea țării noastre în acest concurs.
 
Protv le-a luat champions league, meciurile nationalei, eimisiuni si multe altele. De multi ani ProTv se comporta ca Televiziune Nationala, lucru care ar trebui sa-l faca TVR.
Eu ma bucur daca Protv ar reusi sa faca ceva pentru ca totul ar fi mai bine si evitam situatii in care sa fim acuzati de neplata.
 
Din pacate nu prea se poate din ce am aflat .. ieri am scris pe blogul meu despre situatia asta ..
Nu vreau sa vorbesc despre oamenii din TVR si nici nu vreau sa acuz o anumita persoana chiar cunosc cativa oameni extraordinari si nu au nici o vina . Acei oameni au facut proiecte extraordinare si chiar sunt mandru de acei oameni dar cand vezi ca din cauza postului TVR primim o palma la nivelul Uniunii Europene chiar ma doare ca om … ca un om banal sa zic chiar …

Despre ce palma este vorba este simplu : Eurovision !

Daca te intrebi de ce sunt un pic agitat pai hai sa-ti spun . PRO TV vrea neaparat acest show sa fie prezent si in aceasta tara si chiar castigatorul nostru sa fie prezent la acest spectacol avand in vedere ca a castigat cu voturile culmea aici vine nesimtirea CU AJOTORUL UNOR APELURI TAXATE ! Ups ?!

Da oameni buni … ca sa votezi un candidat trebuie sa votezi .. dar ghinion de ghinion TE COSTA ! Continuarea aici
 
Loading...
Back
Sus