Este EuroMilion scam?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ieri cand asteptam doctorul la spital, am gasit un ziar care am inceput sa-l citesc. Pe pagina 4 vad o reclama la EuroMilion care anunta un premiu de 84 milioane lire pentru tragerea de vineri. Mi-a atras atentia pentru ca era ziua de marti si extragerea nu fusese inca facuta, asa ca ma intreb cum anunta un premiu de 84 milioane lirre cand tragerea de astazi nici nu a fost facuta?
M-am uitat bine la data cand a aparut ziarul cat si data la care face reclama, sa vad daca nu cumva gresesc. Premiul pentru marti a fost undeva la £70 milioane iar ei anuntau deja pentru vineri un premiu de 84 milioane. Cum se poate sa anunti un premiu pentru extragerea viitoare cand cea curenta nici nu a fost facuta?

Asa ca am contactat loteria nationala pe twitter sa vad ce explicatii au.

Acesta a fost raspunsul lor.
Hi, yes as stated its a Jackpot Event for €100m(~£87m). It would have been that amount even if Tuesday's Jackpot was won.^Greg

Ok, sa spunem ca este adevarat ce spun ei dar tot nu iese socoteala. In mode normal daca ai un event de 87 milioane de lire, atunci se adauga si cele 70 milioane dinainte care nu au fost castigate nu? Adica premiul total ar ajunge la 157 milioane de lire.
In caz ca nu se aduna, atunci ce se intampla cu banii adunati din reportul la toate extragerile de dinainte?

Personal nu cred explicatia lor si ramane ca voi sa decideti daca mai jucati sau nu. Eu cu siguranta nu voi mai juca la euromilion de acum.
 
au dat si ei bonusuri la angajati, au platit salariile, si-au mai luat calculatoare si mobila si-au platit niste vacante...:p
 
Dap este scam , Ieri m-am dus acasa la un amic turc vazand ca nu imi raspunde la telefon , aveam nevoie sa imi puna un cip in telefon la un iPhone,sub ca sa nu mai poata fi ascultat de alti etc.Din pacate nu l-am gasit acasa este la rece pentru o vreme mia spus fratele lui mai mic .Dece ? pentru ca a falsificat un bilet la lotto intrand in db la loterie si a pus numerele lui in bd castigatoare si pe urma a falsificat biletul .Aici a fost greseala lui ,dar cum poti rezolva aceasta ? Normal cand noi cumparam un bilet deja se stie daca este castigator sau nu .Loteria are 2 db .Database pentru pierdere si alta pentru castiguri .
 
Loading...
Back
Sus