Erori de server în webmaster tools

Robert1427

Active Member
Registered
Full Member
Bună ziua !
De vro 2 săptămâni mi-am băgat cloudflare pe site.... Începând cu aceea perioadă zilnic, în webmaster tools primesc între 150-250 erori de server!!!!
De când cu aceste erori, traficul a scăzut simțitor, deoarece acele pagini cu probleme nu sunt indexate de nenea GOOGLE...
Zilnic remediez acele probleme, dar apar mereu altele ( n-am avut această problemă până să folosesc cloudflare ------- știu că n-ar trebui să fie legătura, dar nu-mi dau seama ce se întâmplă!
Detalii despre site le pot da doar în privat, cine a întâmpinat astfel de probleme și dorește să ajute, răspunde la topic, iar eu îl voi căuta!
Vă las mai jos un mesaj primit de la Googlebot .......

P.S ::::: dacă se va găsi o persoană dornică să mă ajute cap - coadă și să scap definitiv de problemele astea, va fi răsplătit!!!
 

Atașamente

  • Snap 2017-05-18 at 17.57.23.png
    Snap 2017-05-18 at 17.57.23.png
    22 KB · Vizualizări: 25
Mulțumesc, [HASHTAG]#Alex[/HASHTAG].... Mă uit, analizez ( fac ca pe forum ) , iar în 2-3 zile dau un răspuns dacă s-a rezolvat!
Fain, mă bucur că există acest forum unde ne putem ajuta și crește împreună!!!
 
[HASHTAG]#Peter[/HASHTAG] Pony, am zis detalii despre site ( adică dacă se găsea cineva care să rezolve problema și erau necesare ceva parole de la cloudflare sau altele ) ... N-am zis că nu dau nume site
 
Doar la asta ai erorile sau si la celalalt? Foarte posibil sa fie aceiasi problema cu a mea. Mai ales ca serverul e tot de acolo ca si al meu.
 
Erorile le am de 2 săptămâni, de când folosesc cloudflare!!!! Voi încerca topicul dat de [HASHTAG]#Alex[/HASHTAG], vedem ce rezolv..Dacă nu merge soluția, vedem cum se va rezolva!
 
Am atașat 2 poze cu erorile care le primesc în webmaster tools...
Am făcut operațiile în cloudflare ( acum sunt toate portocaliii ----- dar fără efect )... Poate din aceste poze, descoperă altcineva cauza
 

Atașamente

  • Snap 2017-05-19 at 08.37.40.png
    Snap 2017-05-19 at 08.37.40.png
    80,5 KB · Vizualizări: 12
  • Snap 2017-05-19 at 08.36.53.png
    Snap 2017-05-19 at 08.36.53.png
    82,7 KB · Vizualizări: 10
In principiu este aceiasi eroare ca in topicul lui @Peter Pony . Dezactiveaza cloudflare si ar trebui sa dispara.
 
Salutare!
Revin cu răspuns..
Am încercat și cu ele portocalii și cu ele debifate... Același rezultat ===== dar totuși nu este aceeași problemă, deoarece aici are legătură cu feed....
 
deoarece aici are legătură cu feed....
La ce anume te referi?
Daca folosesti pe server un firewall e bun sa adaugi ip de la cloudflare in whitelist
https://support.cloudflare.com/hc/e...-520-Web-server-is-returning-an-unknown-error
Mai poti face aceste setari la cloudflare

  • Performance profile -> CDN only
  • Caching level -> Basic
  • Auto Minify (Web optimization) -> (Disable all for now)
https://support.cloudflare.com/hc/e...tting-Google-Crawler-Errors-What-should-I-do-
 
# AlexH, mă refer la chestia asta :
kara-sevda-episodul-50-online-subtitrat/feed/

E ca și cum cineva ar vrea să-mi acceseze feed să preia tag și restul... Din pricina asta,erorile...
 
Loading...
Back
Sus